Willa Wienberg – dom wyrastający z ziemi

Willa Wienberg – dom wyrastający z ziemi
Willa Wienberg – dom wyrastający z ziemi 

Cisza, spokój i przyjemność obcowania z umiejętnym połączeniem drewna, betonu i bieli – pierwsze skojarzenia prowadzą do Japonii czy Finlandii. Tymczasem Villa Wienberg zlokalizowana jest w Danii, na przedmieściach Aarhus.

Duńscy architekci z Friis Moltke wraz z Wienberg Architect stworzyli willę Wienberg w Højbjerg – na przedmieściach Aarhus. Atmosfera ciepła i niewymuszonej przytulności spotyka się tutaj dzięki wsparciu drewnianych wykończeń. Architekci postawili na jedno z najwyżej cenionych rozwiązań, czyli wykusz, a pozostałe elementy, w tym wnętrza, pozostają pod większym wpływem architektonicznej redukcji.

Willa Wienberg – dom wyrastający z ziemi

W willi dominuje jednak minimalizm, potęgowany wyborem materiału, czyli przede wszystkim drewna. Ciekawe połączenie koloru dębu, bieli i betony sprawia, że nawet otwarcie się na najbliższe otoczenie odbywa się w domowym, prywatnym rytmie. Zaskakujące jest przede wszystkim to, że na działce pozostawiono całą roślinność, przez co dom wygląda, jakby po prostu wyrastał z ziemi.

Willa Wienberg – dom wyrastający z ziemi Willa Wienberg – dom wyrastający z ziemi Willa Wienberg – dom wyrastający z ziemi Willa Wienberg – dom wyrastający z ziemi Willa Wienberg – dom wyrastający z ziemi Willa Wienberg – dom wyrastający z ziemi Edge House – dom na krawędzi

Więcej na: www.friis-moltke.dk, www.wienbergarkitekter.dk

Źródło: Design Alive
Tekst: Jarda Ruszczyc

Data utworzenia: 04.01.2016


Komentarze

  • Jan napisał(a):

    Bardzo nowatorskie rozwiązanie i ciekawym podejściem do zastanej na działce roślinności. Dzięki temu zyskujemy ładnych parę lat. Prosty minimalistyczny dom, nie górujący nad otoczeniem. Podoba mi się i zachęcam innych jeśli mają taką szansę aby zrealizowali swój projekt w ten sposób.

  • Zenon napisał(a):

    Doskonały przykład jak powinien powstać dom na działce porośniętej roślinnością. Dziś budujemy zazwyczaj na pustych działkach, dopiero potem obsadzamy zielenią, a tutaj ta zieleń już jest i to świetnie wyrośnięta. Dom prosty w wyglądzie, beton, drewno, biel a jednak przytulny i przyjazny a dodatkowo zanurzony w zieleni. Popieram takie realizacje.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły