Łączniki

Wkręty ciesielskie Klimas Wkręt-met wyprodukowane w Polsce

Ciesielskie wkręty konstrukcyjne to najdynamiczniej rozwijająca się grupa łączników związanych z dachami. Ich popularność sprawia, że coraz większa ilość drewnianych konstrukcji jest łączona w taki właśnie sposób. Wkręty z powodzeniem wypierają popularne gwoździe. Ich zalety bowiem są nieporównywalne.

Solidne połączenie więźby dachowej

Ciesielskie wkręty wielu fachowcom ( i bardzo słusznie) kojarzą się z produktami WKCP oraz WKCS marki Klimas Wkręt-met. To dwa najpopularniejsze typy wkrętów ciesielskich posiadające płaski oraz stożkowy łeb. Nie wymagają one wcześniejszego nawiercania. Wykonane zostały z niskowęglowej ocynkowanej galwanicznie stali. Dobierając je należy zwrócić szczególną uwagę na rodzaj obciążenia i działających sił, a także miejsce stosowania łączników.

wkręty ciesielskie do konstrukcji drewnianych Klimas Wkręt-met

W połączeniach spotkamy się najczęściej z przeciąganiem łba przez materiał, zerwaniem połączenia przez działanie siły ścinającej, a także wyrwanie łącznika z konstrukcji przez działanie siły rozciągającej. Wkręty Klimas Wkręt-met poddawane są zatem szczegółowym testom. Pozwala to nie tylko na zadowolenie wymagających klientów, ale także daje pewność najwyższej jakości każdego z ich. Gwarantują one tym samym trwałe i bezpieczne połączenie więźby dachowej.

Zdj. Wkrety konstrukcyjne WKCP i WKCS marki Klimas Wkret-met. Fot. Klimas Wkręt-met

Zdj. Wkręty konstrukcyjne WKCP i WKCS marki Klimas Wkręt-met.

Cechy nowoczesnych zamocowań

Zalety wkrętów ciesielskich powodują ich zwiększającą się popularność. Do zalet tych należy komfort i czas mocowanie, a także przenoszenie większych obciążeń, możliwość dociągnięcia skręcanych elementów i zwiększenie sztywności mocowanych elementów. Nie sposób nie wspomnieć także o możliwości korekty ( możliwość wykręcenie i ponownego wkręcenia) podczas wadliwego montażu. Wkręty marki Klimas Wkręt-met maja także unikatowe cechy dające pewne połączenie i szybki montaż.

Rys. Siły działające na połączenie. Rys. Klimas Wkręt-met

Rys. Siły działające na połączenie.

Powłoka woskowa nanoszona na wkręty ciesielskie sprawia, że opór przy wkręcaniu jest mniejszy, natomiast montaż łatwy i szybki. Mniejsze tarcie bowiem ogranicza zużycie energii, a to istotna sprawa w zasilanych akumulatorem narzędziach. Na początku gwintu znajduje się specjalne ostrze, ułatwiające rozpoczęcie wkręcania i zapobiegające pękaniu drewna. Na gwincie umiejscowione są karby tnące, przecinające włókna struktury drewna. Pozwala to na sprawną i bezproblemową pracę z użyciem wkręta.

Duży moment skręcający pozwala na wkręcanie wkrętów bez nawiercania nawet w twardych gatunkach drewna. WKCP/WKCS posiada także frez rozwiercający. Dzięki niemu podczas montażu otwór jest rozwiercany i poszerzany. Wkręcanie jest dzięki temu szybsze i wymaga mniejszej siły. Przy wkrętach z łbem stożkowym wypustki nacinające, które znajdują się pod łbem zapewniają pełne zagłębienie się łba zarówno w elemencie mocowanym jak i zlicowanie łba z materiałem.

Więcej informacji na www.wkret-met.com

4.8/5 - (55 votes)

Data publikacji: 16 października, 2018

Autor:

4.8/5 - (55 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. siekierowy
    poniedziałek, 22 października, 2018

    Używam, potwierdzam. W drewno sosnowe wchodzą jak w masło przy użyciu średniej klasy wkrętarki 14V.

  2. kosa
    wtorek, 8 stycznia, 2019

    Ciesielskie wkręty konstrukcyjne marki Klimas Wkręt-met są o wiele korzystniejszym rozwiązaniem dla konstrukcji dachowych niż tradycyjne gwoździe ,których jakość pozostawia ostatnio wiele do życzenia.Warto stosować akie proste i dobre jakościowo rozwiązania jeśli chodzi o zastosowanie wkrętów ciesielskich,akie wkręty o wiele lepiej się przysłużą konstrukcji dachu domu i mieć pewność ,że dach będzie nam długo służył bez problemu.

Podobne artykuły