Wkręty firmy B.Pro do mocowania izolacji nakrokwiowych

Wkręty fi rmy B.Pro do mocowania izolacji nakrokwiowych
Wkręty fi rmy B.Pro do mocowania izolacji nakrokwiowych 

Firma B.Pro oferuje profesjonalne wkręty przeznaczone do mocowania płyt docieplenia nakrokwiowego. Wkręty te skutecznie ułatwiają montaż takiej izolacji zapewniając jej trwałość i bezpieczeństwo. Doceniają to dekarze, cieśle i wykonawcy domów drewnianych.

Wachlarz zastosowań

Wkręty B.Pro oprócz jakości cechują się uniwersalnością zastosowań. Mogą być one bowiem używane do montażu różnych materiałów izolacyjnych niezależnie od ich twardości, w tym płyt drewnopodobnych, wełny mineralnej, PUR i PIR. Zastosowano w nich podwójny gwint – jeden pod łbem wkręta, drugi na jego końcu. Wkręty dostępne są w dwóch wariantach: z łbem stożkowym i talerzykowym. Średnica wkrętów wynosi 8 mm przy długościach 220, 240, 260, 280 i 300 mm w przypadku wkrętów z łbem talerzykowym oraz 240, 260, 280 i 300 mm we wkrętach z łbem stożkowym. Pozwala to na zamontowanie izolacji o grubości do 220 mm.

Budowa wkrętów do izolacji

Wkręty posiadają dwa gwinty, z których jeden zapewnia odpowiednio szybkie wkręcanie się do konstrukcji drewnianej, a drugi, umieszczony w górnej części gwintu, pod łbem, ma za zadanie przytrzymanie łaty dociskającej izolację nakrokwiową w odpowiednim położeniu. Tym sposobem, jeżeli płyta izolacyjna znajdująca się pod łatą dociskową opadnie, to łata trzymająca zostaje w niezmienionej pozycji. Ma to szczególne znaczenie w przypadku stosowania materiałów izolacyjnych miękkich. Wkręty są bardzo dokładnie wycentrowane i nie biją podczas wkręcania. Dzięki specjalnym nacięciom na szpicu wkrętu zyskuje się łatwe nawiercanie w konstrukcji drewnianej, a powłoka poślizgowa minimalizuje obciążenia występujące podczas wkręcania. Wymagana ilość łączników oraz rozstaw pomiędzy nimi są zależne przede wszystkim od stopnia obciążenia dachu śniegiem, wiatrem, ciężarem własnym, kąta nachylenia połaci i przekroju zastosowanych kontrłat. Zgodnie z Prawem budowlanym określenie typu i wymaganej liczby łączników należy do obowiązków konstruktora.

W zgodzie z wytycznymi

W ofercie B.Pro oprócz wkrętów do dociepleń nakrokwiowych znajdziemy również szeroką gamę wkrętów konstrukcyjnych o różnych średnicach i długościach. Ważną kwestią jest zarówno zachowanie staranności przy wykonaniu wkrętów, jak i zachowanie odpowiednich wymagań związanych z normami Eurokod 5.

B.PRO Polska
ul. Europejska 4, 05-530 Tomice
tel. 607 775 500
e-mail: biuro@bpro.pl


Data utworzenia: 19.07.2019


Komentarze

  • rafal8647 napisał(a):

    fajny artykuł

  • wkrętak napisał(a):

    Wkręty dwugwintowe są ciekawym i innowacyjnym rozwiązaniem dla mocowań izolacji nakrokwiowych. Z pewnością ułatwiają ich mocowanie, zapewniają stabilność, w szczególności izolacji miękkich. Niewątpliwie warto korzystać z takich nowinek rynkowych będących rezultatem myśli technicznej konstruktorów mocowań.

  • Jacek K napisał(a):

    Według mnie zastosowanie w wkrętach dwóch gwintów poprawia ich parametry i są bardziej przydatne przy zastosowaniu izolacji miękkich.Ja osobiście jeszcze w tym miesiącu sięgnę po nowe wkręty firmy B.Pro do izolacji nakrokwiowych,takie profesjonalne wkręty zawsze są u mnie w cenie.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły