Wkręty TopDuo

Przekrój dachu z zamontowanymi wkrętami TopDuo
Przekrój dachu z zamontowanymi wkrętami TopDuo 

Wkręty TopDuo powstały z myślą o usprawnieniu montażu ocieplenia nakrokwiowego – zarówno izolacji nakrokwiowej o niskiej wytrzymałości na ściskanie (poniżej 50 kPa), po materiały, których wytrzymałość przekracza 100 kPa. Przyjrzyjmy się więc nieco bliżej wkrętom TopDuo, które nadają się do wełny mineralnej, płyty PIR i wielu innych materiałów.

Wkręty TopDuo do izolacji nakrokwiowych są pokryte specjalną powłoką i mają dwa gwinty, zapewniające lepsze przenoszenie obciążeń. W konstrukcji szpicu wkrętów wykorzystano technologię AG ze specjalnym profilem gwintu. Rozwiązanie to zapewnia optymalne przeniesienie obciążeń z kontrłaty na konstrukcje nośną (wieźba dachowa). Nie ma zatem potrzeby przy montażu wkrętu wstępnego nawiercania otworu, a drewno jest zabezpieczone przed rozerwaniem. Wkręty przeznaczone są do stosowania, w 1 i 2 klasie odporności na korozje okuć budowlanych. Gwint pod główką wkrętu zabezpiecza termoizolację chroniąc ją przed zgnieceniem. W zależności od potrzeb dobiera się odpowiednią wersję wkrętów z główką walcową lub talerzykową.

Wkręty TopDuo – technologia wykonania

Należy podkreślić, że wkręty TopDuo doskonale sprawdzają się także przy montażu konstrukcji drewnianych. Wynika to z ich dużego oporu na wyciąganie.

Wkrety TopDuo do montażu izolacji nakrokwiowych.
Wkrety TopDuo do montażu izolacji nakrokwiowych.

Dodatkowe usprawnienia – program ECS

Na etapie wyboru odpowiedniego połączenia warto skorzystać ze specjalistycznego oprogramowania komputerowego. Doskonale sprawdzi się tutaj darmowy program ECS firmy EuroTec.
Program jest przede wszystkim intuicyjny i prosty w obsłudze. Pozwala on wpisać statyczne dane obciążeniowe materiału, jaki ma być użyty na dachu. Połączenie będzie zatem prawidłowo skonfigurowane. Praca z programem odbywa się w kilku krokach (etapach), łącznie z podaniem danych statycznych, których zakończeniem jest obliczenie połączenia.

Program dobiera połączenie optymalne. Produkty firmy EuroTec to podstawa profesjonalnej techniki połączeń. Wszystkie elementy są bowiem najwyższej jakości, a zastosowanie innowacyjnych rozwiązań zapewnia wytrzymałość połączenia i łatwy montaż.

Wkręty TopDuo – doradztwo techniczne

Łukasz Borkowski
+48 604 400 884

Robert Hilaruk
+48 507 860 348

Michał Wolnik
+48 500 155 718

E.u.r.o.Tec GmbH
Unter dem Hofe 5, 58099 Hagen
tel. +49 2331 – 6245-0

Zapytanie w języku polskim mogą Państwo kierować na adres: info@eurotec.team

Data utworzenia: 04.10.2018


Wkręty TopDuo
4.9 (98.08%) 52 głos[ów]


Komentarze

  • Ryszard napisał(a):

    Produkty z EuroTec znacznie ułatwiają życie. Wkręty TopDuo od razu wkręcamy do konstrukcji bez wiercenia i najważniejsze, że solidnie trzymają izolację nakrokwiową. Super, że wymyślono takie wkręty.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zobacz także