Współczesna rezydencja drewniana w San Martino

Fot. Gustav Willeit
Fot. Gustav Willeit 

Stworzony przez architektów Casati dwuspadowy dom przedstawia unikatowe rozwiązania projektowe, które łączą budynek z otaczającym go krajobrazem.

Architekci: Casati
Lokalizacja: San Martino, Badia, Włochy

Budynek posiada drewniane ściany zewnętrzne o wzorze w paski oraz nierówne ściany wapienne wewnątrz.  Wystające z fasady budynku pudełkowe okna stanowią ramy dla widoków na Castello di San Martino – niewielki zamek stojący na pobliskim wzgórzu. Okno w sypialni głównej zawija się na dach, inne zaś okna sięgają do podłogi tak, by widokami mogły cieszyć się również dzieci. Na każdym z trzech pięter budynku ściany z pokruszonego kamienia wapiennego otaczają pomieszczenia od wewnątrz, absorbując wilgoć z powietrza, która może schładzać dom podczas ciepłych miesięcy.

nowoczesna_STODOLA_Description-by-Casati_1-1024x682 nowoczesna_STODOLA_Description-by-Casati_2 nowoczesna_STODOLA_Description-by-Casati_3 nowoczesna_STODOLA_Description-by-Casati_4 nowoczesna_STODOLA_Description-by-Casati_5 nowoczesna_STODOLA_Description-by-Casati_6 nowoczesna_STODOLA_Description-by-Casati_7 nowoczesna_STODOLA_Description-by-Casati_8 nowoczesna_STODOLA_Description-by-Casati_9 nowoczesna_STODOLA_Description-by-Casati_10

Źródło: Nowoczesna STODOŁA, www.nowoczesnastodola.com
Zdjęcia: Gustav Willeit

Data utworzenia: 04.07.2016


Komentarze

  • green napisał(a):

    Z zewnątrz taki budynek naprawdę nie zachwyca i nie zadziwia. Gdyby jednak przypatrzeć się rozwiązaniom i szczegółom staje się to bardziej interesujące. Przestrzeń wewnątrz, funkcjonalność a także widoki rozpościerające się z dużych okien budynku sprawiają, że chciałoby się tam mieszkać. Do tego naturalne materiały budowlane i wykończeniowe stawiają takie budownictwo w pierwszym szeregu obiektów ekologicznych.

  • Emil napisał(a):

    Dom który pozostaje doskonałej harmonii z otoczeniem. Naturalne materiały, prostota rozwiązań, okna pudełkowe dostępne dla wszystkich użytkowników - świetna sprawa. Chciałbym mieć szansę pomieszkać trochę w takim domu z doskonałym widokiem na pobliskie wzgórza.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły