Współpraca koncernu PSA i Toyoty w zakresie lekkich pojazdów użytkowych

wspolpraca-koncernu-psa-i-toyoty-w-zakresie-lekkich-pojazdow-uzytkowych
wspolpraca-koncernu-psa-i-toyoty-w-zakresie-lekkich-pojazdow-uzytkowych 

Toyota Motor Europe i PSA Peugeot Citroën poinformowały o zawarciu umowy dotyczącej lekkich samochodów użytkowych przeznaczonych do sprzedaży na rynkach europejskich. W ramach umowy, koncern PSA będzie dostarczać firmie Toyota lekkie samochody użytkowe, które będą oferowane w Europie pod marką Toyota.

Pierwszy etap współpracy, który rozpocznie się w drugim kwartale 2013 roku, zakłada dostarczenie przez PSA Peugeot Citroën samochodów dostawczych średniej wielkości, opracowanych na bazie istniejących modeli Peugeot Expert i Citroën Jumpy. Zgodnie z postanowieniami zawartymi w umowie, firmy rozpoczną też współpracę nad kolejnymi generacjami pojazdów, które będą produkowane przez koncern PSA.

Współpraca ma być kontynuowana również po roku 2020. Plan współpracy zakłada udział firmy Toyota Motor Europe w pracach rozwojowych oraz finansowaniu inwestycji związanych z opracowaniem produktów nowej generacji. Umowa nie przewiduje jednak powiązania kapitału obu firm ani rozpoczęcia wspólnej produkcji.

– Segment lekkich samochodów użytkowych ma dla nas bardzo duże znaczenie na wielu rynkach w Europie – powiedział Didier Leroy, prezes i dyrektor generalny Toyota Motor Europe. – Poprzez połączenie sił z PSA Peugeot Citroën znaleźliśmy korzystne rozwiązanie problemu wiernych nabywców Toyoty Hiace, którzy pozostali bez alternatywy po niedawnym zaprzestaniu produkcji tego modelu. Nasza dotychczasowa współpraca z koncernem PSA w ramach joint-venture w segmencie małych samochodów układa się pomyślnie. Należy również zauważyć, że koncern ten jest liderem europejskiego rynku lekkich samochodów użytkowych i cieszy się znakomitą reputacją pod względem jakości i wszechstronności produktów.

– Z przyjemnością ogłaszamy dziś rozszerzenie zakresu współpracy z firmą Toyota. Niniejsza umowa oznacza początek prac nad nową generacją lekkiego samochodu użytkowego średniej wielkości, dzięki któremu obie firmy otrzymają konkurencyjny produkt przeznaczony na rynki europejskie – dodał Jean-Christophe Quémard, wiceprezes PSA Peugeot Citroën.

Data utworzenia: 27.07.2012


Współpraca koncernu PSA i Toyoty w zakresie lekkich pojazdów użytkowych
5 (100%) 5 głos[ów]


Komentarze

  • Miłosz napisał(a):

    Jeśli chodzi o samochody dostawcze to przewagę ma Citroen i Peugeot. Fajnie, że coś zmienia się na rynku motoryzacyjnym w tym temacie i będzie to z marki Toyoty. Może pojawi się jakieś fajne autko dostawcze.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zobacz także