Wyjatkowa forma

Wyjatkowa forma
Wyjatkowa forma 

Majestatyczny gmach apartamentowca Zonnehaven w Ostendzie wyróżnia się na tle tradycyjnej zabudowy nie tylko kolorem ścian szczytowych, ale także krajobrazem jaki tworzą jego niezupełnie typowe dachy- a dokładniej duża ilość ostrych dachów jednospadowych.

Uwagę zwraca właściwy kolor

Wszystkie 32 apartamenty tego skierowanego na południe budynku posiadają słoneczne tarasy, których wielkość na najwyższym piętrze sięga nawet 70 metrów kwadratowych. Projekt powstał według planu architekta Rolanda Vandecasteele`a w ścisłej współpracy z Urzędem do Spraw Zagospodarowania Przestrzennego w mieście Ostenda. „Wygląd ulicy jest zdeterminowany w dużej mierze przez starsze, indywidualne domy szeregowe. Dlatego zdecydowaliśmy, że zachowamy ten specyficzny charakter zarówno w ścianach szczytowych, jak i przy pracach wykończeniowych dachu”, wyjaśnia architekt. W ścianie szczytowej wymiennie zastosowano trzy kolory cegły licowej firmy Wienerberger: czerwone Tinto, białe Casa Lena i szare Agora Titangrau. „Za czerwonymi powierzchniami ścian szczytowych kryją się kuchnie. Biel i szarość wybraliśmy jako kontrast do czerwieni. Zastosowanie różnych kolorów podkreśla różne zastosowania w wyglądzie ulicy“ – tłumaczy Roland Vandecasteele.

Wyjatkowa forma

Kolorowe akcenty.

By powierzchnie dachu wyglądały możliwie jednolicie, zleceniodawca i architekt zdecydowali się na płaskie dachówki ceramiczne w kolorze naturalnej czerwieni, jako najlepiej pasujące do istniejącej przy tej ulicy zabudowy. Naturalna czerwień dachówek Vauban doskonale pasuje również do czerwonej cegły licowej Tinto. Dzięki nadbudówce dachu z czerwonobrązowych elementów rynien i wentylacji KoraTech® zapewniono prawidłowy wlot powietrza.

Wyjatkowa forma
Wyjatkowa forma

Wykonawca: Degroote nv – Ostenda Architekt: Vandecasteele Roland & zoon Kris – Ostenda Przedsiebiorstwo: Vastgoed Degroote – Ostenda budowlane Pokrycie dachu: Goegebeur & zoon – Torhout Cegła licowa: Forum-Tinto, Retro-Casa Lena, Agora-Titaangrijs Dachówki ceramiczne: Vauban, krój prosty, naturalna czerwień Akcesoria techniczne: elementy rynien i wentylacji firmy KoraTech®

Data utworzenia: 14.05.2013


Komentarze

  • Monika napisał(a):

    W oczy rzucają się przede wszystkim te spiczaste dachy oraz ceglaste ściany. Nowoczesne wykończenie nie zakłóca otoczenia, ale się w nie ładnie wkomponowuje.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły