Wymarzony domek z widokiem na górskie szczyty

Surowa architektura wśród alpejskich pastwisk
Surowa architektura wśród alpejskich pastwisk 

Wymarzony domek z widokiem na potężne, górskie szczyty stoi w tyrolskiej miejscowości St. Johann.  Ten pełen harmonii, drewniany budynek znakomicie wkomponował się w otoczenie.

Projekt: Gogl Architekten
Lokalizacja: St. Johann in Tirol

Projektanci  z Gogl Architekten pragnęli stworzyć miejsce, które będzie nie tylko schronieniem, ale będzie ostoją, przyjazną wyjątkowo pięknej, tyrolskiej  naturze. Powstał zatem budynek – surowa architektura, która doskonale koresponduje ze stylem tradycyjnego alpejskiego budownictwa. Projekt tej pięknej budowli oparty został kamieniu i drewnie – dwóch surowcach doskonale się uzupełniających. Pierwszy z komponentów wywołuje bowiem wrażenie siły i stabilności, natomiast drewno nadaje wnętrzu przytulny charakter i wywołuje pozytywne emocje. Pomieszczenia – niezwykle przestronne  – otwarte są na piękne widoki rozciągające się dookoła budynku. Liczne przeszklenia pozwalają na podziwianie gór, najlepiej grzejąc się jednocześnie przy kominku. Wnętrza domu są minimalistyczne. Nie ma tu wzbogaceni czy innych zbędnych elementów.  Dzięki temu domek jeszcze lepiej współgra z naturą surową, majestatyczną i tym bardziej piękną.

Wymarzony domek z widokiem na górskie szczytyWymarzony domek z widokiem na górskie szczyty Wymarzony domek z widokiem na górskie szczytyWymarzony domek z widokiem na górskie szczytyWymarzony domek z widokiem na górskie szczytyWymarzony domek z widokiem na górskie szczytyWymarzony domek z widokiem na górskie szczytyWymarzony domek z widokiem na górskie szczytyWymarzony domek z widokiem na górskie szczytyWymarzony domek z widokiem na górskie szczytyWymarzony domek z widokiem na górskie szczytyWymarzony domek z widokiem na górskie szczytyWymarzony domek z widokiem na górskie szczytyWymarzony domek z widokiem na górskie szczytyWymarzony domek z widokiem na górskie szczyty

 

Źródło: Archimania.pl

 

Data utworzenia: 13.08.2018


Komentarze

  • inka2 napisał(a):

    Dom marzeń. Piękne widoki, otware przestrzenie. Do tego ciepło i przytulnie. Ciekawe ile by kosztowało kupno działki, zaprojektowanie i wybudowanie tego domu. Na pewno majątek.

  • iwko napisał(a):

    Dom o jakim marzę.Tylko kamień,drewno i przeszklenia,dzięki którym można podziwiać wspaniałe widoki nie tylko zimą.Cudowne,przestronne wnętrze.Zazdroszczę ludziom,ktorzy tak mieszkają.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły