Wyrzynarka P1 cc MaxiMAX

 

Wyrzynarka P1 cc MaxiMAX wytycza nowe standardy w zakresie precyzji, mocy i łatwości obsługi. Jest idealnym narzędziem dla osób zmierzających do osiągnięcia bezkompromisowej jakości w swojej pracy.

Oto pięć powodów, dla których wyrzynarka P1 cc została uznana za narzędzie, na które zawsze można liczyć.

Więcej mocy

Wysokowydajny kompaktowy silnik CUprex o mocy 900 W zapewnia stałą prędkość, nawet przy wykonywaniu najgłębszych cięć. Dodatkowo wyrzynarka posiada możliwość płynnej regulacji suwów brzeszczota od 800 do 3000 1/min.

Większa elastyczność

Wyrzynarka P1 cc jest doskonale wyposażona, co pozwala na jej wszechstronne wykorzystanie. Przede wszystkim ma tak przystosowaną stopę, że można ją stosować z systemem szyn prowadzących F firmy MAFELL. Ponadto posiada oddzielną uchylną płytę, mocowaną na stopie wyrzynarki, umożliwiającą wykonywanie cięć pod kątem do 45 stopni w obie strony. Co więcej, standardowym wyposażeniem wyrzynarki P1 cc jest wielofunkcyjna prowadnica równoległa, którą można wykorzystać jako szynę prowadzącą, adapter do szyn prowadzących typu F, dodatkowe oparcie stabilizujące pracę wyrzynarki, a także cyrkiel.

Większa precyzja

W nowym systemie mocowania brzeszczotów CUmax samoblokujący się klin utrzymuje brzeszczot w miejscu, co zapewnia idealny przekrój nawet przy cięciu długich odległości wzdłuż szyny. Kolejną zaletą jest brak tarcia, możliwy dzięki wyeliminowaniu szczęk prowadzących brzeszczot, i sprawiający, że nie dochodzi do powstawania wysokich temperatur, które deformowały brzeszczoty. Firma MAFELL stworzyła również nowy rodzaj brzeszczotów CUnex W1, bardzo ułatwiających precyzyjne cięcie, zarówno drewna, laminatu i plastiku, jaki i metalu, drewna zawierającego metal, gipsu, paneli z żywicy melaminowej (Trespa) i płyt pilśniowo-cementowych (eternit).

Większa funkcjonalność

Wyrzynarka P1 cc z systemem szyn prowadzących F oraz brzeszczotami CUnex W1 zapewniają wykonanie dokładnych cięć z niespotykaną dokładnością. System szybkiej wymiany brzeszczota, ergonomiczna budowa i miękkie uchwyty na rękojeści, wbudowany system odciągu wiórów wykorzystujący efekt Venturiego (zwężka Venturiego) gwarantujący maksymalne odsysanie wiórów, zwiększają komfort pracy. 4-stopniowa regulacja suwu posuwisto-wahadłowego brzeszczotu oraz ustawienie zerowe gwarantują idealne dostosowanie do obrabianego materiału. Mocna stopa wyrzynarki, której mocowanie ułatwia szybko-zwalniający mechanizm, zapewnia proste i precyzyjne cięcie, zaś duża powierzchnia robocza znacząco ułatwia pracę. Zaawansowany system odsysania wiórów i wbudowana dmuchawa odciąga wióry do tyłu, przez co linia cięcia pozostaje czysta i wolna od wiórów nawet wówczas, gdy zewnętrzny odkurzacz nie jest podłączony do wyrzynarki. Specjalnie dla wyrzynarki P1 cc został stworzony nowy rodzaj brzeszczotów CUnex W1. Brzeszczot CUnex W1 tworzą dwa brzeszczoty zespawane razem i nadające mu kształt klina, co zapewnia nie tylko dużą wytrzymałość brzeszczotu, ale także precyzyjne i proste cięcie nawet podczas wycinania krzywych. Wyrzynarki P1 cc jest dostępna w systenerze MAX.

Wyposażenie standardowe

• 3 brzeszczoty CUnex W1, W2, W+P2 • stopa wyrzynarki P1-GP • osłona przeciwodpryskowa P1-SS • przyłącze odciągu wiórów P1-AS • wyrzutnik wiórów P1-SA • wielofunkcyjna prowadnica równoległa P1-PA • kabel zasilający o długości 4 m

Dane techniczne
Wysokość suwu 26 mm
Prędkość suwów 800-3000 1/min
Głębokość cięcia 64 – 114 mm
Kąt cięcia +/- 45 st.
Pobór mocy 900 W
Ciężar 2,5 kg

Data utworzenia: 12.04.2013


Komentarze

  • Grzesiek napisał(a):

    Fajny sprzęt ta wyrzynarka P1 cc MiniMax od Mafella. Tak małe urządzenie a tak wiele możliwości zastosowania. Cięcie taką wyrzynarką to sama przyjemność.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły