Wysoka specjalizacja czy uniwersalność, czyli dylemat przed zakupem wkrętarki lub wkrętarko-wiertarki

Wysoka specjalizacja czy uniwersalność, czyli dylemat przed zakupem wkrętarki lub wkrętarko-wiertarki
Wysoka specjalizacja czy uniwersalność, czyli dylemat przed zakupem wkrętarki lub wkrętarko-wiertarki 

Prowadzenie prac wykończeniowych, w warsztacie stolarskim i wielu innych branżach jest obecnie niemożliwe bez odpowiednich elektronarzędzi, które nie tylko są wygodne w użyciu, ale znacznie przyspieszają wiele prac, a tym samym wpływają na efektywności wykonywanych zadań. Wielu przedsiębiorców, szukając narzędzi akumulatorowych do swojej działalności, zastanawia się czy lepiej wybrać wysoce wyspecjalizowane narzędzia, czy może lepiej sprawdzą się te o bardziej uniwersalnym charakterze. Przyjrzyjmy się temu zagadnieniu na przykładzie wkrętarek i wkrętarko-wiertarek.

Wkrętarka, czyli korzyści z wysokiego wyspecjalizowania narzędzi

Wybierając wkrętarkę, użytkownik decyduje się na wysoce wyspecjalizowane elektronarzędzie. Jakie są korzyści takiego rozwiązania? Można być pewnym, że urządzenie w bardzo wąskim zakresie będzie pracować zdecydowanie lepiej i wydajniej niż narzędzie bardziej uniwersalne. Wybierając wkrętarkę, można też liczyć na to, że może być ona trwalsza i bardziej wydajna. Trzeba jednak podkreślić, że nie jest to reguła, a dużo w tym zakresie zależy od konkretnego modelu. Niemniej taka cecha może wystąpić dlatego, że w elektronarzędziach wyspecjalizowanych, jak wkrętarki zastosowane rozwiązania muszą być dostosowane do węższego zakresu ruchów i obciążeń, a tym samym łatwiej wyeliminować potencjalne usterki i słabsze konstrukcyjnie elementy. Wybór wkrętarki będzie więc idealnym rozwiązaniem w sytuacji, gdy praca, tak samo, jak narzędzie, jest wysoce wyspecjalizowana.

Wkrętarko-wiertarka, czyli uniwersalne elektronarzędzia

Wymienione wyżej zalety mogą jednak okazać się niewystarczające, a lepszym rozwiązaniem może zostać wkrętarko-wiertarka. W sytuacji, gdy pracownik wykonuje różne czynności, wymagające różnych elektronarzędzi, uniwersalność z pewnością okaże się najważniejsza. Przede wszystkim dlatego, że nie trzeba kupować dwóch narzędzi, wystarczy jedna wkrętarko-wiertarka. Poza tym można zaoszczędzić sporo czasu na konieczności zmiany narzędzi, jego ustawieniu i oderwaniu się na ten czas od pracy. Wybierając wkrętarko-wiertarkę, warto zwrócić jednak uwagę na jej parametry. Na rynku dostępne są bowiem różne modele, które mogą wpływać na ich funkcjonalność i zakres prowadzonych prac. W praktyce może okazać się, że źle dobrana wkrętarko-wiertarka nie będzie ani dobrze wkręcać, ani wiercić. Z kolei ta, której wybór poprzedzi dokładne zaznajomienie z atrybutami, może nie tylko okazać się zdecydowanie lepsza od innych wkrętarko-wiertarek, ale nawet dorównywać w wielu aspektach urządzeniom bardziej wyspecjalizowanym.

Wkrętarka czy wkrętarko-wiertarka – nie tylko możliwości, ale również jakość

Wybierając dowolne elektronarzędzia, w tym wkrętarki oraz wkrętarko-wiertarki powinno się patrzeć nie tylko na możliwości i cenę, ale również jakość urządzeń. Dobrze jest dopytać sprzedawcę o takie kwestie jak gwarancja, serwis pogwarancyjny i opinie innych użytkowników. Dobrze jest również dowiedzieć się, czy istnieje możliwość przetestowania urządzenia – jak leży w dłoni, jak sprawdza się w różnych warunkach pracy. Jeśli szuka się narzędzi do firmy, a od wybranych wkrętarek lub wkrętarko-wiertarek zależy nie tylko wygoda pracy, ale również efektywność, wskazane jest dokładnie zaznajomić się z urządzeniami przed ostateczną decyzją. W praktyce bowiem okazuje się, że często to właśnie te pozornie dodatkowe czynniki, a nie tylko podstawowe funkcje elektronarzędzia, najbardziej wpływają na satysfakcję z zakupu i użytkowania, a odpowiedź na pytanie – uniwersalne czy wyspecjalizowane? – schodzi na dalszy plan.

Artykuł sponsorowany

Data utworzenia: 29.08.2018


Komentarze

  • Sebastian napisał(a):

    zawsze korzystałem z osobnych narzędzi znając ich przeznaczenie. wiertarka wierci, a wkrętarka wkręca i tyle. ale producenci idą z czasem i połączyli te urządzenia w jedno. mam też wiertarko-wkrętarkę i widzę, że urządzenie sprawdza się w swojej roli.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły