Zaprojektuj wymarzony dom

Zaprojektuj wymarzony dom
Zaprojektuj wymarzony dom 

Na początku martwimy się o znalezienie odpowiedniej działki, kiedy już ją mamy zaczynamy zastanawiać się nad projektem. I tu pojawia się wiele pytań, nie tylko o finanse, ale także o funkcjonalność i odpowiednie zagospodarowanie terenu. Dzisiaj podpowiemy, na co warto zwrócić uwagę projektując wymarzony dom.

Odpowiednia działka to podstawa. Przed rozpoczęciem projektowania koniecznie musimy posiadać informacje o wielkości terenu, ukształtowaniu i położeniu względem kierunków świata. Te informacje są niezbędne przy planowaniu. Dzięki nim możemy oszacować wielkość przyszłego domu oraz zaplanować miejsce wokół niego. Dobrze będzie także sprawdzić jak wygląda kwestia przyłączy: elektrycznego, gazowego oraz wodno – kanalizacyjnego.

Każdy z nas chciałby się czuć dobrze w swoim domu. Budując go mamy ogromny wpływ na jego funkcjonalność. Trzeba więc myśleć przyszłościowo. Kuchnia połączona z salonem, poddasze użytkowe, a może dodatkowa sypialnia? Zastanówmy się czego będziemy potrzebować i co spełni nasze oczekiwania. Projektując dom należy skupić się na jego praktyczności. Idealnie byłoby dostosować go do trybu życia i własnych przyzwyczajeń. Jeśli coś nam w projekcie nie odpowiada, to najlepszy moment by to zgłosić! Pamiętajmy, że lepiej poświęcić więcej czasu na dopracowanie szczegółów, niż za kilka lat żałować, że nie zrobiliśmy czegoś inaczej.

Coraz częściej mówi się także, o tak zwanych, domach „energooszczędnych”. Cechują się one mniejszym kosztem całkowitym, co ma pozytywny wpływ na przykład na rachunki za energię. Dodatkowo takie domy mają lepszy komfort użytkowania oraz wyższą wartość rynkową. Aby nasz przyszły dom zaliczyć do energooszczędnych należy pamiętać o kilku kwestiach: wykorzystaniu kolektorów słonecznych, świetnej termoizolacji z ograniczoną ilością mostków termicznych, odpowiednim ustawieniu budynku względem stron świata.

Każda ważna decyzja niesie za sobą wiele konsekwencji. Podobnie jest przy budowie własnego domu, dlatego warto to dokładnie przeanalizować i stworzyć sobie listę rzeczy, które będą dla nas najważniejsze, a przy okazji odpowiedzieć sobie na kilka pytań ściśle związanych z funkcjonalnością domu. Przykładowo – chcemy dwie łazienki, w tym jedną dla gości? Kuchnie otwartą, czy zamkniętą? Czy planowana wielkość domu spełni nasze oczekiwania za kilka lat? Oczywiście nie wszystko można przewidzieć, jednak warto chociaż spróbować. Jeśli nie potrafimy sobie dokładnie wyobrazić jak ma wyglądać nasz dom, możemy skorzystać z gotowych projektów. Znajdziemy je między innymi na stronie slonecznedomy.pl. Wyszukiwarka na tym portalu pozwoli nam przejrzeć dokładnie to, co nas interesuje. Wybór jest duży: budynki parterowe, z poddaszem użytkowym czy piętrowe. Słoneczne domy to także porady i informacje niezbędne przy budowie wymarzonego domu.


Zaprojektuj wymarzony dom
5 (100%) 1 głos[ów]

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zobacz także