Zastosowanie narzędzi do wiercenia marki Protool

Zastosowanie narzędzi do wiercenia marki Protool
Zastosowanie narzędzi do wiercenia marki Protool 

Ideą marki Protool jest hasło: „Do każdego rodzaju pracy odpowiednia maszyna”. Bez względu na to, czy chodzi o beton, drewno czy płyty gipsowo-kartonowe, nasza firma posiada w swojej ofercie optymalną maszynę do każdego zastosowania i dla każdego użytkownika.

Protool od lat oferuje profesjonalne narzędzia ciesielskie, cieszące się niesłabnącą popularnością ze względu na wysoką jakość, niezawodność oraz doskonały serwis. Szeroka gama produktów, ale także uniwersalność niektórych rozwiązań powoduje, że narzędzia ciesielskie służą przede wszystkim profesjonalnym cieślom i dekarzom. Dodatkowo łatwość obsługi i wielofunkcyjność tych narzędzi powoduje, że chętnie sięgają po nie również klienci nie zajmujący się na co dzień pracami budowlanymi. Najbardziej popularną grupą narzędzi są wiertarki i wiertarko- wkrętarki. QuaDrive to nazwa akumulatorowych wiertarko-wkrętarek, które charakteryzuje duża moc, wysokie obroty i imponująca wszechstronność. Kompaktowe  osiągają znakomite rezultaty podczas wiercenia i wkręcania. Wszystkie modele w serii QuaDrive wyposażone są w system FastFix, który pozwala wymieniać osprzęt w bardzo prosty sposób. Za pomocą jednego kliknięcia i bez użycia dodatkowych narzędzi można przekształcić urządzenie we wkrętarkę kątową, wiertarkę kątową, wiertarkę z ogranicznikiem głębokości albo wkrętarkę do suchej zabudowy. Jest to urządzenie dzięki któremu przykręcenie ok. 60 sztuk wkrętów 8×240 mm na jednym ładowaniu akumulatora nie stanowi problemu (drewno świerkowe). Z reguły średnice otworów wierconych podczas skręcania konstrukcji wynoszą około 20 mm jednak wywiercenie otworu za pomocą świdra o średnicy 50 mm jest również możliwe. Jak widać narzędzie to oferuje więcej niż jest wymagane przy większości prac. Wkrętarka ma także możliwość zamocowania uchwytu dodatkowego zwiększającego bezpieczeństwo podczas wiercenia i wkręcania. Bezszczotkowy silnik EC zastosowany w tym narzędziu oraz akumulator litowo- -jonowy to idealna kombinacja, przekładająca się na wydajność, osiąganą prędkość obrotową, a także niewielką masę urządzenia. Silnik EC (tzw. bezszczotkowy, Elektronicznie Komutowany) oferuje stały moment obrotowy bez względu na obciążenie. Jest to bardzo ważna cecha wykorzystywana podczas skręcania ze sobą elementów więźby dachowej. Dodatkowo narzędzie posiada sprzęgło elektroniczne które wyłącza silnik w momencie osiągnięcia ustawionej siły dokręcającej oraz oszczędza energię zawartą w akumulatorze. Przykręcenie dachówki ceramicznej czy też wkrętów na określoną głębokość może być wykonywane bardzo prosto i precyzyjnie.

Zastosowanie narzędzi do wiercenia marki Protool

Protool znalazł również rozwiązanie na wiercenie otworów pod określonym kątem w celu montażu dwóch elementów za pomocą śruby lub pręta gwintowanego. Statywy ciesielskie GDP o różnych wysokościach (w zależności od głębokości wierconego otworu) pozwalają wywiercić powtarzalne otwory pod kątem do 45°. Są na tyle uniwersalne, że pasują do wszystkich wiertarek wyposażonych w kołnierz 43 mm lub 57 mm. W zeszłym roku Protool wprowadził na rynek nową wiertarkę sieciową QuaDrill która jest odpowiednikiem akumulatorowej wkrętarki QuaDrive. Konstrukcja nowej QuaDrill jest zupełną nowością na rynku. Wiertarka waży zaledwie 1,7 kg i jest równocześnie 10 cm krótsza od tradycyjnych narzędzi tego typu. Dzięki temu, że wiertarka jest tak kompaktowa, użytkownik nie zużywa wiele energii podczas pracy. Cecha ta jest niezwykle przydatna na przykład przy seryjnym wierceniu otworów. Jest również wyposażona w złącze FastFix dzięki temu jest uniwersalna jak „szwajcarski scyzoryk”. W zastosowaniach ciesielskich jest niezastąpiona. Silnik bezszczotkowy zastosowany w jej konstrukcji ogranicza serwis (brak wymiany szczotek) i możliwość spalenia narzędzia. Jest to dość powszechne zjawisko występujące podczas wkręcania dużych wkrętów przy użyciu wiertarek z silnikiem szczotkowym. Dodatkowo, możliwość zamocowania ogranicznika głębokości pozwala wykorzystać wiertarkę jako wkrętarkę do przykręcania małych wkrętów. Ma to duże znaczenie przy pracach dekarskich polegających na przykręcaniu blacho-dachówki lub obróbek dachu wykonanego z blachy. Używa się wtedy wkrętów z nawiertką i podkładką (typu Farmer). Obydwa narzędzia można w łatwy sposób zaczepić o pas podczas przemieszczania się na konstrukcji.

Zastosowanie narzędzi do wiercenia marki Protool

Inną wiertarką oferowaną przez Protool jest DRP 20 ET FF, wiertarka o bardzo dużej mocy z klasycznym silnikiem szczotkowym. Narzędzie dysponuje momentem obrotowym w wysokości 98 Nm. Pozwala to na wiercenie otworów o średnicy do 80 mm i przykręcaniu wkrętów nawet o wymiarach 12×300 mm. Konstrukcja obu wiertarek umożliwia zamocowanie ich w statywach wiertarskich GDP. Uzupełnieniem oferty Protool w zakresie wiercenia jest system wierteł Zobo, dzięki którym wywiercenie bardzo precyzyjnego otworu o dowolnej średnicy (max 200 mm) i do tego pod kątem nie stanowi problemu. Ostatnim narzędziem wprowadzonym do naszej oferty jest wiertarko-wkrętarka klasy Compact. Posiada ona najważniejsze zalety wkrętarki QuaDrive tzn. silnik EC, 4-biegową przekładnię i akumulator litowo-jonowy. Jest to narzędzie pomyślane jako uzupełnienie QuaDriva do małych prac montażowych. Nie posiada uniwersalnego złącza FastFix i jest wyposażona w akumulator o mniejszej pojemności i wadze. Dzięki temu cena staje się bardzo atrakcyjna na tle konkurencji. Akumulatory i ładowarki we wszystkich narzędziach są ze sobą kompatybilne. Można je ze sobą zamieniać w razie konieczności. Podsumowując, Protool oferuje cały system narzędzi i wierteł, które są odpowiednie dla każdego, kto wykonuje prace związane z wierceniem i wkręcaniem. Od 2 kwietnia br. Protool wprowadza nową usługę service all-inclusive, która oferuje między innymi ochronę przed kosztami napraw i ubezpieczenie od kradzieży. Więcej informacji na ten temat znajdziecie Państwo na stronie www. protool.pl/sewis. Zapraszamy Państwa do wypróbowania naszych narzędzi podczas pokazów, które odbywają się za pomocą naszych samochodów pokazowych. Na takie spotkanie można się umówić za pośrednictwem najbliższego autoryzowanego sprzedawcy lub bezpośrednio poprzez naszą stronę internetową. mgr inż. G. Botor


Data utworzenia: 30.04.2013


Komentarze

  • Roman napisał(a):

    Elektronarządzia Protool to super sprawa. System FastFix i pozostałe akcesoria dają sporo możliwości. Ostatnio Protool zmienia swoją markę w Festool.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły