Złote Medale MTP dla innowacyjnych produktów dekarskich

logo Złoty Medal Budma 2015
logo Złoty Medal Budma 2015 

Złoty Medal MTP jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych nagród na polskim rynku, przyznawaną po wnikliwej ocenie ekspertów innowacyjnym produktom najwyższej jakości, odpowiadającym szeregu kryterium, wytworzonym w oparciu o najwyższej klasy technologie.

W roku 2015 Złotym Medalem MTP uhonorowanych zostało 28 produktów zgłoszonych do konkursu na targach BUDMA oraz WINDOOR-TECH.

Gratulujemy wszystkim Wystawcom, których produkty zdobyły tę prestiżową nagrodę i prezentujemy wyróżnione produkty z branży dekarskiej.

System Rynnowy „PROAQUA Rynny Profesjonalistów”
BUDMAT Bogdan Więcek, Płock

System Rynnowy „PROAQUA Rynny Profesjonalistów” BUDMAT Bogdan Więcek, Płock

ProAqua – System Rynnowy wykonany z tworzywa sztucznego przeznaczony do skutecznego odprowadzania wody deszczowej. Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań konstrukcyjnych ułatwia montaż systemu oraz zwiększa jego skuteczność jako odwodnienia dachu. Profil rynny ProAqua posiada tradycyjny półokrągły kształt i wyposażony jest w nowoczesne elementy zwiększające jego sztywność i zabezpieczające przed przelewaniem się wody oraz rozwiązania umożliwiające dodatkowe zapięcie haka. Szczelne połączenia poszczególnych elementów systemu uzyskiwane są dzięki zastosowaniu specjalnie zaprojektowanej uszczelki trójwargowej. System ProAqua oferowany jest w wielu kolorach. Wytwarzany z materiałów, nadających się do recyklingu i dalszego przetworzenia, jest rozwiązaniem proekologicznym.

Okno do dachów płaskich DXW przystosowane do chodzenia po nimFAKRO Sp. z o.o., Nowy Sącz

Okno do dachów płaskich DXW przystosowane do chodzenia po nim
FAKRO Sp. z o.o., Nowy Sącz

Firma FAKRO, jedna z najbardziej innowacyjnych firm w Polsce, po raz kolejny potwierdziła swoje hasło przewodnie: Okna dachowe, które wyprzedzają przyszłość. W 2015 roku do produkcji wprowadza kolejne okno z rodziny produktów do dachów płaskich, które dzięki specjalnej konstrukcji o wzmocnionej nośności oraz antypoślizgowej powłoce pozwala na swobodne chodzenie po nim, a tym samym umożliwia bezproblemowe przemieszczanie się na tarasach czy też dachach. Powierzchnia okna DXW licuje się z powierzchnią pokrycia dachu, dzięki czemu okna te nie tylko tworzą bezpieczną przestrzeń tarasu, którą można użytkować, ale również nie zaburzają jego estetyki.

Schody supertermoizolacyjne LWTFAKRO Sp. z o.o., Nowy Sącz

Schody supertermoizolacyjne LWT
FAKRO Sp. z o.o., Nowy Sącz

Supertemoizolacyjne schody strychowe LWT to komfortowe schody z wygodną, drewnianą drabinką polecane do budownictwa energooszczędnego, w którym duży nacisk kładzie się na zminimalizowanie strat ciepła.

Doskonale nadają się do montażu w miejscach, w których występuje duża różnica temperatur pomiędzy ogrzewanym pomieszczeniem na poddaszu, a nieużytkowym strychem.

Schody LWT posiadają najwyższą klasę szczelności oraz najwyższy komfort obsługi.

System rynnowy bezokapowy Galeco
Galeco Sp. z o.o., Balice

System rynnowy bezokapowy GalecoGaleco Sp. z o.o., Balice

Opatentowany System rynnowy BEZOKAPOWY Galeco zaprojektowano specjalnie do budynków bez okapu. Rozwija on tradycyjne podejście do rynien w rozwiązanie dedykowane do najśmielszych projektów współczesnych architektów. Do zalet systemu należy montaż w ocieplaniu budynku dzięki pełnej szczelności systemu, szybki montaż i demontaż maskownicy umożliwiający dostęp do rynny, prostokątny kształt rury, wsparcie dla architektów w postaci bazy CAD. System BEZOAKPOWY Galeco został zainstalowany już w 317 budynkach.

Podest Ruchomy Przejezdny typu AluliftLockhard Sp. z o.o., Gorzyce Wielkie

Podest Ruchomy Przejezdny typu Alulift
Lockhard Sp. z o.o., Gorzyce Wielkie

Podest Ruchomy Przejezdny typu Alulift jest maszyną przejezdną umożliwiającą przemieszczanie osób na stanowisko, na którym wykonują pracę na wysokości z platformy roboczej.

Podest Alulift powstał dla podniesienia bezpieczeństwa podczas pracy na wysokości oraz skrócenia czasu montażu i demontażu rusztowania.

To jedyne tego typu urządzeniem na świecie.

Z łatwością może zastąpić rusztowania tradycyjne, a także podnośniki zapewniając maksymalne bezpieczeństwo pracy na wysokości.

Kominek wentylacyjny VIRTUM® O 160mdm nt Sp. z o.o., Bielsko Biała

Kominek wentylacyjny VIRTUM® O 160
mdm nt Sp. z o.o., Bielsko Biała

Innowacyjny kominek wentylacyjny VIRTUM® O160 charakteryzuje się zwiększoną średnicą wentylacyjną (160 mm, powierzchnia przekroju wentylacyjnego: 200 cm2) oraz specjalną konstrukcją, dzięki której efektywnie wykorzystuje energię wiatru w celu poprawy ciągu kominowego. Zapewnia znacznie lepszy przepływ powietrza od tradycyjnych kominków o mniejszej średnicy, wspomaga także wentylację naturalną budynku. Oferowany z podstawami umożliwiającymi montaż na różnych pokryciach dachowych, dostępny w 9 kolorach.

Panel dachowy REGLEPRUSZYŃSKI Sp. z o.o., Warszawa

Panel dachowy REGLE
PRUSZYŃSKI Sp. z o.o., Warszawa

Jednomodułowy panel dachowy REGLE to nowe pokrycie dachowe w ofercie Blachy Pruszyński, będące odpowiedzią na coraz popularniejszy trend budowania domów z bali, zajazdów i w restauracji o charakterze regionalnym. Kształtem REGLE przypominają gont drewniany i są głównie dedykowane budynkom drewnianym oraz domom o architekturze w stylu zakopiańskim.

Kompozyt drewniany STEICO ULTRALAM /STEICO LVLSTEICO CEE Sp. z o.o., Czarnków

Kompozyt drewniany STEICO ULTRALAM /STEICO LVL
STEICO CEE Sp. z o.o., Czarnków

STEICO LVL jest jednym z najbardziej innowacyjnych i efektywnych rozwiązań stworzonych z myślą o nowoczesnym budownictwie. To niewątpliwie najbardziej wydajny, drewnopochodny produkt konstrukcyjny, produkowany na świecie, już dziś wyznaczający nowy kierunek dla budownictwa przyszłości. Począwszy od procesu produkcyjnego, poprzez etap projektowania, kończąc na placu budowy – STEICO LVL to esencja słowa „innowacja”: minimalizuje zużycie drewna, definiuje na nowo pojęcie efektywności, tworzy trwałe i niezwykle wytrzymałe konstrukcje ścian, stropów i dachów.

Aluminiowy System Rynnowy NIAGARA TYTANIUM SYSTEM PRUSZYŃSKI Sp. z o.o., Drzewica

Aluminiowy System Rynnowy NIAGARA TYTANIUM
SYSTEM PRUSZYŃSKI Sp. z o.o., Drzewica

Aluminiowy system rynnowy NIAGARA TYTANIUM to produkt wykonany ze specjalnego stopu aluminium o przewidywanej trwałości ponad stu lat.

Cechuje go duża wytrzymałość oraz odporność na korozję i działanie soli.

Dzięki tym właściwościom system ten doskonale sprawdzi się nawet w najtrudniejszych warunkach, do jakich należą obszary nadmorskie, zalesione bądź o dużym zanieczyszczeniu.

Głębokość i niewielka waga systemu pozytywnie wpływają na właściwości użytkowe, transport, czy montaż.

Hybrydowy Wywietrznik zintegrowany MONSUN UNIWERSAL Sp. z o.o., Katowice

Hybrydowy Wywietrznik zintegrowany MONSUN
UNIWERSAL Sp. z o.o., Katowice

Wywietrzaki zintegrowane Monsun to konstrukcja kombinowana, będąca połączeniem wentylacji mechanicznej z wentylacją grawitacyjną (naturalną). Konstrukcja ta pozwala przy jednym otworze w dachu zapewnić wentylację grawitacyjną podczas postoju wentylatora, który stanowi zwieńczenie wywietrzaka zabezpieczające przed przedostawaniem się do środka wody opadowej. Dzięki specyficznemu ukształtowaniu kopuły, struga powietrza wywiewanego mechanicznie przez wentylator omywa ekran wywietrzaka i wydatnie zwiększa poziom wentylacji grawitacyjnej, podnosząc efektywność zespołu wywietrzak-wentylator w niektórych przypadkach do 20%.

Data utworzenia: 16.03.2015


Złote Medale MTP dla innowacyjnych produktów dekarskich
5 (100%) 2 głos[ów]


dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zobacz także