Zmniejsz koszty ogrzewania domu dzięki termorenowacji dachu

Eurothane BI-3
Eurothane BI-3 

Dobrze i wygodnie jest mieć własny dom. Ale czasem bywa też to bardzo kosztowne. Szczególnie jeśli zbudowany był kilkanaście lat temu i brak w nim najnowocześniejszych rozwiązań. W czasach kiedy wszyscy zaciskają pasa warto przyjrzeć się domowemu budżetowi i zorientować się, co pochłania większą część wydatków. Jeśli winowajcą są koszty ogrzewania, przyszła pora na Termorenowację.

Celem termorenowacji jest obniżenie kosztów ponoszonych na ogrzewanie budynku poprzez poprawienie izolacyjności jego powłoki zewnętrznej, zlikwidowanie możliwości przemarzania ścian a także, przy okazji, polepszenia estetyki budynku. Stosuje się przy tym różne systemy ociepleń, jednak najistotniejszy jest dobry materiał izolacyjny i staranność przy jego wykonaniu. Gdy mamy do czynienia z termorenowacją stropodachu musimy zastosować nie tylko nowe warstwy termoizolacji, ale też zadbać o nowe pokrycie. Tym razem zamiast znanej dobrze styropapy proponujemy użyć płyty termoizolacyjnej Eurothane BI-3 w okładzinie z włókna szklanego pokrytego cienką warstwą bitumu.

Zalety Eurothane BI-3

– bardzo wysokie parametry termoizolacyjne, – wysoka odporność na ściskanie, – dzięki okładzinie z bitumu w prosty sposób może zostać ułożona i przyklejona do podłoża nie tylko betonowego , ale też na starym wyrównanym pokryciu bitumicznym dachu, – nie ulega kruszeniu i pokryta może zostać każdym rodzajem papy bitumicznej, co znacznie skraca czas realizacji zlecenia. Z kolei dla dachów skośnych doskonała będzie płyta POWERROOF.

Eurothane BI-3

POWERROOF to nowoczesna, oszczędna i jednolita termoizolacja dachu. Nic tak nie zabezpiecza konstrukcji przed wpływem zmian klimatu. I wszystko to z pominięciem mostków termicznych. Jest to niezwykle konkretny argument, jeśli zdamy sobie sprawę, że drewno ma około 7 razy gorsze parametry izolacyjne niż płyta POWERROOF. Produkt ten ponadto nie ulega zgnieceniu i może być układany podczas złej pogody, gdyż nie podlega zawilgoceniu. Inwestycja w solidną i nowoczesną termoizolację budynku jest kluczem do rozwiązania problemów z wysokimi kosztami energii. Warto to przemyśleć planując remont domu czy też szukając oszczędności na przyszłość. ASZ

Data utworzenia: 13.06.2011


Komentarze

  • Sabina napisał(a):

    Zalety tej płyty są niepodważalne. Ma bardzo dobre parametry i jest odporna a także prosto można ją układać.

  • Alojzy K. napisał(a):

    Stojąc przed problemem wymiany dachu w domu, który ma kilkadziesiąt lat śledzę propozycje na rynku. Ta dotycząca termorenowacji jest interesująca, a płyta POWERROOF posiada szereg zalet wpisujących się w trend ekologii i oszczędności energii. Nowoczesna, jednolita i oszczędna termoizolacja dachu to cechy godne rozważenia. Zatem rozważę propozycję jaką jest płyta POWERROOF.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły