Warsztat

Zszywacz S875 Gasborn

Zszywacz z napędem gazowym S875 Gasborn z oferty firmy B.Pro powstał z myślą o montażu płyt OSB, zwłaszcza w konstrukcjach domów drewnianych. Oprócz tego zastosowanie obejmuje mocowanie płyt Fermacell, deskowanie, montaż podbitek i innych elementów widocznych – elewacje drewniane.

875 Gasborn to pierwszy na rynku zszywacz o napędzie gazowym. Zasilany jest z butli gazowej o średniej wydajności wynoszącej 1000 strzałów i z akumulatora, który pozwala na oddanie około 3 tys. strzałów. Zszywacz pracuje w zakresie zszywek od długości 35 do 75 mm. Bardzo ważną zaletą urządzenia jest jego mobilność – nie potrzebuje zasilania sprężonym powietrzem, co za tym idzie brak jest przewodów zasilających. Drugą, nie mniej ważną zaletą, jest możliwość zastosowania zszywek o szerokim zakresie długości. Należy podkreślić, że duża większość zszywaczy konstrukcyjnych oferowanych na rynku wykorzystuje zszywki o długości do 50 mm. Oprócz tego dostępne zszywacze są dedykowane do konkretnego typu zszywek.

Zszywka kontra gwóźdź

Zszywacz S875 Gasborn
Zszywacz S875 Gasborn

Zszywacz gazowy S875 Gasborn

Warto przypomnieć, że zszywki mają niemal identyczne parametry w zakresie zrywania, jak gwoździe. Z kolei, jeżeli chodzi o wyrywanie, to lepsze właściwości wytrzymałościowe uzyskują zszywki. Przybijając płytę typu OSB gwoździem, przy wyrywaniu płyty główka gwoździa przechodzi przez płytę, a gwóźdź pozostaje w konstrukcji. Kształt zszywki przypomina literę „U”, ma dwa punkty mocowania, dodatkowo jest ona pokryta specjalną żywicą, która pod wpływem temperatury powstającej podczas strzału zastyga tworząc dodatkowe wzmocnienie połączenia. Podczas próby oderwania płyta pęka w miejscu łączenia z zszywką.
Istotna jest również niższa cena zszywki w porównaniu z gwoździem. Zszywka jest o około połowę tańsza od gwoździa.

Zszywacz z napędem gazowym S875 Gasborn

Zszywacz z napędem gazowym S875 Gasborn z oferty firmy B.Pro powstał z myślą o przyszywaniu płyt OSB, Farmacell, deskowaniu, montażu elewacji drewnianych, podbitkach, nadbitkach, oraz wszelkich pracach konstrukcyjnych.
Mobilność i niezależność (zasilanie przewodami sprężonego powietrza) to jego podstawowe atuty, do których zaliczyć trzeba też zakres długości stosowanych zszywek oraz różnorodność ich typów (14, 16, 155, 700).

Więcej na www.bpro.com.pl
lub pod telefonem 22 715 99 99

5/5 - (1 vote)

Data publikacji: 30 marca, 2016

Autor:

5/5 - (1 vote)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły