Windy, dźwigi i wciągarki dekarskie

Żuraw dekarski Klaas K17-24 TSR-H

Najważniejszą zaletą żurawia dekarskiego Klaas K17-24 TSR-H to masa wynosząca zaledwie 2,5 t. Tym sposobem maszyna może być transportowana autem dostawczym do 3,5 t – np. za pomocą tzw. busa, który jest bardzo popularny w firmach budowlanych.


Ponadto trzeba mieć na uwadze kwestię finansowania. Rata za żurawia tego typu w zależności od wartości wkładu własnego i okresu finansowania w formie leasingu może wynieść 3–4 tys. W kontekście możliwości zastąpienia przez żuraw kilku pracowników trzeba przyznać, że kwota nie jest wysoka. Do tego żuraw dekarski to pracownik, którego można eksploatować bez ograniczeń bez względu na warunki pogodowe.

Oprócz tego ważnymi parametrami żurawia dekarskiego Klaas K17-24 TSR-H jest wysokość haka 24 m przy długości wysunięcia 26,1 m. Maksymalny udźwig wynosi 800 kg, natomiast przy obciążeniu do 250 kg zasięg wynosi 18 m. Wygodnym rozwiązaniem jest hydrauliczny składany przegub.

Wyposażenie

Żuraw dekarski Klaas K17-24 TSR-H jest bogato wyposażony. Jego konstrukcja wykorzystuje bowiem system masztowy TSR, odchylane podpory, a także dwa siłowniki wierzchołka. Maszyna ma również siłowniki wypadowe, teleskopowanie linami, wyciągarkę teleskopu, a także bezprzewodowe sterowanie oraz obrót 360° bez ograniczeń! Żuraw ma energooszczędny napęd spalinowy, natomiast opcjonalnie można go wyposażyć w system do mocowania akcesoriów. Żuraw jako jedyny w swojej klasie posiada układ samojezdny z podnoszoną przednią osią oraz hydraulicznie otwieranym wierzchołkiem. Dzięki zdalnej obsłudze maszyny operator może być bezpośrednio w miejscu wykonywania czynności. Zapewnia to nie tylko precyzję obsługi ale i bezpieczeństwo pracy.

Żuraw dekarski Klaas K17-24 TSR-H – parametry techniczne

Obciążenie haka w żurawiu Klaas K17-24 TSR -H to 800 kg przy wysokości haka osiągającej 24 m i długości wysunięcia wynoszącej 26,1 m. Min. szerokość rozstawiania podpór to 3,59 m, a maksymalna szerokość rozstawienia podpór wynosi 4,97 m. Z kolei siła uciągu wyciągarki wynosi 800 kg. Wysięg boczny – ważny dla każdego cieśli lub dekarza – z najczęściej podnoszonym ciężarem 250 kg to aż 18 m! Wierzchołek zwany bocianem ma długość 7,87 m. Przyczepa ma wymiary 7,82 x 2,03 x 2,31 m i masę 2,5 t. Dzięki lekkiej i zwartej konstrukcji maszyna doskonale radzi sobie z trudnymi warunkami placu budowy oraz wszędzie tam gdzie ilość miejsca jest ograniczona. Jak wiadomo to właśnie do takich miejsc tradycyjne dźwigi nie są w stanie dojechać. Ponadto niewielka masa żurawia Klaas nie wymaga przygotowania utwardzonej powierzchni.

Żurawie Klaas bardzo zwinnie transportują ciężkie elementy więźby i pokrycia. Ważna jest precyzyjna praca i możliwość zdalnej obsługi a więc operator może być w miejscu, gdzie wykonywane są prace lub rozładunek. Dzięki akcesoriom zwiększa się funkcjonalność żurawia. Warto tutaj wymienić wyposażenie dodatkowe chociażby w postaci kosza roboczego do transportowania ludzi, chwytaka do dachówek, wideł do łat lub desek oraz niecek do przemieszczania gruzu czy zaprawy. Używane są widły do palet, stoły połaciowe, leje do betonu, zawiesia pasowe oraz widły do paneli solarnych itp.

Lift Polska
tel. 796 388 026
e-mail: biuro@lift-polska.pl
www.lift-polska.pl

4.9/5 - (21 votes)

Data publikacji: 20 maja, 2018

Autor:

4.9/5 - (21 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły