Windy, dźwigi i wciągarki dekarskie

Żuraw Klaas K28/34 w firmie Aldach

Od czerwca bieżącego roku firma Aldach ze Szczekocin może pochwalić się żurawiem dekarskim Klaas K 28/34 z oferty firmy Lift Polska. Jakie zatem korzyści zyskała firma nabywając tę maszynę?

O firmie Aldach

Oferta usług firmy Aldach jest bardzo szeroka, bowiem obejmuje ona projektowanie, produkcję oraz montaż konstrukcji dachowych z litego drewna w technologii MiTek. Warto zwrócić uwagę na dźwigary dachowe o rozpiętości do 30 m bez podparć pośrednich oraz drewniane konstrukcje stropowe. Wiele realizacji firmy Aldach to obiekty przemysłowe. Właśnie prace w tym zakresie wspomaga dźwig Klaas K28/34 z oferty firmy Lift Polska.

Żuraw Klaas K 28/34

Przekazany firmie Aldach żuraw dekarski Klaas K28/34 cechuje się maksymalnym udźwigiem wynoszącym 1500 kg, przy zasięgu bocznym 29 m i wysokości haka 34 m. Mówiąc o cechach dźwigu, które są istotne z punktu widzenia firmy Aldach należy mieć na uwadze właśnie wysokość podnoszenia. Ważne jest, że parametr ten uzyskano przy niewielkiej masie maszyny. Chcąc mieć taką wysokość podnoszenia przy użyciu tradycyjnego dźwigu masa takiej maszyny musiałaby wynieść około 40 t. Kluczowe miejsce zajmuje możliwość zastosowania wielu akcesoriów chociażby w postaci kosza do podnoszenia ludzi, a także wideł czy też zestawu pozwalającego na transportowanie dachówek i gruzu. Pan Jarosław Lenart, właściciel firmy Aldach, podkreśla zdalną obsługę żurawia, przez co operator nie znajduje się kabinie tak jak w tradycyjnych dźwigach. Zazwyczaj przebywa on bowiem w miejscu, gdzie wykonywane są konkretne prace. Zyskuje się więc nie tylko precyzję pracy żurawia, ale – co najważniejsze – bezpieczeństwo pracy.

Żuraw Klaas K28/34 w firmie Aldach

Podsumowanie

Warto podkreślić, że przy wykonywaniu nowego dachu z pokryciem, ociepleniem oraz systemem rynnowym żuraw dekarski jest w stanie zastąpić pracę czterech pracowników. Do tego zwarta, a co najważniejsze, lekka konstrukcja zapewnia, że maszyna bardzo doskonale radzi sobie z trudnym terenem niejednej budowy oraz w miejscach o ograniczonej ilości przestrzeni, gdzie niejednokrotnie nie radzą sobie tradycyjne dźwigi. Oprócz tego dzięki niewielkiej masie maszyny nie ma potrzeby specjalnego przygotowania drogi dojazdowej na budowę.

Jarosław Lenart, Aldach:

Korzyści, jakie zyskała firma po zakupie żurawia dekarskiego Klaas K28/34 jest przynajmniej kilka.
Na szczególną uwagę zasługuje maksymalna wysokość haka (34 m), która pozwala na obsługę niemal wszystkich budynków.
Nie bez znaczenia jest możliwość zastosowania wielu akcesoriów, takich jak np. kosz do transportowania osób czy też pojemnik na gruz.

Żuraw dekarski jest maszyną oszczędną, co wynika z zastosowania dwóch silników. Jeden z nich odpowiada za napędzanie samochodu, a drugi napędza poszczególne mechanizmy żurawia. W efekcie po przyjeździe na budowę uruchamiany jest silnik o mniejszej mocy, przez co zużycie paliwa jest niewielkie.
Ważne są korzyści wynikające ze zmniejszenia obciążenia pracowników, przez co mogą skupić się oni na konkretnych pracach ciesielskich i dekarskich, bowiem czynności związane z transportowaniem ciężkich elementów wykona za nich żuraw.

4.8/5 - (11 votes)

Data publikacji: 15 września, 2015

Autor:

4.8/5 - (11 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły