Na rynku

15 lat BRAAS-a w Płońsku

Marka BRAAS jest obecna na polskim rynku od 1993 roku. Cztery lata po  pojawieniu się firmy w Polsce zapadła decyzja o uruchomieniu zakładu produkcyjnego w Płońsku, którego uroczyste otwarcie nastąpiło w czerwcu 1999 roku. Fabryka, która posiada jedną z najnowocześniejszych linii produkcyjnych w Europie, obchodzi zatem swoje 15. urodziny.

Dzieje marki BRAAS w Polsce to historia konsekwentnego budowania pozycji lidera na rynku budowlanym. W ciągu dwóch dekad BRAAS stał się wiodącym producentem kompletnych systemów dachowych. Taki rozwój możliwy był dzięki inwestycjom. Jedną z  nich stanowi fabryka w Płońsku. W zakładzie zainstalowano najnowocześniejszą w  Europie linię technologiczną, umożliwiającą produkcję nie tylko dachówek podstawowych, ale także gąsiorów oraz dachówek szczytowych.

Całkowicie zautomatyzowana oraz sterowana komputerowo linia produkcyjna zakładu w  Płońsku znacząco wpływa na bezpieczeństwo pracowników. Wysokie standardy BHP zostały potwierdzone dwoma nagrodami w konkursach organizowanych przez Państwową Inspekcję Pracy. W 2001 roku laureatem nagrody została płońska fabryka, a w 2008 roku cała spółka Monier. Warto przy tym zauważyć, że w zakładzie do tej pory wyprodukowano aż 10 mln dachówek. Gdybyśmy chcieli pokryć nimi jeden dach, miałby on 4,5 mln m2.

Fot. 2 Struktura przekroju dachówki Bałtycka.
Fot. 2 Struktura przekroju dachówki Bałtycka.

Początkowo fabryka w Płońsku produkowała jedynie dachówki Frankfurter. Obecnie sztandarowym produktem płońskiego zakładu jest dachówka betonowa Bałtycka. Swoją wyjątkową trwałość zawdzięcza innowacyjnej technologii CISAR, która chroni jej powierzchnię przed warunkami atmosferycznymi. Dachówki produkowane przy wykorzystaniu tej technologii wykazują dużą odporność na  zabrudzenia oraz zachowują żywą kolorystykę przez lata. BRAAS nie ma sobie równych na rynku. Jako pierwsza i  jedyna marka w Polsce posiada w  ofercie betonowe dachówki w takiej technologii. Łączą one w sobie harmonijnie jakość i  estetykę.

Fot. 3 Realizacja domu z użyciem dachówek Bałtycka.
Fot. 3 Realizacja domu z użyciem dachówek Bałtycka.

Dachówki te swoją wyjątkowość zawdzięczają zastosowaniu trzech warstw, z których każda pełni określoną funkcję. Wytrzymałość, gładkość powierzchni i piękny wygląd – to główne założenia towarzyszące twórcom technologii CISAR. Pierwsza warstwa – nośna – zapewnia doskonałą trwałość, warstwa wygładzająca tworzy gładką powierzchnię, a trzecia z warstw – uszlachetniająca – sprawia, że kolor jest trwały i intensywny, a dachówka połyskuje w słońcu.

Fot. 4 Dachówki betonowe Bałtycka w kolorach (od góry): ceglanym, grafitowym, brązowym i kasztanowym.
Fot. 4 Dachówki betonowe Bałtycka w kolorach (od góry): ceglanym, grafitowym, brązowym i kasztanowym.

Wieloletnie doświadczenie marki BRAAS oraz ciągły rozwój myśli technologicznej pozwoliły na stworzenie wyjątkowych rozwiązań.

Dachówki wykonane w technologii CISAR, zarówno estetycznie, jak i wytrzymałościowo – to produkt z wyższej półki.

4.7/5 - (4 votes)

Data publikacji: 8 października, 2014

Autor:

4.7/5 - (4 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły