Na rynku

2 Zimowa Olimpiada Dekarska FAKRO, 24-27/02/2022, Nowy Sącz – Muszyna

W ostatni weekend lutego 2022r., w malowniczej miejscowości Muszyna odbyła się Konferencja FAKRO połączona z 2-gą Zimową Olimpiadą Dekarską. W zmaganiach uczestniczyło 16 drużyn, w tym 14 złożonych z przedstawicieli poszczególnych oddziałów Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy oraz zespół reprezentantów Zarządu Głównego i zespół złożony z pracowników biur PSD. To wyjątkowe wydarzenie cieszyło się sporym zainteresowaniem.

2 Zimowa Olimpiada Dekarska FAKRO 2022

Każdy oddział PSD w Polsce wysłał swoich reprezentantów, a hotel ACTIVA w Muszynie w całości wypełnił się dekarzami, którzy do Beskidu Sądeckiego przybyli ze swoimi rodzinami. Zawody dla dorosłych składały się z dwóch konkurencji; jazdy na saneczkach na torze Sankolandii położonej na zboczach Kotylniczego Wierchu w miejscowości Muszyna Złockie oraz narciarskiego slalomu na stoku MasterSki w Tyliczu. W zawodach saneczkowych wzięło udział 101 zawodników, a na nartach swoje umiejętności sprawdziło 68 uczestników. Rywalizacja była zacięta, a pogoda sprzyjała zarówno zawodnikom jak i kibicom, którzy chętnie dopingowali swoje drużyny. Osobną i wyjątkową kategorią była konkurencja specjalnie przygotowana dla dzieci, które po raz pierwszy uczestniczyły w jeździe na sankach.  Delikatny mróz i piękne słońce zachęcały również do poznawania uroków regionu, z czego goście chętnie korzystali. W drugim dniu pobytu odbył się wyjazd do siedziby FAKRO w Nowym Sączu, gdzie w trakcie Konferencji została przedstawiona nowa linia okien GREENVIEW.

2 Zimowa Olimpiada Dekarska FAKRO 2022

Ogłoszenie wyników odbyło się w trakcie oficjalnego bankietu, a zwycięzcą 2-giej Zimowej Olimpiady Dekarskiej został Oddział Łódzki Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy, broniąc tym samym tytułu sprzed 2 lat. Okolicznościowe puchary z nagrodami wręczał Prezes FAKRO Ryszard Florek. Bardzo cieszymy się z wizyty naszych gości, którzy wzięli udział w Konferencji i Olimpiadzie Dekarskiej. Był to czas spędzony nie tylko na pogłębianiu wiedzy, ale także na zabawie, radości i sportowej rywalizacji. Najważniejszą wartością jest integracją osób z całego środowiska dekarskiego, którzy do Muszyny i Nowego Sącza przyjechali ze swoimi rodzinami – komentuje Paweł Kołbon – Kierownik Centrum Szkoleń i Współpracy z Wykonawcami.

Oficjalnym patronem medialnym 2-giej Zimowej Olimpiady Dekarskiej był dwumiesięcznik Dekarz&Cieśla.


Data publikacji: 1 marca, 2022

Autor:Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły