Na rynku

20-lecie produkcji pokryć dachowych Ruukki w Żyrardowie

W roku 2014 mija 20 lat, odkąd ruszyła produkcja pokryć dachowych w zakładzie w Żyrardowie, należącym do Ruukki – jednego z najbardziej rozpoznawalnych producentów pokryć dachowych w Polsce. Ruukki stale inwestuje w rozwój i badania, aby swoją ofertą produktową sprostać wymaganiom każdego klienta. Okrągła rocznica to doskonała okazja, aby podsumować najważniejsze dla branży trendy.

W roku 1994 uruchomiliśmy produkcję naszych wyrobów w fabryce w Żyrardowie. Obecnie jesteśmy jednym z wiodących producentów pokryć dachowych i elewacyjnych w Polsce. Nasze produkty są dostępne nie tylko na rynku krajowym, ale są również eksportowane do wielu krajów w całej Europie – podkreśla Tomasz Soboń, Dyrektor Zakładu Ruukki w Żyrardowie.

Nieustanne prace badawczo–rozwojowe dają nam przewagę konkurencyjną i jednocześnie możliwość poszerzania naszej oferty o nowe produkty i rozwiązania, czego przykładem jest pierwsza na polskim rynku dachówka modułowa “Finnera” – dodaje.

W ostatnich latach na rynek trafiło wiele nowych produktów dachowych, które zrewolucjonizowały myślenie o stalowych pokryciach dachowych. Ostatnim takim produktem była wprowadzona przez Ruukki na rynek cztery lata temu blachodachówka modułowa Finnera (z podgiętą krawędzią startową). Jako pionierskie rozwiązanie zapoczątkowała ona nowy, duży segment blach modułowych. Ten rosnący w szybkim tempie segment przyciąga i inspiruje kolejnych producentów. Obecnie jest to najszybciej rozwijająca się grupa produktów dachowych z blach stalowych.

Innowacyjnością Ruukki jest także nacisk na ekologię w estetycznym wymiarze – firma wprowadziła na rynek całą linię systemów solarnych opartych na kolektorach słonecznych (linia Solar). Systemy solarne Ruukki umożliwiają zaspokojenie nawet połowy rocznego domowego zapotrzebowania na ciepłą wodę.

Obecnie rynek pokryć dachowych to przede wszystkim jakość i kompleksowy serwis – podkreśla Grzegorz Pucek, Dyrektor Sprzedaży w firmie Ruukki.

Stworzona przez Ruukki sieć własnych punktów sprzedaży zapewnia wysokiej jakości serwis, od procesu pomiaru dachu, poprzez wycenę – do montażu kompletnego pokrycia. Klienci doceniają również kompleksowe podejście – podsumowuje.

20 lat istnienia fabryki Ruukki w Żyrardowie to również część historii samego miasta i osób związanych z fabryką. Dlatego też tak istotne jest podkreślenie rodowodu miejsca, w którym produkowane są znane w Polsce i w Europie pokrycia dachowe. Sam zakład stale się rozwija –dzięki inwestycjom dokonanym przez fińskiego właściciela utworzono między innymi centrum rozwojowe Ruukki, gdzie w warunkach treningowych rozwijane są poszczególne produkty firmy.

Dwudziestolecie fabryki to także dobry moment na wspomnienie nie tylko o biznesie i produktach firmy, ale także o tym, co robi ona dla innych. W tym roku rozpoczęła się druga edycja akcji społecznej „Lepszy dach nad głową” organizowanej przez Ruukki Polska wraz z Fundacją Radia ZET. Celem akcji jest wymiana zniszczonego pokrycia dachowego w najbardziej potrzebujących Rodzinnych Domach Dziecka i Rodzinach Zastępczych. W ramach akcji firma Ruukki Polska ufunduje i zamontuje nowe, solidne i trwałe dachy Finnera. Informacje o akcji dostępne stronie www.lepszydachnadglowa.pl

Jubileusz to także okazja zaprezentowania samej firmy i ludzi, którzy ją tworzą. W tym celu 13 czerwca 2014 odbyło się spotkanie przedstawicieli mediów, Urzędu Miasta oraz pracowników Ruukki połączone ze zwiedzaniem zakładu.

5/5 - (2 votes)

Data publikacji: 12 stycznia, 2015

Autor:

5/5 - (2 votes)

Tagi:

Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły