Na rynku

200 tysięcy energooszczędnych złotych do zdobycia

W ramach kampanii edukacyjnej „Otwórz się na pozytywną energię” VELUX ogłosił konkurs na wykorzystanie naturalnej energii słonecznej w budowanym lub remontowanym domu. Nagrodami w konkursie są dotacje o wartości do 10 000 złotych. VELUX przyzna 20 grantów dla wybranych inwestorów indywidualnych z różnych regionów Polski.

Dotacje dla inwestorów indywidualnych

„Czekamy na zgłoszenia tych, którzy pragną zbudować energooszczędny i komfortowy dom. Szczególnie liczymy na projekty z dużą ilością okien wykorzystujących energię słoneczną do ogrzania budynku w zimie i gwarantujących naturalne oświetlenie przez cały rok. To konkurs dla tych, którzy doceniają zalety nowych rozwiązań doświetlających wnętrza i kolektorów słonecznych, a także dbają o właściwe ocieplenie okien i budynku. Mamy nadzieję, że nagrodzone domy posłużą jako inspiracja dla innych budujących” – mówi Monika Kupska-Kupis, architekt VELUX Polska.

Akcja VELUX jest adresowana do inwestorów indywidualnych, którzy prowadzą budowę, nadbudowę lub remont domu jednorodzinnego oraz posiadają projekt architektoniczny, zawierający co najmniej dwa okna do poddaszy. Aby wziąć udział w konkursie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy umieszczony na stronie internetowej www.velux.pl/pozytywnaenergia deklarując wybór produktów, które pozwolą na zrealizowanie 5 zasad idei „Otwórz się na pozytywną energię”. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest załączenie fragmentów projektu architektonicznego – rzutu poddasza, rzutu konstrukcji więźby, przekroju poddasza, rysunku elewacji. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 15 czerwca 2010 r.

20 równorzędnych nagród stanowią dotacje o wartości do 10 000 złotych brutto. Rzeczywista ich wysokość zależy od możliwości zastosowania różnych produktów w realizowanym projekcie. Dotacje można wykorzystać na zakup produktów pozytywnej energii VELUX – energooszczędnych szyb, kolektorów słonecznych, świetlików tunelowych, ram izolacyjnych, rolet zewnętrznych oraz systemu inteligentnego sterowania oknami i żaluzjami. Ponadto, każda osoba, która przystąpi do konkursu otrzyma sugestie architekta dotyczące rodzaju, ilości i rozmieszczenia okien, a także kupon rabatowy na zakup ram izolacyjnych do okien VELUX o wartości 500 złotych brutto. Lista nagrodzonych domów zostanie ogłoszona do 30 czerwca 2010. Autorzy najlepszych pomysłów mają dwa i pół roku na ukończenie budowy.

Aby zbudować komfortowy dom pełen pozytywnej energii wystarczy wykonać zaledwie pięć kroków: po pierwsze, należy zadbać o właściwe rozmieszczenie okien wobec stron świata – otwierając dom maksymalnie na południe, aby czerpać naturalną energię ze słońca. Po drugie, sprawić, że dom będzie pełen światła wszędzie tam gdzie to tylko możliwe – wystarczy dobrać odpowiednią liczbę okien, a tam, gdzie nie można ich zastosować sięgnąć po alternatywne sposoby naturalnego doświetlenia. Po trzecie, wykorzystywać darmową energię słońca do podgrzewania wody za pomocą kolektorów słonecznych. Po czwarte, zminimalizować straty ciepła, dbając o właściwą izolację. Po piąte, wybrać odpowiednie akcesoria i systemy inteligentnej obsługi, gwarantujące maksymalny komfort użytkowania wnętrza.

Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin akcji znajdują się na stronie www.velux.pl/pozytywnaenergia

5/5 - (3 votes)

Data publikacji: 16 kwietnia, 2010

Autor:

5/5 - (3 votes)

Tagi:

Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Wit
    czwartek, 5 marca, 2020

    W dobie propagowania odnawialnych źródeł energii warto powrócić do idei propagowania poprzez nagradzania grantami innowacyjnych projektów wykorzystujących czynniki naturalne. Velux jak jeden z liderów rynku budowlanego może propagować tą ideą w pełni, gdyż jego produkty doskonale się do tego nadają.

Podobne artykuły