Na rynku

25 lat Braas w Polsce

25 lat temu na polskim rynku pokryć dachowych pojawił się mocny gracz – marka Braas. Szybko zajęła pozycję lidera, wyprzedzając swoich konkurentów solidną jakością oferowanych usług i wieloletnim doświadczeniem.

W ofercie marki Braas znajdziemy różnorodne modele blachodachówek panelowych oraz dachówek ceramicznych czy betonowych. Odpowiadając na bieżące trendy jak i tradycyjnie wypracowane rozwiązania, producent stale wzbogaca ofertę o kolejne różnorodne modele. Na polski rynek marka Braas wkroczyła w 1993 roku, by już w trzy lata później otworzyć zakład produkcyjny w Opolu. Tam też do dzisiaj ma miejsce siedziba Monier Braas. Idąc za ciosem, kolejne lata przyniosły otwarcie nowej fabryki w Płońsku, która okazała się najnowocześniejszą w Europie linią produkcji dachówek cementowych – podaje Grzegorz Bartycki, Prezes zarządu Monier Braas. Kolejną dużą zmianą w rozwoju firmy było ubiegłoroczne połączenie firm Monier Braas i Icopal, pod szyldem międzynarodowego koncernu BMI Group. Połączenie wypracowanych przez obie marki renom i rozwiązań technologicznych pozwoliło powstałej Grupie BMI zając topowe miejsce wśród producentów pokryć dachowych. Sukces marki Braas kryje się w najwyższej jakości oferowanych wyrobów oraz bogatej ofercie dostępnych modeli. Dostępne produkty to nie tylko wspomniane blachodachówki panelowe, dachówki betonowe czy ceramiczne, ale również systemy wentylacyjne, komunikacyjne, warstwy wstępnego krycia, izolacje, akcesoria i zabezpieczenia dachowe.
Dzięki temu inwestorzy mają dostępność kompletnych systemów dachowych – spójnych i kompletnych elementów niezbędnych do tworzenia trwałych dachów. Marka Braas stanowi zatem dobry wybór dla wszystkich ceniących rozwiązania tzw. dachów z ,,jednej ręki”.
Najwyższa jakość produktów dostarczanych przez markę Braas odsłoni przed inwestorami pełnię swoich zalet i korzyści tylko przy prawidłowym montażu. Aby móc weryfikować zdolności i doświadczenie dekarzy, którym chcemy powierzyć położenie pokrycia dachowego, warto wiedzieć o programie ich certyfikacji. Każdy dekarz, który skutecznie odbył minimum dwa profesjonalne szkolenia z zakresu prac dekarskich, oddaje swoje dzieła do weryfikacji przez doradców technicznych marki Braas. Jeżeli praca dekarza spełnia wszystkie kryteria, dekarz zostaje odznaczony Certyfikatem oraz Kartą Certyfikowanego Dekarza, która jest poświadczeniem ważności dokumentu.
Zważywszy na dynamiczny rozwój dziedziny, niezbędne jest stałe uzupełnianie umiejętności i znajomości najnowszych rozwiązań dekarskich. Dlatego też regularnie realizowane są szkolenia dla dekarzy, prowadzone przez specjalistów marki Braas.
Co więcej, na terenie całej Polski można zasięgnąć konsultacji koordynatorów techniczno-handlowych, którzy chętnie dzielą się swoim doświadczeniem w kwestiach pokryć dachowych – dodaje Grzegorz Barycki. Dostępność regionalnych doradców możemy znaleźć poprzez wyszukiwarkę na stronie:

www.monier.pl/kontakt/koordynatorzy-techniczno-handlowi.html

Kolejnym wyrazem dbałości marki o jakość i funkcjonalność swoich produktów jest wprowadzenie unikalnej na skalę krajową Gwarancji Systemowej, obejmującej wszystkie elementy systemu dachowego.
Dzięki temu każdy klient, który zainwestował w produkty marki Braas oraz powierzył ich montaż certyfikowanemu przez markę dekarzowi, dostanie 30-letnia gwarancję na dachówki oraz 15-letnią gwarancję obejmującą cały system powierzchni dachowej.

Grzegorz Barycki, Prezes Zarządu Monier Braas.

Grzegorz Barycki,
Prezes Zarządu Monier Braas

Dach postrzegamy jako kompletny, zintegrowany system, w którym elementy wzajemnie na siebie oddziałują. Tak też przedstawiamy to zagadnienie inwestorom, rekomendując wybór sprawdzonych, dopasowanych elementów od jednego producenta oraz korzystanie z usług fachowców, którzy dokonają prawidłowego montażu.
Warto pamiętać, że wszelkie pozorne oszczędności w przypadku budowy dachów prędzej czy później zawodzą i narażają na kolejne, nieprzewidziane koszty i interwencje. A dach przecież jest inwestycją na lata i tak też powinien nam służyć. Z tą myślą powołaliśmy Gwarancję Systemową, która jest potwierdzeniem naszej odpowiedzialności za oferowany produkt. Poczucie bezpieczeństwa i komfort naszych klientów jest priorytetem – dodaje Barycki.

Producent Braas nieustannie doskonali wykorzystywane technologie produkcji, odnajdując się w najnowszych trendach i dostępnych rozwiązaniach. Technologie Cisar i Protegon są nowoczesnym rozwiązaniem, zapewniającym funkcjonalność i estetykę. Wysoka odporność na trudne warunki pogodowe oraz eksploatację idzie w parze z efektownym wyglądem, który doceniają projektanci.

Przez 25 lat działania marki Braas na polskim rynku firma zdążyła się bardzo dynamicznie rozwinąć. Nieustanne udoskonalanie oferty jest naszym zaangażowaniem w dostarczenie klientom najlepszych produktów. Odpowiadając na ich oczekiwania i coraz wyższe wymagania, oferujemy rozwiązania, które będą służyć latami. Coraz większa świadomość i wiedza klientów na temat dostępnych rozwiązań dekarskich to tendencja, która cieszy. Dlatego też, aby nadążyć za rozwijającym się rynkiem dekarskim, trzymamy rękę na pulsie i odpowiadamy na oczekiwania inwestorów indywidualnych o budowlanych, zapewniając trwałość, produktów, estetykę i kompleksowe rozwiązania. – zapewnia Grzegorz Barycki.

Wieloletnie zaangażowanie i rozwój firmy na rynku dekarskim zapewnił marce Braas popularność i zaufanie wśród fachowców i inwestorów. Obecnie aż połowa sprzedawanych dachówek na polskim rynku jest produkcji marki Braas. Ponadto, w rankingach i badaniach rynku, Braas okazuje się również najlepiej rozpoznawalną w kraju marką produkującą materiały tego typu. Kolejne zdobywane nagrody i wyróżnienia prestiżowych konkursów takich jak Budowlana Marka Roku czy Złoty Laur Konsumenta to dodatkowe potwierdzenie renomy tego lidera, działającego na polskim rynku dekarskim już od 25 lat.
 

4.9/5 - (44 votes)

Data publikacji: 16 kwietnia, 2019

Autor:

4.9/5 - (44 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. Mirek K.
  wtorek, 16 kwietnia, 2019

  Firma Braas jest doskonale znana na rynku. Będąc na budowie osiedla domów jednorodzinnych u znajomego zobaczyłem, że firma realizująca ten projekt większość komponentów dachowych miała w opakowaniach z logiem Braas. Tak więc oprócz blachodachówek panelowych widoczne były elementy systemów wentylacji i różne akcesoria. Krótka rozmowa z kierownikiem budowy uświadomiła mi fakt, iż dziś wszystko można kupić u jednego producenta dzięki czemu unikniemy problemów z montażem a zyskamy pewność dobrego użytkowania na całe lata. Oni to sprawdzili i są zdowoleni z Braas’a.

 2. Reklamuje dachówkę braas, wszyscy widzą dwa różne kolory. Braas twierdzi że wszystko jest w porządku. Ale nie jest
  środa, 10 czerwca, 2020

  Braas Brak profesjonalizmu – prezes jednak nie ma czasu na KLIENTA. Jestem tego przykładem. Jak chcecie szczegóły to piszcie

 3. Wścieklizna
  poniedziałek, 15 czerwca, 2020

  To co jest napisane w artykule to ściema. Jaka dbałość o klienta.. oni mają wszystko w d…e. Sprzedać tak, ale później bujaj się człowieku sam..

Podobne artykuły