Ubrania robocze

3 akcesoria dla dekarza przydatne podczas pracy latem

Praca dekarza to zawód wymagający precyzji, wytrzymałości i odpowiedniego przygotowania, szczególnie w upalne, letnie dni. Praca na wysokości, narażenie na intensywne promieniowanie słoneczne oraz konieczność stałego dostępu do narzędzi mogą stanowić wyzwanie. Dlatego tak ważne jest, aby wyposażyć się w odpowiednie akcesoria, które zwiększą komfort, bezpieczeństwo i efektywność pracy.

W niniejszym poradniku przedstawiamy 3 akcesoria, które szczególnie przydadzą się dla dekarza podczas pracy latem.

1. Okulary ochronne przeciwsłoneczne

Okulary ochronne przeciwsłoneczne to niezbędne wyposażenie nie tylko dekarza, ale także każdej osoby pracującej na zewnątrz, w warunkach wysokiego nasłonecznienia. Odpowiednio dobrane i przystosowane okulary ochronne przeciwsłoneczne zapewnią dekarzowi komfort i bezpieczeństwo podczas pracy na dachu, zwłaszcza przy długotrwałym przebywaniu na słońcu. Tutaj świetną propozycją będą okulary ochronne przeciwsłoneczne Race marki Engelbert Strauss z linii e.s.ambition, które zapewniają 100% ochronę przed promieniowaniem UV zgodnie z normą DIN EN ISO 12312-1:2013+A1:2015, dzięki czemu zapobiegają uszkodzeniom oczu.

Fot. Okulary przeciwsłoneczne Race e.s.ambition Strauss / Źródło: Engelbert Strauss
Fot. Okulary przeciwsłoneczne Race e.s.ambition Strauss / Źródło: Engelbert Strauss

Co istotne, okulary te posiadają duże, przyciemniane szkła, dzięki którym otrzymujemy szerokie pole widzenia, tak ważne w trakcie pracy. Z kolei przyciemniane szyby eliminują problem odbijania promieni słonecznych od dachówek, co jest kluczowe dla bezpiecznej pracy dekarza na wysokościach. Przyciemniane szyby redukują także zmęczenie wzroku i poprawiają widoczność w jasnym świetle słonecznym.

2.  Czapka z daszkiem i osłoną karku 

Czapka z daszkiem i osłoną karku to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób pracujących w pełnym słońcu. Daszek oraz dodatkowa ochrona karku zastosowana w czapce chroni głowę, twarz, uszy, boki głowy oraz kark przed szkodliwym działaniem promieni UV, eliminując ryzyko oparzeń słonecznych. Co więcej, taka czapka pomaga w utrzymaniu chłodniejszej temperatury ciała, zmniejszając ryzyko przegrzania, udaru słonecznego i innych problemów zdrowotnych związanych z długotrwałym przebywaniem na słońcu. Noszenie ochronnego nakrycia głowy może również wpływać na ogólne samopoczucie pracownika, redukując zmęczenie i stres związany z ekspozycją na ekstremalne warunki pogodowe.

Fot. Czapka z osłoną karku Snickers 9091 LiteWork / Źródło: Snieckers Workwear.
Fot. Czapka z osłoną karku Snickers 9091 LiteWork / Źródło: Snieckers Workwear.

Tutaj mamy dwie świetne propozycje — czapka z daszkiem i osłoną karku marki Snickers Workwear 9091 z kolekcji LiteWork oraz czapka z daszkiem i osłoną karku oraz szyi UV 50+ marki Engelbert Strauss. Zarówno pierwsza, jak i druga propozycja zapewnia skuteczną ochronę przed promieniowaniem (UV 50+), posiada praktyczny sznurek w otoku, dzięki czemu możemy dopasować ją do obwodu naszej głowy i jest wykonana z przewiewnych, lekkich i szybkoschnących materiałów.

Fot. Czapka z daszkiem, osłoną karku i szyi UV 50+ Strauss / Źródło: Engelbert Strauss.
Fot. Czapka z daszkiem, osłoną karku i szyi UV 50+ Strauss / Źródło: Engelbert Strauss.

To, co wyróżnia czapkę marki Strauss to dodatkowa możliwość zapięcia osłony karku z przodu na rzep, dzięki czemu możemy ochronić przed słońcem także szyję oraz możliwość schowania osłony do czapki i noszenia jej jak tradycyjną czapkę z daszkiem. Posiada na tyle elastyczną budowę, co powoduje, że można ją złożyć i schować do kieszeni. 

Wszystkie powyższe propozycje produktów kupisz w sklepie ERIGO BHP, który jest partnerem niniejszego artykułu. Znajdziesz tam nie tylko akcesoria BHP, ale także odzież i obuwie robocze oraz narzędzia ręczne renomowanych marek w przystępnych cenach.

3. Torba robocza przypinana do spodni

Torba robocza przypinana do spodni lub paska to idealne rozwiązanie dla dekarzy, którzy potrzebują mieć wszystkie niezbędne narzędzia zawsze pod ręką. Latem, kiedy odzież robocza jest ograniczona do minimum, brak dodatkowych kieszeni np. w kurtce lub bluzie staje się czasami wyzwaniem. Torba robocza przypinana do pasa spodni pozwala na efektywną organizację narzędzi, oszczędza czas i zwiększa wygodę pracy. Dzięki niej wszystkie potrzebne narzędzia są zawsze pod ręką, co znacznie ułatwia codzienne obowiązki dekarskie. Co więcej — zawsze jest gotowa do pracy, nie musimy przy zmianie odzieży na nowo przekładać wszystkie narzędzia.

Fot. Pas na narzędzia przypięty do spodni roboczych / Źródło: Jimmy Liao, Pexels.
Fot. Pas na narzędzia przypięty do spodni roboczych / Źródło: Jimmy Liao, Pexels.

Wybierając torbę roboczą, zwróć uwagę czy jest lekka, aby nie była dodatkowym obciążeniem. Ważne są także dodatkowe kieszonki na narzędzia i szlufki np. na młotek. Zapewnia to nie tylko lepszą organizację narzędzi i utrzymanie porządku, ale także znacznie sprawniejsze wyciąganie i wkładanie narzędzi w trakcie pracy. Torba powinna być także wykonana z solidnych materiałów, aby wytrzymać intensywne użytkowanie. 

Podsumowanie

Praca dekarza w letnich warunkach może być niezwykle wymagająca, ale odpowiednio dobrane akcesoria mogą znacząco poprawić komfort i bezpieczeństwo pracy. Okulary przeciwsłoneczne ochronią oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV i zapewnią lepszą widoczność w trakcie silnego nasłonecznienia, czapka z osłoną karku zabezpieczy przed przegrzaniem i poparzeniem słonecznym, a torba robocza przypinana do spodni roboczych umożliwia wygodne przechowywanie i szybki dostęp do narzędzi. Wybierając te akcesoria, dekarz może skupić się na wykonywaniu swojej pracy, mając pewność, że jest dobrze chroniony i przygotowany na letnie wyzwania w pracy. 


Data publikacji: 11 lipca, 2024

Autor:Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły