Blog

3 rodzaje systemów zabezpieczeń dachowych

Dachowe ofiary śmiertelne i urazy nie są niczym nowym w branży. Nawet wraz z postępem technologii bezpieczeństwa pokryć dachowych, nadal są to problemy, które mają niszczący długoterminowy wpływ na osoby i rodziny w całej branży pokryć dachowych. Jak możesz pomóc swoim pracownikom zmniejszyć ryzyko stania się statystyką? Nadszedł czas, aby przenieść Systemy bezpieczeństwa dachowego na […]

Dachowe ofiary śmiertelne i urazy nie są niczym nowym w branży. Nawet wraz z postępem technologii bezpieczeństwa pokryć dachowych, nadal są to problemy, które mają niszczący długoterminowy wpływ na osoby i rodziny w całej branży pokryć dachowych.

how to not fall off a roof

Jak możesz pomóc swoim pracownikom zmniejszyć ryzyko stania się statystyką?

Nadszedł czas, aby przenieść Systemy bezpieczeństwa dachowego na wyższy poziom. Nie chodzi tylko o unikanie ryzyka, opłat i spraw sądowych. Chodzi o uznanie wartości życia pracowników i ochronę ich i ich rodzin.

Co jest najlepsze dla twojej załogi?

Zastosowany system bezpieczeństwa dachów może się różnić w zależności od rodzaju dachu, nad którym pracujesz–środki bezpieczeństwa na stromym zboczu mogą różnić się od wymagań dotyczących niskiego nachylenia. Ten element obejmuje trzy systemy bezpieczeństwa dachowego i rodzaj dachu, na którym można ich używać, aby zapewnić bezpieczeństwo Tobie i Twojej załodze przez cały dzień.

Siatki zabezpieczające dachy

Siatki zabezpieczające dachy są rodzajem systemu zabezpieczającego przed upadkiem, co oznacza, że sieci łapią pracowników, jeśli zdarzy im się poślizg i upadek. Siatki zabezpieczające są wymagane przez OSHA podczas pracy na wysokości większej niż 25 stóp lub gdy nie są dostępne następujące:

  • Drabiny
  • Rusztowania
  • Platformy Catch
  • Podłogi tymczasowe
  • Linie bezpieczeństwa
  • Pasy bezpieczeństwa

Zabezpieczenia dachowe muszą zostać przetestowane przed rozpoczęciem projektu. Muszą one rozciągać się 8 stóp poza krawędź obszaru roboczego i być mniej niż 26 stóp poniżej krawędzi. Istnieją również wymagania dotyczące rozmiaru oczek i odporności na uderzenia. Znajdź ich na stronie OSHA.

Systemy poręczy dachowych

Systemy poręczy dachowych to systemy zapobiegania upadkom, które mogą być stosowane zarówno na dachach o niskim, jak i stromym zboczu. Niezależnie od tego, czy wykonujesz zadaszenia komercyjne, czy mieszkalne, są one zdecydowanie warte posiadania pod ręką.

Chociaż służą temu samemu celowi, systemy poręczy komercyjnych i mieszkaniowych mają jedną główną różnicę–poręcze mieszkaniowe mają deski toe, aby zapewnić, że narzędzia nie ślizgają się przez pęknięcia i nie spadają z dachu.

Poręcze dachowe są niezbędne do stosowania wokół włazów w komercyjnych miejscach pracy i są często używane na całym obwodzie budynku.

Według OSHA górne szyny systemów poręczy muszą mieć wysokość od 39 do 45 cali. Podczas używania szczudeł OSHA wymaga dostosowania górnych szyn do wysokości szczudeł.

Wytyczne OSHA stwierdzają również, że system poręczy musi być w stanie pomieścić co najmniej 200 funtów. Oznacza to, że musisz upewnić się, że masz solidny system, który jest dobrze przymocowany do dachu, nad którym pracujesz.

Systemy zabezpieczające przed upadkiem

Systemy zabezpieczające przed upadkiem stosowane są zarówno na dachach o niskim, jak i stromym zboczu. Są to Systemy bezpieczeństwa dachowego zazwyczaj preferowane przez dekarzy mieszkalnych. System zabezpieczający przed upadkiem dekarza z dachu za pomocą kotwicy, uprzęży i smyczy.

W przypadku tego typu systemu bezpieczeństwa dachowego kotwica jest zwykle przybita do krokwi, gdzie smycz dekarza jest przymocowana do pierścienia. (Kotwy mobilne są również opcjonalne i działają podobnie do kotwy stacjonarnej.) Drugi koniec smyczy jest przymocowany do uprząż dekarza. Dzięki temu dekarz może utrzymać efektywny zakres ruchu podczas zrywania i produkcji, jednocześnie zapewniając mu bezpieczeństwo na dachu.

Aby uzyskać więcej informacji na temat różnych typów systemów ochrony przed upadkiem dachów, sprawdź uproszczoną tabelę porównawczą bezpieczeństwa lub odwiedź internetowy przewodnik Equipter dotyczący bezpieczeństwa dachów.

Możesz również otrzymywać branżowe porady i aktualizacje bezpośrednio na swoją skrzynkę odbiorczą! Zarejestruj się poniżej i pamiętaj, aby wybrać “Pokrycia dachowe” jako szczegóły branży, aby otrzymać No Mess News nasz miesięczny biuletyn dachowy.


Data publikacji: 5 listopada, 2021


Tagi:

Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły