Na rynku

35 lat Blach-Dek

W oparciu o tradycję i doświadczenie, w połączeniu z innowacją, 35-lecie istnienia na rynku budowlanym obchodzi w tym roku firma Blach-Dek z Wolsztyna.

Jak sama nazwa wskazuje, początkiem rozwoju firmy były prace blacharsko-dekarskie oraz usługi w zakresie pokryć dachowych. W ciągu kilkunastu lat firma przekształciła się w wszechstronne przedsiębiorstwo na płaszczyźnie zarówno wykonawstwa robót budowlanych, dystrybucji materiałów w postaci centrum dachowego oraz tartak, gdzie rozpoczęła się produkcja konstrukcji dachowych, stając się przy tym jednym z kluczowych produktów w ofercie firmy.

Na przedsiębiorstwo Blach-Dek składa się Tartak, Hurtownia Pokryć Dachowych oraz wykonawstwo usług robót budowlanych, z czego prym wiedzie dekarstwo i blacharstwo.

Skład Drzewny, który został stopniowo wyposażany w nowoczesny sprzęt w postaci traków taśmowych, pił przemysłowych, wielopił, strugarki czterogłowicowej Hundegera, a także suszarni drewna, stał się miejscem produkcji i bardzo istotnym fundamentem firmy. Dzięki pracy wyspecjalizowanej kadry konstruktorów oraz technologów drewna Blach-Dek prowadzi produkcję prefabrykowanych konstrukcji dachowych z wiązarów łączonych na płytki kolczaste. Zaletą tej technologii jest wyeliminowanie drogiego i ciężkiego stropu betonowego – w jego cenie uzyskać można strop drewniany wraz z więźbą dachową, co znajduje znakomite zastosowanie w domach z poddaszem mieszkalnym lub nieużytkowym oraz w halach produkcyjnych, handlowych i rolniczych. Ponadto obok wiązarów w ofercie tartaku znajdziemy wszelkiego rodzaju tarcicę, łaty, kontrłaty, indywidualnie wycinane belki, deski a także m.in. okucia ciesielskie. Tartak działa dla potrzeb własnych firmy, a także prowadzi sprzedaż.

35 lat Blach-Dek

Uzupełnieniem działalności dekarskiej firmy Blach-Dek było otwarcie Hurtowni Pokryć Dachowych, która stworzyła warunki do kompleksowej obsługi klienta: od konstrukcji dachu po komunikację dachową. Szeroko rozwinięta oferta opiera się przede wszystkim na pokryciach dachowych postaci dachówki takich producentów m.in. jak: RöBEN, CREATON, KORAMIC czy BRAAS oraz blachy płaskiej bądź trapezowej.

W Blach-Deku znajdziemy również izolacje Swisspora, Wernera czy też Rockwool’a, systemy odgromowe np. ELKO-BIS, systemy kominowe zarówno ceramiczne, jak i z blachy. Przy zakupie dachu można oczywiście podjąć decyzję co do okien dachowych, między takimi producentami jak FAKRO i ROTO, jak i innymi. Szeroki asortyment zawiera również komunikację dachową w pełnej gamie, narzędzia dekarskie firmy FREUND, tarcicę budowlaną oraz szczególną uwagę należy zwrócić na systemy rynnowe. Poza orynnowaniem PCV, hurtownia proponuje rynny metalowe K&J&G, których jest głównym dystrybutorem w Polsce. Wachlarz produktów obejmuje również wszelkiego rodzaju impregnaty, uszczelniacze i kleje potrzebne przy pracach dekarskich i nie tylko. Hurtownia Blach-Dek w ciągu swojej działalności poszerzała zasięg, dotyczący zarówno klientów, jak i dostawców. Dziś może pochwalić się szeroką rzeszą odbiorców na terenie całej Polski, głównie w województwach wielkopolskim, lubuskim oraz zachodniopomorskim. Współpraca z dostawcami sięga krajów europejskich takich jak Hiszpania, Słowacja (K&J&G), Czechy, a także Niemcy, Norwegia i Włochy.

35 lat Blach-Dek

Wraz z rozwojem gospodarczym – postępowi technologicznemu podlegała również firma Blach-Dek, która pragnęła wychodzić naprzeciw najbardziej wygórowanym oczekiwaniom klienta. Skutkowało to wyposażeniem firmy w nowoczesne urządzenia i maszyny, które przyczyniły się do rozwoju sektora metalowego w firmie, który pozwala na produkcję dla własnych potrzeb instalacji wentylacyjnych, wkładów kominowych, opierzeń i akcesoriów dachowych. Dzięki temu Blach-Dek zapewnia kompleksową i specjalistyczną obsługę dla nawet najbardziej wymagających klientów.

Dział usług zajmuje się przede wszystkim inwestycjami budowlanymi, projektami i zleceniami wygrywanymi głównie w przetargach. Obecnie zatrudnia ok. 80 pracowników, wyspecjalizowaną kadrę kierowniczą oraz doświadczonych specjalistów w zakresie inżynierii budowlanej. Pozwala to na przyjmowanie zamówień na usługi projektowe budynków, hal przemysłowych oraz konstrukcji dachowych wszelkiego rodzaju.

35 lat Blach-Dek

Do realizowanych przez firmę Blach-Dek inwestycji można zaliczyć np. Port Lotniczy Ławica w Poznaniu, Uniwersytet Zielonogórski, Szpital w Nowym Tomyślu, a także liczne oddziały Telekomunikacji Polskiej. Dzięki temu przedsiębiorstwo to przoduje w branży dekarskiej na rynku lokalnym, ciągle rozszerzając działalność, jak również zasięg działania. Korzystając przy tym z rozbudowanego taboru logistycznego, składającego się zarówno z samochodów ciężarowych, wyspecjalizowanych wózków, koparek oraz ciągników z zautomatyzowanym wyładunkiem.

Tradycja, doświadczenie, rodzinna atmosfera oraz innowacyjne rozwiązania sprawiły, że firma Blach-Dek w chwili obecnej cieszy się dużym gronem zadowolonych klientów, którzy przez 35 lat razem z pracownikami, kontrahentami tworzyli historię tej firmy. Dlatego też w imieniu przedstawicieli firmy Blach-Dek pragniemy podziękować zarówno klientom, pracownikom, jak i wszystkim kontrahentom za wieloletnią współpracę. Dzięki temu dzisiaj firma może pochwalić się dobrą marką i satysfakcją z 35 lat działalności.

Jeśli mieliby Państwo ochotę nawiązać współpracę, bądź skorzystać z usług firmy BLACH-DEK zapraszamy do siedziby:

BLACH-DEK
Hurtownia Pokryć DachowychBLACH-DEK
64-200 Wolsztyn, ul. Przemysłowa 5
tel. 68 384 25 21
Tartak, Wiązary
64-200 Wolsztyn, ul. Przemysłowa 7
tel. 68 347 42 31

4.8/5 - (11 votes)

Data publikacji: 19 czerwca, 2013

Autor:

4.8/5 - (11 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Magda
    poniedziałek, 27 kwietnia, 2020

    35 lat to faktycznie sporo czasu, można w ciągu tych lat wyrobić sobie dobrą opinię i zbudować wielkie przedsiębiorstwo. Tak zrobiła firma Blach-Dek. Nie spoczęła na laurach, ale rozwinęła firmę do tego stopnia, że teraz to nie tylko usługi blacharsko-dacharskie, ale też tartak, hurtownia pokryć oraz wykonawstwo usług robót budowlanych.

Podobne artykuły