Na rynku

4 plusy dla dachówki MONZAplus

Dachówka MONZAplus posiada całe spektrum zalet tradycyjnej ceramiki, ale inwestor, wybierając ten system pokryciowy, może liczyć na dodatkowe korzyści, wynikające głównie z charakterystycznego dla tej dachówki kształtu i formatu

Dachówki ceramiczne są cenione ze względu na walory estetyczne oraz doskonałe parametry techniczne – są między innymi mrozoodporne i odporne na niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych, czyli deszcz, śnieg czy porywiste wiatry. Dzięki niskiej nasiąkliwości nie pękają pod wpływem niskich temperatur, są również niepalne i wytrzymałe. Pokryte angobą i glazurą wykazują zwiększoną odporność na zabrudzenia, porastanie mchem oraz osadzanie się zanieczyszczeń.

Wśród wielu oferowanych na rynku systemów warto zwrócić uwagę na dachówkę MONZAplus firmy Röben. Jej nazwa zawierająca słowo plus podkreśla duży format tego materiału pokryciowego, jednak i inne cechy systemu niosą ze sobą zdecydowanie więcej plusów: dachówki wykonane są z naturalnego surowca – gliny, są długowieczne i posiadają 30-letnią gwarancję.

Szybkie krycie

Podstawowym wyróżnikiem dachówki MONZAplus jest jej rozmiar: jest zdecydowanie większa niż dachówki standardowe (około 464 x 304 mm). Duży format znacznie skraca montaż pokrycia – duże dachówki kładzie się po prostu szybciej, a na metr kwadratowy zużywamy jedynie około 10 sztuk. Ze względu na swój rozmiar dachówka ta doskonale sprawdzi się na dużych i nieskomplikowanych pokryciach.

MONZAplus Maduro glazurowana
MONZAplus Maduro glazurowana

Niższy koszt materiału

Większy format dachówki oznacza, że do pokrycia dachu potrzebujemy – a zatem i kupujemy – mniej materiału niż w przypadku pokryć standardowych. Ponadto do montażu pokrycia zużyta zostanie mniejsza liczba łat, co również przekłada się na wymierne oszczędności.

Precyzyjna konstrukcja

Dachówka MONZAplus to dachówka zakładkowa montowana za pomocą umieszczonych na górnej i bocznej krawędzi zamków. Ich konstrukcja zapobiega przelewaniu się wody deszczowej, co wpływa na zwiększenie szczelności całego pokrycia.  Dodatkowo zamki wyposażono w specjalne wgłębienia (tak zwane ząbki), które umożliwiają stabilne mocowanie (spinanie) dachówek klamrami. Dzięki takiemu rozwiązaniu pokrycie jest zabezpieczone przed trudnymi warunkami atmosferycznymi, na przykład silnymi wiatrami.

Popularna kolorystyka

Dachówki z systemu MONZAplus oferowane są w sześciu kolorach: miedzianym angobowanym, kasztanowym angobowanym, Maduro glazurowanym, Tobago glazurowanym, Trentino glazurowanym i antracytowym angobowanym. Zarówno zwolennicy tradycyjnej, jak i nowoczesnej stylistyki bez problemu dobiorą kolor, który najlepiej będzie prezentować się na dachu i dobrze łączył z wyglądem całego budynku.

3.4/5 - (19 votes)

Data publikacji: 10 czerwca, 2016

Autor:

3.4/5 - (19 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły