Realizacje

7 imponujących domów z bali

Domy z bali są przede wszystkim niezwykle efektowne, niepowtarzalne i przytulne – każdy wie, że drewno to doskonały materiał do aranżacji wnętrz, nie wymagający wizualnego ocieplania przestrzeni.

Dom to ciepła, przytulna przystań, do której chętnie wracamy po ciężkim dniu pracy, regenerujemy siły przed kolejnymi wyzwaniami, dlatego warto zadbać o wyjątkowy klimat tego miejsca.

Domy z bali cechuje przede wszystkim najwyższa jakość, zazwyczaj są one ręcznie budowane z nietoczonych pni drzew – odrysowywane, dopasowywane i ręcznie wycinane, co daje niezwykle oryginalny, niepowtarzalny efekt. Dzięki tej technice dom z bali jest wyjątkowy i tworzy takie miejsce, jakie chcielibyśmy stworzyć dla naszej rodziny i bliskich.

1. Ciemnobrązowa konstrukcja

Rosyjska firma Smart Wood jest absolutnym ekspertem, jeśli chodzi o budownictwo domów z bali – posiada 8-letnie doświadczenie oraz 36 zrealizowanych projektów. Zespół pracowników firmy Smart Wood to osoby z wyższym wykształceniem zawodowym w dziedzinie budownictwa, z dużym doświadczeniem w pracy z drewnem i jego obróbce, a ich nazwiska znajdują się w topowej piątce najlepszych stolarzy w Rosji. Główny architekt, Dmitrij Stenyaev jest jednym z najlepszych profesjonalistów w swojej dziedzinie. Każdy dom z bali to najwyższej klasy konstrukcja drewna oraz najlepsze materiały wykorzystane do jego obróbki, a jego niesamowity klimat jest niemożliwy do uzyskania w domach konstrukcji betonowej.

Smart Wood

2. Drewno i beton

Projekt tego domu z bali jest połączeniem betonu i drewna. Lekko zabejcowane drewno nadaje mu niezwykły, bajkowy klimat. Zaprojektowany jest dosyć nietypową konstrukcją – przednia cześć sprawia wrażenie dobudówki do tylnej konstrukcji domu. Duże okna rozświetlają przestrzeń domową,  wpuszczając naturalne światło, które wizualnie powiększa poszczególne pomieszczenia, niestety dom ten posiada sporą przestrzeń na poddaszu, która jest wyjątkowo ciężka w aranżacji i odpowiednim rozplanowaniu przestrzeni.

Smart Wood

3. Piętrowy dom z bali

JRoth
JRoth

Wyjątkowy projekt pięknego domu z bali z jasnego drewna z wykorzystaniem kamienia. Kamień został zastosowany u podstawy domu i stanowi jednolitą całość z kominem, a także ścieżką prowadzącą do posiadłości.

4. Dom z bali o podstawie kwadratu

Świetne połączenie różnych odcieni brązu – dzięki takiemu rozwiązaniu okiennice, futryny, balustrady zostały pięknie wyeksponowane dodając wyrazistego charakteru tej budowli. Projekt tego domu z bali zakładał podstawę kwadratu, a takie budynki cieszą się coraz większą popularnością przede wszystkim ze względu na ustawność ich wnętrz oraz korzystne rozmieszczenie sąsiednich pomieszczeń, co ponadto optymalizuje on koszta związane z budową oraz zwiększa tempo prac.

Uljanochkin Design*Studio
Uljanochkin Design*Studio

5. Parterowy dom z bali

Dom oprócz części parterowej, posiada małe poddasze, projekt wykonany został przez rosyjskich architektów z pracowni Royal Wood, a do jego budowy użyto drewna cedrowego oraz sosny, które łączą w sobie luksus, komfort oraz oryginalność. Taki dom to inwestycja na lata.

Royal Wood
Royal Wood

6. Dom z bali z tarasem

Choć ekspertami w dziedzinie projektowania domów z bali są przede wszystkim Rosjanie, to jednak kroku dorównują im również architekci z Argentyny. Gingins – aguirre łączą tradycyjne projekty domów z bali z nowoczesnym wyglądem. Parterowa część tego domu jednorodzinnego została wykonana z kamienia – latem tego typu rozwiązanie jest niezwykle praktyczne, szczególnie w krajach gdzie temperatura powietrza codziennie przekracza 30 stopni. 7. Kamień i drewno

Gingins – aguirre
Gingins – aguirre

Drewniany dom z bali, który u swej podstawy wykorzystał kamień, powstał na planie kwadratu, z czym wiąże się przede wszystkim spora oszczędność kosztów finansowych i maksymalne zagospodarowanie powierzchni użytkowej. Jeżeli cenny jest nam każdy centymetr kwadratowy powierzchni to projekt domu na planie kwadratu jest najlepszym rozwiązaniem, szczególnie bliskim rodzinom z dziećmi, dla których liczy się każda wolna przestrzeń.

Amazing Studio Moskwa
Amazing Studio

Tekst: Justyna Dziesińska Homify

5/5 - (5 votes)

Data publikacji: 22 listopada, 2016

Autor:

5/5 - (5 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Wera
    piątek, 25 listopada, 2016

    Dom z bala robi wrażenie. Obecnie to taka trochę zapomniana technologia i chyba niezbyt lubiana. Nie wiem dlaczego. Ja bardzo lubię takie domy. Mają swój własny klimat, nie to co murowane pudełka. U nas to takie domy są popularne w górach (wiadomo) oraz również na mazurach, o czym się przekonałam w tym roku. Te mazurskie bardziej mi się podobają. Spędzałam właśnie wakacje u znajomych, którzy sobie budowali taki dom. Znaczy się budowała to firma (Natur Eko Dom) a nie oni sami 🙂 Taka budowa trwa bardzo krótko w porównaniu z tradycyjnie murowanymi domami. Im to zajęło nieco ponad 3 miesiące. Na święta do nich jadę zobaczyć jak wygląda już postawiony i prawie wykończony dom.

  2. Heniek
    czwartek, 25 lipca, 2019

    Dom z bali to niespełnione marzenie mojej żony. Przed budową obecnego domu kilkukrotnie przymierzała się do postawienia domu z bali, ale zawsze był jakiś problem. Zawsze oglądamy takie domy kiedy spotkamy podczas podróży. Rzeczywiście to zupełnie inny styl, zdrowy i przytulny, sprawdzony od lat a przede wszystkim drewno, ten zapach, ten klimat. Może kiedyś się uda.

Podobne artykuły