Maszyny dekarskie

Aby praca na dachu była łatwa i opłacalna

W dobie rosnących kosztów pracy oraz pogoni za osiągnięciem lepszej jakości wykonanych prac wszyscy poszukują sposobu na skrócenie czasu wykonania realizacji bez spadku jakości. Dotyczy to również branży dekarskiej. Skrócenie czasu realizacji dachu przekłada się wyraźnie na zwiększenie zyskowności. Pozostaje pytanie: jak to osiągnąć?

Są trzy podstawowe zagadnienia do przeanalizowania:

  1. Organizacja pracy,
  2. Podniesienie kwalifikacji pracowników,
  3. Wyposażenie ekip wykonawczych w specjalistyczny sprzęt.

W tym miejscu skupię się na trzecim punkcie ponieważ pierwsze dwa są oczywiste. Do niedawna pokrycie dachu 200 m² zajmowało ekipie 5-6 osobowej około dwóch tygodni, teraz kiedy wykorzystują nowoczesne narzędzia ten sam dach układa 4 osobowa ekipa w mniej niż 10 dni. Jest to zasługa coraz lepszego wyposażenia ekip dekarskich.

Genialnym urządzeniem wpływającym na poprawę efektywności prac jest nowa zaginarka dekarska ZRE-2008.

Lekka zaginarka przeznaczona do wykonywania obróbek blacharsko-dekarskich na placu budowy. Lekka konstrukcja zapewnia niesłychaną mobilność urządzenia na placu budowy oraz łatwość transportu pomiędzy kolejnymi miejscami wykonywanych dachów. Trwała konstrukcja zapewnia doskonałe parametry wykonywanych prac i bezawaryjne użytkowanie przez wiele lat. Zaginarkę ZRE-2008 można uzupełnić o dodatkowe urządzenia zwiększające komfort pracy oraz zwiększające możliwości użytkowe:

• Nożyce krążkowe z możliwością cięcia blach grubości: stalowych do 0,65 mm, miedzianych do 0,8 mm i aluminiowych do 1,0 mm,
• Stół do podtrzymywania arkusza obrabianej blachy,
• Ogranicznik długości cięcia,
• Kątomierz,
• Sprężyny gazowe.

Atutem tego rozwiązania są uniwersalne, ręczne nożyce krążkowe do cięcia blachy. Konstrukcja tych nożyc zapewnia bezwysiłkowe, doskonałej jakości cięcie arkuszy blachy. Na wyposażeniu nożyc jest listwa prowadząca, którą łatwo można zamontować do stołu warsztatowego lub innych narzędzi takich jak: rozwijarki czy zaginarki różnego typu. Grubość cięcia dla blach z różnych metali wynosi: dla stalowych 0,65 mm, dla miedzianych 0,8 mm i dla aluminiowych 1,0 mm.

Zestawienie zaginarki z dostępnymi akcesoriami tworzy niezastąpiony warsztat pracy dla dekarza. Lekkość tego rozwiązania powoduje, że dekarz może zabrać swój profesjonalny sprzęt w każde miejsce zgodnie ze swoimi potrzebami.

Zaginarkę ZRE-2008 można zakupić bezpośrednio w firmie Eurodach lub u jednego z wielu dystrybutorów narzędzi dekarskich. Eurodach od 2004 produkuje profesjonalne narzędzia i maszyny dekarskie. Od początku wprowadza usprawnienia i modyfikacje wyrobów zgodnie z opiniami i sugestiami dekarzy. Dzisiejszy kształt i funkcjonalność wyroby Eurodachu zawdzięczają dobrej współpracy z dekarzami. Firma jest właścicielem patentu na bardzo dobrze znaną zaginarkę dekarską ZED-2000.

Od 15 lat posiadamy znaczącą pozycję na rynku budowlanym. EURODACH postrzegany jest jako profesjonalna firma świadcząca usługi najwyższej jakości, solidna wobec klientów i dostawców. Nasz rozwój jest możliwy wyłącznie dzięki owocnej dla obu stron współpracy z naszymi klientami i dostawcami, za co bardzo dziękujemy.

4.9/5 - (14 votes)

Data publikacji: 20 maja, 2008

Autor:

4.9/5 - (14 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Wanda
    środa, 14 kwietnia, 2021

    Na pewno im krótszy czas wykonania pracy tym niższe koszty. Warto więc stosować takie urządzenia, które przyspieszą pracę, w ostatecznym rozrachunku wyjdzie taniej niż robić coś ręcznie lub prostymi narzędziami, ale dłużej.

Podobne artykuły