Maszyny dekarskie

ACCU SEAMER – przyrząd do błyskawicznego zamykania rąbków

Łączenie pasów arkuszy blach płaskich – czy to blach stalowych i aluminiowych, czy też droższych miedzianych i tytanowo-cynkowych – wymaga z reguły jednego i tego samego zabiegu: zamknięcia rąbka stojącego. Zamknięcie to wykonuje się z reguły mniej lub bardziej złożonymi narzędziami ręcznymi, które nie gwarantują zbyt dużego tempa pracy, bądź bardzo drogimi urządzeniami elektrycznymi. Tymczasem firma BUDMAN wprowadziła na Polski rynek austriackie urządzenie, którego producentem jest firma Biegetec, pozwalające zamykać rąbek z prędkością do 60 metrów na minutę. Można…? Można!

Accu Seamer – bo to o tym mowa – jest przyrządem zaprojektowanym tak, by pozwalać na zamykanie rąbka stojącego pojedynczego i podwójnego, w płynnym i szybkim ruchu uzyskanym dzięki napędowi w postaci… wkrętarki akumulatorowej. To urządzenie, wprowadzone właśnie na nasz rynek za pośrednictwem firmy Budman, jako napędu używa wkrętarki, którą każdy fachowiec i tak już posiada na stanie. Dzięki temu jego cena jest bardzo atrakcyjna w relacji do możliwości jakie daje. A jak to działa? Otóż narzędzie akumulatorowe montuje się w wygodnym uchwycie wkrętarki, który zabezpiecza zaciskowo korpus elektronarzędzia, po czym dokonawszy ostatnich ustawień rozpoczyna się pracę, której tempo wykonywania jest wprost niewiarygodne. Koniec z ręcznym siłowaniem się – najcięższą pracę wykonuje wkrętarka, która jako napęd ustawiony w tryb działania z odpowiednio wysokim momentem obrotowym, zastępuje mięśnie operatora, co jest błyskawicznie odczuwalnym odciążeniem.

1) Rąbek stojący pojedynczo zaginany. 2) Rąbek stojący podwójnie zaginany.
1) Rąbek stojący pojedynczo zaginany. 2) Rąbek stojący podwójnie zaginany.

Accu Seamer

Accu Seamer współpracuje z niemal wszystkimi wkrętarkami akumulatorowymi i sieciowymi, waży 3,8 kg (bez napędu), pozwala zamykać pojedyncze jak i podwójne rąbki, przy czym przejście z jednego trybu na drugi osiąga się poprzez rotację elementu zamykającego rąbek za pomocą dźwigni bez zbędnych pokręteł i śrubek. Oferuje trzy klasyczne wysokości zamykania: 25, 32 i 38 mm. Narzędzie współpracuje z blachami ze stali nierdzewnej (do 0,5 mm), stali malowanej proszkowo (do 0,7 mm) i z miedzi, cynku bądź aluminium (do 0,8 mm). Ze swymi wymiarami – zaledwie 27 x 23 x 15 cm – oraz łatwością obsługi i przede wszystkim szybkością zamykania – nawet do 60 metrów na minutę – Accu Seamer stanowi wprost idealne narzędzie dla blacharzy.

Mirosław Mańko
tel. 603-716-100
e-mail: biuro@budman.com.pl
www. budman.com.pl

5/5 - (40 votes)

Data publikacji: 7 grudnia, 2018

Autor:

5/5 - (40 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. narzedzie
    środa, 17 lutego, 2021

    Gdzie kupie takie urządzenie?

  2. Wanda
    sobota, 29 maja, 2021

    To jest ekspresowe narzędzie dla szybkich dekarzy. Dzięki szybkiej pracy można zaoszczędzić także pieniądze. Praca szybka i bez siłowania się.

Podobne artykuły