Szkolenia

Akademia BMI już otwarta!

Akademia BMI to pierwsze w Polsce centrum szkoleniowe, które oferuje szkolenia dla dekarzy z technologii układania dachów płaskich i skośnych. Jest to również miejsce wymiany wiedzy i doświadczeń dla wszystkich specjalistów branży budowlanej. Oficjalne otwarcie Akademii w Zduńskiej Woli odbyło się na początku października 2022 r. Już teraz rozpoczęły się przygotowania do pierwszych szkoleń.

 Za powstaniem Akademii BMI stała wizja połączenia pod jednym dachem najmocniejszych elementów BMI w Polsce. Nowe centrum integruje kompleksową wiedzę o systemowym podejściu do pokryć dachowych, doświadczony i zaangażowany zespół ekspertów, oraz światowy poziom rozwiązań w branży dekarskiej. 

BMI Academy przemówienie Konrad Machula

Dzielenie się doświadczeniem i wiedzą

Akademia BMI jest również odpowiedzią na ogromną dynamikę zmian w całej branży budowlanej. BMI w Polsce należy do międzynarodowej grupy z ponad 150-letnim doświadczeniem. Ważną misją Grupy BMI na świecie jest dbałość o najwyższą jakość branży dekarskiej oraz dzielenie się szeroką wiedzą jej ekspertów, dzięki edukacji wszystkich uczestników branży budowlanej. Do tej pory, szkolenia odbywały się w kilku miastach w Polsce, również we współpracy ze szkołami i uczelniami. Teraz powstało jedno, kompleksowe centrum szkoleniowe: Akademia BMI w Zduńskiej Woli. Firma BMI wspiera wiedzą dekarzy z wieloletnią praktyką na dachu, a także uczniów kształcących się w tym zawodzie. Planowane są również zajęcia dla handlowców, kierowników budowy, projektantów i architektów.

BMI Academy uroczystosc otwarcia

Pod jednym dachem w Zduńskiej Woli

Obiekt znajduje się w Zduńskiej Woli, co było naturalnym posunięciem — to właśnie tu znajduje się całe centrum dowodzenia firmy oraz budynki techniczne i dotychczasowa siedziba Centrum Szkoleniowego Icopal. Akademia BMI to pierwsze miejsce w Polsce, w którym uczestnicy szkoleni są przez wykwalifikowanych ekspertów w technologii wykonywania pokryć dachowych zarówno na dachach płaskich, jak i skośnych.

„Budujemy nowe horyzonty — to hasło, które przyświeca działaniom Grupy BMI na całym świecie. Jej naturalnym rozwojem jest Akademia BMI – wspólnie stworzyliśmy miejsce, gdzie pod jednym dachem możemy wykorzystywać synergię możliwości zespołu BMI w Polsce. Zbudowaliśmy je na potencjale, który drzemał w dotychczasowym Centrum Treningowym Icopal w Zduńskiej Woli. To dla nas znaczący krok w historii BMI w Polsce, bo chcemy rozwijać się wspólnie z naszym zespołem oraz klientami i partnerami biznesowymi. Co ważne — patrzymy w przyszłość i już dziś planujemy kolejne szkolenia oraz działania” — mówił podczas otwarcia Konrad Machula, Prezes Zarządu BMI w Polsce.

BMI Polska to Braas i Icopal, czyli kompleksowe rozwiązania dla dachów skośnych i płaskich. Agnieszka Zakrzewska, Dyrektor Marketingu oraz Dyrektor Serwisu Technicznego BMI Polska dodała: „Z dumą możemy już powiedzieć, że zbudowaliśmy platformę, gdzie spotyka się nasza największa siła: zespół ekspertów BMI Braas i BMI Icopal. To łącznie kilkadziesiąt lat doświadczeń, niezliczona liczba zbudowanych dachów i ogromna pasja. Akademia BMI odzwierciedla naszą misję w Polsce: chcemy być opiekuńczym ekspertem dla dekarzy, partnerów biznesowych oraz naszego zespołu BMI”.

BMI Academy wystawka produktów

Połączenie potencjału BMI Icopal i BMI Braas

Sławomir Ledwoń, Koordynator Akademii BMI, podkreśla: „Centrum Treningowe Icopal powstało w 2006 roku i przeznaczone było przede wszystkim dla dekarzy, a więc osób bezpośrednio zajmujących się wykonaniem pokryć hydroizolacyjnych dachów płaskich. Po połączeniu sił ekspertów z zakresu dachów skośnych i płaskich naszą wiedzę chcemy w praktycznej, warsztatowej formie przekazać wszystkim uczestnikom procesu budowlanego. Przy tak rozwiniętej ofercie szkoleń dla dekarzy, wprowadzenie szkoleń dla architektów, handlowców i kierowników budowy, było dla nas naturalnym krokiem. Jestem pewny, że Akademia BMI stanie się praktyczną platformą wymiany doświadczeń”.

Marek Podeszwa, Kierownik Działu Doradztwa Technicznego BMI Braas, mówi o długoletnich doświadczeniach w zakresie szkoleń dachów skośnych: „Od prawie dekady prowadzimy szkolenia certyfikacyjne dla dekarzy. Dzięki nim, specjaliści zasilają elitarne grono Certyfikowanych Dekarzy Braas, a co za tym idzie, są uprawnieni do wykonania dachu z Gwarancją Systemową. W naszej ofercie mamy najwyższej jakości pokrycia i akcesoria dachowe, ale ostatnim elementem dla wykonania bezpiecznego i trwałego dachu zawsze jest wyspecjalizowany rzemieślnik, który zajmuje się jego wykonaniem”.

BMI Academy sala szkoleniowa

Ruszyły już przygotowania do szkoleń w Zduńskiej Woli

Akademia BMI to sala wykładowa i świetnie wyposażone sale do zajęć praktycznych. Pierwsze szkolenia rozpoczną się w połowie listopada 2022 r. Dwudniowe zajęcia o nowoczesnych rozwiązaniach syntetycznych i bitumicznych dla dachów płaskich zaplanowano już na pierwszą połowę listopada (14-15  oraz 17-18  2022 r.). Z kolei 23 i 24 listopada 2022 r. odbędą się szkolenia teoretyczne i praktyczne dla dekarzy specjalizujących się w dachach skośnych. Harmonogram szkoleń Akademii BMI przygotowany został na kilka miesięcy do przodu i  jest stale uzupełniany.

BMI Academy
Akademia BMI  w Zduńskiej Woli zaprasza firmy dekarskie, kierowników budów, architektów i projektantów na eksperckie szkolenia stacjonarne z zakresu aplikacji systemów dachów płaskich i skośnych. Warto też skorzystać z możliwości szkoleń w terenie lub porad w formule online. Zgłoszenia przyjmują Doradcy Techniczno-Handlowi BMI przez formularz kontaktowy na stronie: www.bmigroup.com/pl/kontakt.
3.7/5 - (3 votes)

Data publikacji: 6 grudnia, 2022

Autor:

3.7/5 - (3 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły