Szkolenia

Akademia Mistrzów BLACHPROFIL 2®

Akademia Mistrzów BLACHPROFIL 2® jest cyklem spotkań, które mają na celu umożliwić wymianę doświadczeń pomiędzy dekarzami. Podczas poszczególnych wydarzeń prezentowane są nowe technologie, a uczestnicy Akademii mają możliwość poznać najnowsze rozwiązania w zakresie sztuki dekarskiej.


Idea stworzenia inicjatywy Akademia Mistrzów firmy BLACHPROFIL 2® zrodziła się z odpowiedzialności za jakość pokryć dachowych, która nam towarzyszy od zawsze. Z tego powodu wraz ze środowiskiem dekarzy staramy się prowadzić dialog i dbać o wysokie standardy w naszej branży. Akademia ma być platforma komunikacji z dekarzami w ramach tych działań.

Akademia Mistrzów BLACHPROFIL 2®

Spotkania Akademii Mistrzów odbywają się w siedzibie projektu w Dąbrowie Górniczej. Za każdym razem na zaproszenie BLACHPROFIL 2® zjeżdżają fachowcy i eksperci z całej Polski i Europy Środkowej. Zwykle uczestnicy spotkań akademii to osoby z ogromnym doświadczeniem, szeroką wiedzą techniczną i know-how.

Akademia Mistrzów BLACHPROFIL 2®

Spotkania Akademii Mistrzów przebiegają w taki sposób, że goście zwykle mają szansę zobaczyć jak wyglądają produkty wytwarzane przez BLACHPROFIL 2® i podzielić się swoimi merytorycznymi uwagami. Nazwa tego innowacyjnego przedsięwzięcia to nie przypadek. Akademia Mistrzów ma od samego początku być niczym innym, jak spotkaniem mistrzów rzemiosła dekarskiego. Jednym spośród nich jest mistrz w skokach narciarskich Adam Małysz. Nasz Champion jest z zawodu dekarzem. Zanim pasja do skoków zamieniła się w sposób na życie przez pięć lat układał dachy. Adam Małysz to jak mówimy najlepszy dekarz wśród skoczków narciarskich i najlepszy skoczek wśród dekarzy. Dlatego wybraliśmy go na ambasadora naszego projektu i firmy – mówi Grzegorz Bizoń z firmy BLACHPROFIL 2®.

Jak działa Akademia Mistrzów?

BLACHPROFIL 2® zaprasza uczestników do swoich zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w Alwerni i Dąbrowie Górniczej, by dzielić się wiedzą i doświadczeniem jak stworzyć najwyższej jakości produkt. Każdy z uczestników może zapoznać się z tajnikami produkcji. Zależy nam na tym, by dekarze zobaczyli w jaki sposób powstają pokrycia i że długie okresy gwarancyjne, katalogowe informacje techniczne i międzynarodowe certyfikaty nie są przypadkowe i mają swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości – mówi Grzegorz Bizoń z firmy BLACHPROFIL 2®.

Akademia Mistrzów BLACHPROFIL 2®

W ramach Akademii Mistrzów stworzone zostało także laboratorium badawcze, udostępniane uczestnikom spotkań, gdzie testowane są pokrycia firmy BLACHPROFIL 2®. W laboratorium weryfikowana jest jakość surowców wykorzystywanych w procesach produkcyjnych. Firma BLACHPROFIL 2® ma świadomość, jak ważne jest dokładne sprawdzenie parametrów i właściwości technicznych, których nie widać gołym okiem – np. takich jak grubość warstwy cynku czy podkład.

Akademia Mistrzów umożliwia także uczestnikom nabycie i doskonalenie umiejętności praktycznych. Podczas wszystkich edycji zaproszeni mają możliwość udziału w praktycznej prezentacji z zakresu montażu modułowej dachówki blaszanej Zet i systemów rynnowych Inguri.

Jak zawsze dużą atrakcją było dla uczestników Akademii Mistrzów spotkanie z Adamem Małyszem. W rozmowie opowiadał nie tylko o wieloletniej karierze sportowej, ale także o swoich doświadczeniach dekarskich. Na koniec Adam Małysz przyznał, że gdyby nie był skoczkiem, to z całą pewnością byłby nadal dekarzem.

4.8/5 - (20 votes)

Data publikacji: 16 maja, 2018

Autor:

4.8/5 - (20 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły