Akcesoria dachowe

Akcesoria dachowe Eurotec

Przedsiębiorstwo Eurotec jest nie tylko wiodącym producentem i dystrybutorem systemów zamocowań, ale także różnorodnych akcesoriów dachowych. W szerokiej ofercie firmy znajdziemy wysokiej jakości, wykonane z najlepszych materiałów produkty, takie jak np. wsporniki łaty kalenicowej, śruby i taśmy kalenicowe oraz wiele innych.

Wspornik łaty kalenicowej

Nośny element mocujący do montażu łaty kalenicowej w wentylowanych dachach skośnych. Dzięki regulowanej wysokości uchwytu łaty kalenicowej umożliwia jej precyzyjne wypoziomowanie i znacznie ułatwia montaż. Wykonany jest z wysokiej jakości ocynkowanej stali, odpornej na warunki atmosferyczne, korozję i pękanie.

Wspornik łaty kalenicowej Eurotec

Wspornik kalenicowy na wkręcie

Przeznaczony do właściwego i bezpiecznego montażu łaty kalenicowej w wentylowanych dachach skośnych. Jego użycie zapewnia precyzyjne i szybkie układanie gąsiorów na kalenicy.

Wspornik kalenicowy na wkręcie Eurotec

Rura wentylacyjna przyłączeniowa

Przeznaczona jest do łączenia elementów pokryciowych z elementami poddasza w dachach spadzistych. Jej elastyczna struktura umożliwia dowolną regulację kąta nachylenia kanału oraz montaż reduktora. Gwarantuje sprawne i skuteczne odprowadzanie wilgoci z poddasza, a także właściwą wentylację. Rury wentylacyjne przyłączeniowe dostępne są o średnicach 110 i 150 mm.

Rura wentylacyjna przyłączeniowa Eurotec

Zabezpieczenie przed ptakami

Doskonale zabezpiecza i chroni wszelkie otwory wentylacyjne zarówno przed ptakami, owadami i gryzoniami, jak i liśćmi i innymi zabrudzeniami. Zapewnia odpowiednią wentylację i cyrkulację powietrza w fasadach, okapach wszystkich typów dachów.

Zabezpieczenie przed ptakami Eurotec

Zakończenie kalenicy

Służy nie tylko do zamknięcia kalenicy dachu, ale zapewnia też właściwą cyrkulację powietrza oraz zabezpiecza przed zanieczyszczeniami. Dzięki uniwersalnemu kształtowi może być stosowane z niemal wszystkimi dostępnymi gąsiorami dachowymi.

Zakończenie kalenicy Eurotec

Kolce przeciw ptakom

Służą do ochrony przed ptakami wszystkich płaskich elementów budynków i fasad, takich jak np. parapety i dachy. Dzięki łączonym ze sobą modułom, wykonanym z poliwęglanu i ocynkowanej stali, istnieje możliwość stworzenia trwałej strefy ochronnej o dowolnej długości.

Kolce przeciw ptakom Eurotec

Kratka wentylacyjna okapu z grzebieniem

To wielofunkcyjny element, przeznaczony do większości pokryć dachowych. Do jego głównych zadań należy ochrona okapu m.in. przed ptakami, dużymi owadami i gryzoniami, zabezpieczenie przed liśćmi i innymi zanieczyszczeniami oraz właściwa wentylacja i cyrkulacja powietrza. Co więcej, dodatkowy ruszt wentylacyjny, zastępuje listwę okapową oraz pozwala na łatwiejszy i szybszy montaż haków rynnowych.

Kratka wentylacyjna okapu z grzebieniem Eurotec

Taśma kalenicowa i krawędziowa

Wykonana jest z dyfuzyjnej włókniny PP o gramaturze 150 g, która umożliwia dobrą wentylację między okapem a kalenicą oraz szczelnej, plisowanej blachy aluminiowej, zabezpieczającej konstrukcję dachu przed wodą i gryzoniami. Krawędzie wykończone są masywnymi paskami elastycznego oraz niezwykle odpornego na wilgoć i procesy starzenia się kleju – butylu, umożliwiającego zastosowanie i klejenie taśm nawet na szorstkich podłożach.

Taśma kalenicowa i krawędziowa Eurotec

Obróbka przyścienna i kominowa

Uniwersalna i samoprzylepna taśma umożliwia łatwe i bezpieczne uszczelnienie nie tylko dachu, ale także kominów, ścian zewnętrznych oraz okien dachowych. Wykonana jest ze strukturalnej blachy aluminiowej barwionej na czarny lub ceglasty kolor farbą poliestrową.

Obróbka przyścienna i kominowa Eurotec

Taśma Uni-Tape

Przeznaczona jest do szczelnego łączenia i uszczelniania paroizolacji, hermetycznych zakładek oraz przejść przez membranę zgodnie z DIN 4108-7, a także do klejenia różnorodnych materiałów: włókniny polipropylenowej, folii aluminiowej, tworzyw sztucznych, płyt MDF oraz sklejki. Wykonana jest z polietylenu z użyciem niezwykle wytrzymałego oraz wysoce odpornego na wilgoć i starzenie kleju poliakrylanowego.

Taśma Uni-Tape Eurotec

Doradca Techniczny:
+48 609 444 170

E.u.r.o.Tec GmbH
Unter dem Hofe 5
58099 Hagen

Zapytanie w języku polskim mogą Państwo kierować na adres: info@eurotec.team

4.9/5 - (16 votes)

Data publikacji: 13 kwietnia, 2020

Autor:

4.9/5 - (16 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. obywatel
  wtorek, 14 kwietnia, 2020

  Dobrej jakości i dobrze dobrane akcesoria dachowe są gwarancją,że dach na budynku będzie z powodzeniem służył wiele lat oraz będzie w pełni spełniał wymogi bezpieczeństwa.Firma Eurotec jest na tyle znaną marką,że można polegać na jej produktach i dotyczy to także akcesoriów dachowych.

 2. Janusz
  wtorek, 14 kwietnia, 2020

  Firmę Eurotec zawsze kojarzyłem z dużej oferty wkrętów i łączników. Dodatkowe akcesoria dają dodatkowe możliwości rozbudowy i pewność dopasowania ze sobą tych elementów. Dobrze, że rozszerzają swoją ofertę o różnie inne elementy rozbudowy i zabezpieczenia.

 3. rafal8647
  niedziela, 10 maja, 2020

  super produkty

Podobne artykuły