Akcesoria dachowe

Akcesoria dachowe Toolco – taśmy dekarskie Toolco i naprawcze

Z szeregu akcesoriów jakie są montowane na dachu ważną pozycję stanowią różnego rodzaju taśmy. Wykorzystuje się je m.in. w kalenicy, na styku komina i połaci dachowych oraz przy koszu dachowym. Specjalne taśmy oferowane są również jako produkty uszczelniające i naprawcze.

Taśmy kalenicowe Toolco

Taśmy kalenicowe wentylują i uszczelniają obszar kalenicy oraz grzbiety dachów skośnych. Taśma Micro-Vent AL zawiera aluminium o grubości 0,14 mm. Powłokę zewnętrzną stanowi farba poliestrowa, a dzięki mikrootworom zapewniona jest optymalna wentylacja z zabezpieczeniem przed przedostawaniem się wody do środka. Butyl ma szerokość 20 mm i grubość 1,5 mm. Taśma jest odporna na działanie warunków atmosferycznych, działanie procesów starzenia, promieniowanie UV, a także na uszkodzenia mechaniczne. Taśma kalenicowa utrzymuje zakładane parametry techniczne w temperaturze mieszczącej się pomiędzy – 40 a 90°C, przy czym montaż powinien być wykonywany w temperaturze przekraczającej 5°C. O trwałości, funkcjonalności i łatwym montażu taśmy Micro-Vent AL zadecydowało odpowiednio plisowane aluminium. Montaż jest więc możliwy na każdym rodzaju pokrycia.

Taśmy dekarskie Toolco - Taśma kalenicowa Micro-vent Al

Taśma kalenicowa Micro-vent Al

Firma Toolco oferuje również taśmę kalenicową Geo-Vent AL, wykonaną z polipropylenu oraz dwuwarstwowej geowłókniny w postaci włókien polipropylenowych ze stabilizacją UV.
Z kolei taśma Tech-Vent AL bazuje na tkaninie o zwiększonych parametrach wytrzymałościowych. Jej budowa wykorzystuje polipropylen ze stabilizatorem UV. Zastosowana tkanina ma połączenie z aluminium poprzez klejenie i dodatkowe szycie.
Taśma kalenicowa Micro-Vent PB jest wykonana z ołowiu zabezpieczonego cyną oraz powlekanego farbami. Taśmę można nabyć również w wersji Tech-Vent PB.
W ofercie firmy Toolco nie brakuje kalenicowych taśm miedzianych – Micro-Vent CU oraz Tech-Vent CU. Materiał wykonania stanowi więc miedź oraz polipropylen ze stabilizatorem UV.

Taśmy dekarskie Toolco - Taśma kalenicowa Micro-vent Cu

Taśma kalenicowa Micro-vent Cu

Taśmy kominowe

Taśmy kominowe Toolco są wysokogatunkowymi produktami elastycznymi, zapewniającymi trwałe oraz szczelne pokrycie nawet w najbardziej newralgicznych i wymagających miejscach. Przede wszystkim mowa tu o taśmie kominowej Formaflex z gumy wzmocnionej wtopioną siatką aluminiową.

Taśmy dekarskie Toolco - Taśma kominowa Formaflex 3d

Taśma kominowa Formaflex 3d

Taśma jest elastyczna – do 25% rozciągliwości. Zapewnia to praktycznie nieograniczone możliwości w zakresie wykonywanych prac przy idealnym dopasowaniu do nieregularnych struktur. Z kolei taśma Formaflex 3D ma perforację nadającą dużą elastyczność i łatwe formowanie. Materiałem wykonania jest guma EPDM wzmocniona wtopioną siatką aluminiową. Natomiast Aluform 3D to taśma z przetłoczeniami 3D nadającymi dużą elastyczność. Nie mniejszym uznaniem wśród dekarzy cieszy się taśma Aluform Classic z aluminium powlekanym farbami oraz ołowiana taśma PB FLAT. Ołów ma grubość 0,3 i 0,5 mm a zabezpieczenie jest z cyny. Taśma ta jest również dostępna z perforacją (wersja 3D) oraz jako wersja PB Classic z plisowaniem. Do dachów pokrytych miedzią przeznaczone są taśmy miedziane – CU 3D, CU classic.

Taśmy dekarskie Toolco - Taśma wielofunkcyjna ALUBIT

Taśma wielofunkcyjna ALUBIT

Taśmy do kosza dachowego

Taśmy rozprężne Elastic uszczelniają kosze dachowe oraz kalenicę, wypełniając szczelinę w konstrukcjach i elementach prefabrykowanych. Przybierają one postać otwartej komórkowo pianki poliuretanowej impregnowanej roztworem akrylowym. Klej na spodniej części taśmy zapewnia doskonałe parametry klejące. Taśmy rozprężne Elastic to dobra alternatywa dla uszczelek klinowych.

Taśmy dekarskie Toolco - Taśma pod kontrłaty

Taśma pod kontrłaty

Taśmy uszczelniające

Taśmy uszczelniające Toolco służą do uszczelniania obróbek blacharskich oraz do łączenia i naprawy membran dachowych. Taśma wielofunkcyjna ALUBIT jest stosowana przy uszczelnieniach obróbek blacharskich oraz przy naprawach dekarskich. Jest ona wykonana z masy bitumiczno-polimerowej oraz metalicznej taśmy aluminiowej ze stabilizacją UV. Warstwa bitumiczna o grubości 1,5 mm ma dobre właściwości przylepne do większości podłoży. Z kolei taśma butylowa Butyltech jest idealnym materiałem do specjalistycznej naprawy bez konieczności używania specjalistycznych narzędzi. Przyda się również taśma PE pod kontrłaty zapobiegająca przenikaniu wilgoci pomiędzy nimi a folią dachową.

Taśmy dekarskie Toolco – podsumowanie

Powyższa krótka prezentacja nie wyczerpuje pełnego asortymentu firmy Toolco w zakresie taśm dekarskich. Wszelkie informacje o produktach Toolco można znaleźć na stronie www.toolco.pl lub pod numerem tel. +48 85 664 20 64, +48 508 403 426 ul. Komunalna 11 15-197 Białystok tel. +48 508 403 426 e-mail: roofsystem@toolco.pl

4.9/5 - (38 votes)

Data publikacji: 3 stycznia, 2019

Autor:

4.9/5 - (38 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Grzegorz
    czwartek, 3 stycznia, 2019

    Szczelność i wentylacja na punktach styku jak kalenica, komin, kosz dachowy czy okap musi być dobrze wykonana do prawidłowego funkcjonowania dachu i zabezpieczenia go przed zewnętrznymi czynnikami. Firma Toolco ma duży wybór akcesoriów dachowych i w zależności od potrzeb jest w czym wybierać.

  2. kos
    niedziela, 6 stycznia, 2019

    Zastosowanie dobrych jakościowo akcesoriów dachowych jest bardzo ważne aby dach w pełni spełniał swe zadanie i przy okazji także długo nam służył.Ta prezentacja przekonała mnie aby w swym dom zastosować produkty firmy Toolco jeśli chodzi o taśmy dekarskie,swymi parametrami wydają mi się bardzo dobrym rozwiązaniem dla dachu mojego domu.

Podobne artykuły