Akcesoria dachowe

Akcesoria dachowe Toolco

Firma Toolco jest znana z produkcji akcesorii dachowych przeznaczonych do konkretnego pokrycia dachowego – od dachówek betonowych i ceramicznych począwszy, poprzez gonty po dachy pokryte blachą i miedzią.

Akcesoria dachowe Toolco pod kątem montażu, zarówno na kalenicy głównej, jak i narożnych, zapewniają prawidłowy odbiór i odprowadzanie wilgoci. Produkty te wykonane są z materiałów odpornych na trudne warunki atmosferyczne i promieniowanie UV. Daje to pewność wieloletniego użytkowania.

Akcesoria kalenicy

Warto, w zakresie akcesoriów kalenicy, zwrócić uwagę na taśmę kalenicową – pełne aluminium Micro Vent. Wentyluje ona i uszczelnia obszar kalenicy, a także grzbiety skośnych dachów. W ofercie dostępna jest również taśma kalenicowa Tech-Vent oraz Geo-Vent.
Na uwagę zasługują także wsporniki łaty kalenicowej (typ BL, GW). Zakończenia gąsiora z PCW to jedno z szerokiej gamy ciekawych rozwiązań tej firmy.

Taśma kalenicowa. Akcesoria dachowe Toolco

Taśma kalenicowa

Akcesoria dachowe Toolco: akcesoria kominowe

Profesjonalnego i naprawdę dobrego uszczelnienie wymaga zarówno komin, jak i przełomy dachowe. Potrzebne są do tego produkty nie tylko elastyczne, ale i wysokogatunkowe. Ich innowacyjne rozwiązania i najwyższa jakość surowców, z których zostały wykonane (odporne na warunki atmosferyczne i promieniowanie UV) umożliwią szczelne połączenie w tych najbardziej wymagających i newralgicznych punktach. Niewątpliwym atutem jest też długa trwałość.
Oferta Toolco na akcesoria kominowe obejmuje między innymi taśmy kominowe Formaflex, Uniflex, taśmy kominowe Aluform Classic i Aluform 3D. Uwagę zwracają także listwy kominowe.

Taśma kominowa. Akcesoria dachowe Toolco

Taśma kominowa

Akcesoria dachowe Toolco

Kosz dachowy

Oferta kosza dachowego firmy Toolco obejmuje kosze dachowe tłoczone podłużnie i poprzecznie. Można wybrać także klamry do mocowania kosza dachowego, uszczelki klinowe- Universal PU, Filtren, Standard i Protective, a także taśmy samorozprężne Elastic. Akcesoria te zapewniają odpowiednie uszczelnienie styku połaci dachowych. Elementy te odpowiadają za prawidłowy odbiór i odprowadzanie wody opadowej. Zapewniają także dodatkową wentylację połaci dachowej.

Kosz dachowy podłużny. Akcesoria dachowe Toolco

Kosz dachowy podłużny

Akcesoria okapu

Akcesoria okapu, które znajdziemy w ofercie firmy Toolco to przede wszystkim – grzebienie okapowe płaskie, grzebienie okapowe z kratką wentylacyjną, element wentylacyjny okapu, pasy okapowe w formie listwy i siatki wentylacyjne Rollkap.

Grzebień okapowy z kratką wentylacyjną. Akcesoria dachowe Toolco

Grzebień okapowy z kratką wentylacyjną

Element wentylacji okapu. Akcesoria dachowe Toolco

Element wentylacji okapu

Spinki

Na uwagę w ofercie firmy zasługują ciekawe rozwiązania w zakresie spinek. Umożliwiają one, jak wiadomo, zabezpieczenie przed zerwaniem podczas silnego wiatru, dachówek ceramicznych i betonowych. Spinki z haczykiem Nord, K, U, uniwersalne, z wysokim zamkiem, J, czy do dachówki ciętej i mnich-mniszka MM cieszą się szczególnym uznaniem rynku.

Spinki. Akcesoria dachowe Toolco

Spinki

Komunikacja dachowa

Firma Toolco produkuje i zamieszcza w swej ofercie elementy komunikacji dachowej do każdego rodzaju pokrycia dachowego. Na tle konkurencji produkty wyróżniają się wspornikami do dachówki z gumą EPDM, wspornikami do rąbka tradycyjnego miedziane i aluminiowe, a także wsporniki do rąbka na tzw. „click”.

Wspornik ławy na rąbek stojący podwójny. Akcesoria dachowe Toolco

Wspornik ławy na rąbek stojący podwójny

Komunikacja dachowa. Akcesoria dachowe Toolco

Komunikacja dachowa

Zabezpieczenia przeciwśniegowe

Akcesoria dachowe Toolco to również zabezpieczenia przeciwśniegowe rurowe, a także płotki przeciwśniegowe i rozbijacze śniegu. Wszystkie wymienione rozwiązania dostępne są do każdego rodzaju pokrycia dachowego. Co ważne – produkowane są do nich niezbędne dodatki, które służą do kompleksowego montażu.
Produkty wyróżniające ofertę firmy na tle konkurencji to przede wszystkim zabezpieczenia do rąbka tradycyjnego zarówno miedziane, jak i aluminiowe, a także zabezpieczenia do rąbka na tzw. „click”.

Zabezpieczenia przeciwśniegowe. Akcesoria dachowe Toolco

Zabezpieczenia przeciwśniegowe

System rurowy. Akcesoria dachowe Toolco

System rurowy

Rozbijacz śniegu. Akcesoria dachowe Toolco

Rozbijacz śniegu

System rurowy miedziany. Akcesoria dachowe Toolco

System rurowy miedziany

Ochrona przed ptactwem

Firma Toolco oferuje także elementy, które zapewniają ochronę przed ptactwem gzymsów, pasów nadrynnowych, parapetów, kalenic itp.

Ochrona przed ptactwem BIRDCONTROL. Akcesoria dachowe Toolco

Ochrona przed ptactwem BIRDCONTROL

Wentylacja, produkty uszczelniające

Kominek wentylacyjny. Akcesoria dachowe Toolco

Kominek wentylacyjny

Wybrać można także w bogatej ofercie firmy, odpowiedni kominek wentylacyjny, przystosowany niemal do każdego pokrycia. Produkty uszczelniające oferowane przez firmę to taśmy wielofunkcyjne (alubit), taśmy dwustronnie zbrojone taśmy butylowe i taśmy PE pod kontrłaty.

 

TOOLCO
ul. Komunalna 11, 15-197 Białystok
tel. +48 508 403 42
e-mail: roofsystem@toolco.pl

5/5 - (24 votes)

Data publikacji: 17 października, 2018

5/5 - (24 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły