Elektronarzędzia

Akumulatorowe nożyce do blachy Bosch GSC 10,8 V-LI Professional

Nożyce do blachy są nieodzownym elementem wyposażenia dekarza. Nowoczesne urządzenia tego typu bazują na napędzie elektrycznym z zasilaniem akumulatorowym. Za dobry przykład takiego narzędzia warto uznać akumulatorowe nożyce do blachy GSC 10,8 V-LI Professional firmy Bosch.

Cechy

Mówiąc o nożycach GSC 10,8 V-LI Professional firmy Bosch. Należy zwrócić uwagę na 4 razy szybszą pracę w przypadku cięć prosto- i krzywoliniowych w porównaniu do konwencjonalnych, ręcznych nożyc do blachy. Kluczową rolę odgrywa przy tym wysoka wydajność pozwalająca na bezproblemowe cięcie metalu o grubości do 1,3 mm. W przypadku aluminium grubość ta wynosi 2 mm, natomiast w odniesieniu do stali jest to 0,6 mm. Komfort pracy z pewnością zapewni stosunkowo niewielka masa urządzenia, która wynosi około 1,4 kg.

Do cięcia materiału przewidziano ostrze z czterema krawędziami tnącymi. Jest możliwe regulowanie luzu pomiędzy ostrzami celem dopasowania do określonej grubości ciętego materiału.

Elektronika rzecz ważna

W akumulatorowych nożycach do blachy GSC 10,8 V-LI Professional przewidziano system elektronicznej ochrony ogniw ECP (Electronic Cell Protection). Tym sposobem zapewniono ochronę akumulatora przed przeciążeniem, przegrzaniem oraz przed całkowitym rozładowaniem ogniw. Poziom naładowania jest wskazywany za pomocą trzydiodowego wskaźnika.

Dla dekarza ważna jest wytrzymałość urządzenia. Dzięki elastycznej obudowie Durashield urządzenie wytrzymuje upadek z wysokości 1 m na beton.

Tab. 1 Dane techniczne GSC 10,8 V-LI Professional
parametr wartość
wydajność cięcia
w stali (800 N/mm2), maks. 0,6 mm
w stali (600 N/mm2), maks. 0,8 mm
w stali (400 N/mm2), maks. 1,3 mm
w aluminium (250 N/mm2), maks. 2,0 mm
wymiary
długość 256,0 mm
wysokość 131,0 mm
inne
prędkość skokowa bez obciążenia 3. 600 obr. /min.
ciężar włącznie z akumulatorem 1,4 kg
napięcie akumulatora 10,8 V
minimalny promień krzywizny 15 mm
wartość emisji drgań ah 3,5 m/s2
błąd pomiaru K 1. 5 m/s2
5/5 - (6 votes)

Data publikacji: 28 marca, 2015

Autor:

5/5 - (6 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły