Warsztat

Alpinistyka przemysłowa i prace dekarskie z profesjonalnym wsparciem

Prace na dachach wymagają niesłychanej dokładności i użycia dobrej klasy materiałów, aby po zakończeniu działań efekt trwałości utrzymywał się przed długie lata. Za sprawą firmy Teton Alpinistyka Przemysłowa możliwe jest zlecenie fachowego wykonania dachu albo jego naprawy, a przy tym uzyskanie dobrego wyglądu w oparciu o estetyczne dachówki i inne pokrycia dachowe.

Prace wysokościowe wymagają odpowiedniego bezpieczeństwa

Rozwój budownictwa w Polsce powoduje zapotrzebowanie na wykwalifikowanych robotników specjalizujących się w wykonywaniu pokryć dachowych, konserwacji, naprawie oraz montażu urządzeń służących do odprowadzenia wody z powierzchni dachów. Zanim rozpoczną się prace dekarskie należy więc przeprowadzić rozeznanie – zbadać, jakie konkretnie czynności są potrzebne w przypadku dachu. To umożliwia uregulować wydatki i uchronić się od zbyt radykalnych oddziaływań wtedy, gdy potrzebna jest zaledwie nieduża naprawa. Wprawny specjalista firmy Teton oceni, jakie prace wysokościowe będą konieczne w przypadku Twojego dachu. Obecnie usługi dekarskie umożliwiają kompletnie przystosować nowy dach lub zastąpić obecne pokrycia dachowe bez defektu więźby i części, które nadal są funkcjonalne i nie wymagają wymiany.

Po oględzinach profesjonalnie przygotowany alpinista przemysłowy może zaproponować:

  • naprawę miejscową – czyli reperację uszkodzonych lub nieszczelnych miejsc, demontaż i wymianę nieprawidłowo ułożonych wcześniej elementów, punktowe usuwanie korozji,
  • renowację lub wymianę pokrycia – malowanie dachu, usunięcie dachówek lub blachodachówki i ułożenie nowego pokrycia dachowego, docieplenie warstwą termoizolacyjną kładzioną pod blachodachówki,
  • wymiana lub naprawa konstrukcji dachu – czyli odbudowa poszczególnych łat i kontrłat, wymiana całej więźby dachowej, wzmocnienie obecnej więźby dodatkowymi elementami konstrukcyjnymi.

Jakie działania zapewnią solidną warstwę ochronną dachu?

Na prace dotyczące dachów składa się szereg działań niezbędnych do przyrządzenia porządnej powłoki zabezpieczającej. Dotyczą one również właściwie dopasowane części uzupełniające lub dodatkowe, które łącznie z okryciem dachowym komponują logiczną całość. Oznacza to, że Teton, dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu zajmuje się powierzonym mu dachem w sposób kompleksowy – renowuje lub tworzy od podstaw – w zależności od potrzeb. W ramy usług dekarskich zawierają się także ogólne przygotowanie oraz montaż rynien, które jako układ odwadniający ochrania dach przed znajdowaniem się wody i śniegu. Istotne są również okna dachowe, których uznanie rośnie w przypadku adaptowania poddasza na mieszkanie lub przestrzenie biurowe.

Współdziałanie z firmą Teton Alpinistyka Przemysłowa powoduje, że cały projekt będzie istotnie mniej długotrwały i mniej wymagający wkładu finansowego niż początkowo zakładasz. Efektywne i sprawne usługi dekarskie pozwolą bez zwłoki przeprowadzić wszystkie prace.

Nasze realizacje  to obraz umiejętności oraz zaangażowania, z jakim został wykonany każdy powierzony nam dach. Dzięki fachowej ekipie alpinistów, będących filarem naszej formy, różnorodne zlecenia na wysokościach wykonujemy efektywnie i efektownie.

4/5 - (2 votes)

Data publikacji: 13 maja, 2017

Autor:

4/5 - (2 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły