Rynny

Alternatywny sposób montażu systemu rynnowego Galeco BEZOKAPOWY – Maskownica podsufitkowa – nowy element

Rys. 1 Przekrój montażu na dachu a) bez okapu, b) z okapem.

System rynnowy Galeco BEZOKAPOWY to rozwiązanie dedykowane obiektom nie posiadającym tradycyjnego okapu, przeznaczone do montażu w ociepleniu budynków.

Brak konieczności tradycyjnego umieszczenia rur na zewnątrz elewacji powoduje nie tylko uzyskanie dyskretnego i designerskiego efektu. Przykrywająca rynnę maskownica zatrzaskiwana jest za pomocą haka doczołowego, w którego dolnej części znajdują się zamki, dzięki czemu poszczególne elementy można zdemontować w dowolnym momencie, co znacznie ułatwia przeprowadzenie wszelkich prac konserwatorskich. System rynnowy Galeco BEZOKAPOWY został zaprojektowany i wyprodukowany na bazie trzech podstawowych materiałów znanych z dotychczasowej oferty Galeco: stali powlekanej, LUXOCYNKU oraz PVC-U. Taka kombinacja gwarantuje optymalizację wymaganych parametrów w zależności od przeznaczenia konkretnego elementu. Pomimo niezawodności systemu BEZOKAPOWEGO, niektórzy wybierają rozwiązanie tradycyjne – zewnętrzny system odprowadzania wody deszczowej. Od niedawna nie trzeba wybierać między estetyką a jakością – Galeco wprowadziło do oferty alternatywną wersję montażu innowacyjnego systemu Galeco BEZOKAPOWY.

Montaż zewnętrzny i wewnętrzny – różnice

Oba sposoby montażu przebiegają zasadniczo w bardzo podobny sposób, należy jednak pamiętać o kilku drobnych, choć istotnych różnicach.

Rys. 2 Maskownica podsufitkowa.Rys. 2 Maskownica podsufitkowa.

Montaż wewnętrzny systemu bezokapowego Galeco odbywa się w trakcie wykonywania ocieplenia budynku, ponieważ wtedy zachodzi możliwość zabudowania elementów spustowych. Bruzda w ścianie budynku, w której będzie biegła rura spustowa, powinna mieć minimum 30 cm szerokości i głębokość zgodną z bazą Galeco Cad. Dzięki takiemu rozwiązaniu wewnętrzny montaż umożliwia wykorzystanie systemu wykonanego z PVC, ponieważ w zabudowie elewacji rury są w mniejszym stopniu narażone na działanie czynników atmosferycznych.

Czym zatem różni się montaż zewnętrzny? Po pierwsze w trakcie montażu nie trzeba uwzględniać bruzdy przeznaczonej na umieszczenie rury spustowej. Dzięki zastosowaniu maskownicy podsufitkowej, zewnętrzny montaż systemu bezokapowego Galeco daje równie estetyczny i nowoczesny efekt. Maskownica to element blacharski służący do zakrycia całego poziomu rynnowego poprzez zatrzaśnięcie jej w zamki doczołowych haków rynnowych. Posiada specjalny profil umożliwiający połączenie z panelem podsufitki DECOR, którego drugi koniec jest umieszczany w standardowej listwie podsufitkowej J. Po przejściu rurą spustową przez panel podsufitki pozostałe elementy pionu spustowego instalowane są tak samo jak elementy tradycyjnego systemu bezokapowego Galeco.

Zewnętrzny sposób montażu uwzględnia wykonanie tradycyjnego okapu z jego dowolnie dobraną długością.

Niezależnie od tego czy stawiamy na tradycyjny system zewnętrzny, innowacyjny – w ociepleniu budynku galeco bezokapowy to połączenie zaawansowanej funkcjonalności z nowoczesną stylistyką przeznaczony do orynnowania domów jednorodzinnych, budynków mieszkalnych i małych obiektów przemysłowych.

5/5 - (1 głos)

Data publikacji: 18 września, 2014

5/5 - (1 głos)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły