Blachy dachowe

ARAD znaczy Premium

Pokrycia dachowe z blachy wpisały się w krajobraz polskiej architektury i cieszą się niesłabnącą popularnością zarówno wśród inwestorów, jak i wykonawców. Producenci chcąc zadowolić wymagających klientów nieustannie udoskonalają swoje wyroby. W ten właśnie sposób na rynku pojawiła się innowacyjna blachodachówka panelowa ARAD Premium.


Blachodachówka panelowa ARAD Premium to produkt oferowany przez firmę Blachy Pruszyński, największego w Polsce wytwórcę stalowych pokryć dachowych i elewacyjnych. To wyjątkowe pokrycie dzięki swemu estetycznemu wyglądowi, niewielkiemu ciężarowi, łatwemu i szybkiemu montażowi doskonale sprawdza się na każdej połaci dachowej, a budynek pokryty taką blachodachówką prezentuje się niezwykle okazale. Czym wyróżnia się ten produkt od konkurencyjnych? W blachodachówce ARAD Premium zastosowano specjalnie zaprojektowany, nowy rodzaj profilowania, który sprawia, że wygląda bardzo efektownie i niestandardowo. Dodatkowo panele wyposażone są w ukośne przetłoczenia, które nie tylko poprawiają wygląd dachu, ale mają również znaczenie praktyczne – zwiększają sztywność materiału. Pokrycie oferowane jest w postaci stosunkowo niewielkich dwumodułowych paneli (zamiast tradycyjnych dużych arkuszy), co znacznie ułatwia transport na plac budowy oraz wszystkie prace montażowe, a także ogranicza odpady materiału do minimum. Standardowy moduł blachodachówki ARAD Premium o długości 350 mm ma wysokość profilu 34 mm, natomiast wysokość przetłoczenia to wartość 30 mm.

ARAD znaczy Premium
Aby ułatwić pracę dekarzom w panelach zastosowano gotowe otwory montażowe. Są one tak umieszczone, aby maskować wkręty użyte do mocowania blachodachówki. To ważne ze względu na estetykę dachu, gdyż żaden wkręt nie zakłóca harmonii połaci dachowej. Kolejną zaletą blachodachówki ARAD Premium jest cięty po fali brzeg panelu. Jakie ma to znaczenie? Dzięki takiemu rozwiązaniu poszczególne elementy idealnie do siebie przylegają, a ich montaż jest możliwy na specjalnej listwie startowej, bez widocznych łączników. Poza estetycznym wyglądem oraz niezwykłą użytecznością ARAD Premium wyróżnia się także trwałością. Blachodachówka dostępna jest w dwóch doskonałych poliuretanowych powłokach: w połysku PURLAK i w macie PURMAT. Powłoki te oprócz grubej, bo aż 55-mikronowej warstwy lakieru, charakteryzują się bardzo dobrą odkształcalnością i odpornością na zarysowania, które są przyczyną korozji. Dodatkowo obydwie są niezwykle odporne na działanie promieniowania UV, co w praktyce eliminuje problem odbarwiania. Produkty powlekane PURMAT-em lub PURLAK-iem objęte są 30-letnią gwarancja.
Marka ARAD Premium zaspokaja wymagania nawet najbardziej wymagających klientów. To produkt innowacyjny, nowoczesny i trwały. O jego wyjątkowości świadczy m.in. fakt, że blachodachówka ARAD Premium została uhonorowana Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich BUDMA 2013, a także prestiżowym tytułem TopBuilder 2013, przyznawanym przez miesięcznik Builder.

4.7/5 - (14 votes)

Data publikacji: 13 lipca, 2016

Autor:

4.7/5 - (14 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Leszek
    piątek, 24 stycznia, 2020

    to co się rzuca to wygląd, wszyscy widzą jak ładnie prezentuje się. wytrzymałość na lata powinna spełnić oczekiwanie wymagających klientów, 30 lat to dobry czas na spokój z dachem. ułatwienia pod względem montażu do dobry plus od producenta. produkcja Arad zadowoli klienta i dekarza.

Podobne artykuły