Chemia budowlana

Baumit PlanoFix G – cienkowarstwowa zaprawa do silikatów i gazbetonu

Suche mieszanki oferowane przez firmę Baumit po wymieszaniu jedynie z wodą idealnie nadają się do stosowania jako gotowe zaprawy murarskie. Szeroka gama tych produktów umożliwia wybór mieszanki dopasowanej do rodzaju wznoszonych murów, jak również używanych materiałów ściennych. Cementowa zaprawa Baumit PlanoFix G została opracowana do murowania bloczków z gazbetonu, a także silikatów. Wybór tej mieszanki firmy Baumit gwarantuje pewność wykonania, oszczędność czasu, jak również eliminuje generowanie niepotrzebnych strat podczas stosowania.

Zaprawa Baumit PlanoFix G to fabrycznie przygotowana, cementowa mieszanka przeznaczona do wykonywania cienkowarstwowych spoin. Skład bazujący na hydraulicznych spoiwach mineralnych oraz polimerowych, a także na murarskich piaskach kwarcowych powoduje, że zaprawa ta jest odporna na działanie czynników atmosferycznych. Dodatkowo, jest paroprzepuszczalna oraz niepalna, a po związaniu mrozoodporna i niepodatna na działanie wody. Cienkowarstwowa zaprawa murarska firmy Baumit jest przeznaczona do stosowania w konstrukcjach murowanych ze spoinami o grubości od 1 do 3 mm, w murach zewnętrznych naziemnych oraz w murach wewnętrznych. Co więcej, może być używana do łączenia elementów murowych silikatowych, a także tych z betonu komórkowego. Warto podkreślić, że zaprawa Baumit PlanoFix G została oznaczona klasą M10, co oznacza, że jej wytrzymałość na ściskanie jest równa 10 N/mm².

Zaprawę Baumit PlanoFix G można przygotowywać za pomocą mieszadła ręcznego lub tego przeznaczonego do zapraw, zamocowanego w wiertarce wolnoobrotowej lub w mieszarce przelotowej zasilanej bezpośrednio z silosu. Mieszając przy użyciu mieszadła ręcznego należy zawartość worka wsypać do wody i wymieszać. Warto pamiętać o tym, aby zawsze mieszać całą zawartość worka. Tak przygotowaną masę pozostawić na ok. 5 min., a następnie ponownie przemieszać. W przypadku przygotowywania zaprawy w betoniarce przelotowej, woda dodawana jest automatycznie przez urządzenie dozujące. Do tak przygotowanej zaprawy nie wolno dodawać wody ani dosypywać suchej mieszanki. W przypadku zgęstnienia zaprawy można ją jedynie ponownie przemieszać. Podczas murowania warto przestrzegać zaleceń producenta cegieł lub bloczków murarskich. Odpowiednio dobrane materiały do konstrukcji budowli należy murować na pełną spoinę grubości od 1 do 3 mm. Podczas murowania w wysokich temperaturach, pojemnik z zaprawą Baumit PlanoFix G należy ustawić w cieniu lub osłonić przed nasłonecznieniem. W czasie murowania i wiązania zaprawy temperatura powietrza powinna być wyższa niż +5 st. C. Zaprawa powinna być zużyta w ciągu 4 godzin od zarobienia.

www.baumit.com

4.9/5 - (10 votes)

Data publikacji: 31 maja, 2012

Autor:

4.9/5 - (10 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. obywatel
    piątek, 3 września, 2021

    Firma Baumit jest już od wielu lat znana na rynku budowlanym i wyrobiła sobie dobrą markę jako producent materiałów budowlanych.Zaprawa Plano Fix G jest kolejnym produktem po który warto sięgnąć gdy budujemy coś do naszego urzytku i chcemy mieć pewność ,że budynek będzie posiadał solidne ściany.

  2. Marta
    piątek, 3 września, 2021

    Bez wątpienia jest to dobry produkt, który generuje oszczędności czasu. Jego cechy powodują, że jest chętnie stosowany. Może być stosowany do wielu różnych konstrukcji.

Podobne artykuły