Maszyny dekarskie

Bendery – rolkowe zaginadła do blach

Bendery to narzędzia, które od niedawna robią w naszym kraju furorę. Są to ręczne narzędzia służące do precyzyjnego gięcia i profilowania blach w zakresie od 0 do 90 stopni za pomocą podwójnego układu rolek.

Występują w kilku wariantach, które łączy wyjątkowo prosta obsługa, pozwalająca po paru próbach wykonać precyzyjne zgięcia. Zagięć dokonuje się poprzez ręczny przesuw urządzenia wzdłuż krawędzi blachy i stopniowe zwiększanie kąta zagięcia. Bender pozwala na zginanie blach dowolnej długości, nie uszkadzając jednocześnie powierzchni lakierowanych i powlekanych. Oprócz wersji przeznaczonych do zaginania długich prostych odcinków i do powierzchni łukowych, istnieje także od niedawna wersja pozwalająca na zaginanie krawędzi blachy od 90 do maksymalnie 180 stopni.

Dla prawidłowego użytkowania pomocne będą z pewnością filmy instruktażowe oraz poświęcenie kilku kawałków blachy, a także wskazówki osób, które już takich urządzeń używały wcześniej. Zaletą urządzenia jest niska cena, która znacznie odbiega od ceny profilarek czy mechanicznych żłobiarek.

5/5 - (9 votes)

Data publikacji: 5 lipca, 2014

Autor:

5/5 - (9 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. praktyk
    środa, 25 listopada, 2020

    Wszystko co pozwala usprawnić i ułatwić pracę dekarzom jest mile widziane,a do takich rzeczy należą bandery.Jest to proste rozwiązanie ,a bardzo usprawniające pracę fachowców budowlanych.

  2. Wanda
    czwartek, 8 kwietnia, 2021

    Zginanie blach może być łatwe i szybkie. Jeżeli nie potrzebujemy często używać profilarek to bender będzie o wiele lepszy, bo jest tańszy i lżejszy.

Podobne artykuły