Warsztat

Bendery, rysiki i mufownice firmy Sorex Technic

Firma Sorex Technic zajmuje się produkcją maszyn i urządzeń używanych przez blacharzy, dekarzy oraz monterów systemów wentylacyjnych i izolacji.

Bendery

Bendery firmy Sorex Technic, czyli ręczne zaginarki rolkowe pozwalają na gięcie rąbków prostych, wklęsłych oraz wypukłych o dużych i małych promieniach. Specjalna konstrukcja gwarantuje nieograniczoną długość gięcia. System współdziałających rolek dociskowych zapewnia ręczny przesuw wzdłuż krawędzi blachy, stopniowo zwiększając kąt gięcia. Ciekawostką w benderach typu UNO i DUO jest regulacja docisku blachy, co wpływa pozytywnie na prowadzenie zaginarki. Zakres benderów firmy Sorex Technic wynosi od 0° do 90° i głębokość gięcia od 5 mm do 350 mm odpowiednio w modelach: MINI, UNO i DUO oraz od 90° do 180° i głębokość gięcia od 5 mm do 40 mm odpowiednio w modelach: UNO DISC oraz DUO DISC. Minimalna wysokość gięcia wynosi 5 mm, a maks. grubość blachy to 0,8 mm.

Rysiki traserskie

Traserskie rysiki blacharskie Rayza firmy Sorex Technic pozwalają na trasowanie równoległych linii brzegowych na blachach. Narzędzia są wykonane z narzędziowej stali nierdzewnej ulepszonej cieplnie. Tym sposobem uzyskuje się trwałość narzędzia. Warto zwrócić uwagę na grawer, który jest nanoszony mechanicznie. Napisy są trwałe i cechują się wysokim poziomem odporności na ścieranie.
Wybrać można pomiędzy rysikiem RT-100 a RT-200. W przypadku pierwszego narzędzia zyskuje się zakres roboczy od 5 mm do 100 mm, regulowany co 5 mm. Maks. grubość blachy wynosi 1,5 mm. Narzędzie ma wymiary 90 × 135 mm przy masie 0,1 kg. Z kolei rysik RT-200 cechuje się zakresem roboczym od 5 do 20 mm oraz od 100 do 200 mm z regulacją co 5 mm. W porównaniu z modelem RT-100 inne są również wymiary (135 × 235 mm) i masa (0,2 kg) narzędzia.
Bendery, rysiki i mufownice firmy Sorex Technic

Mufownice

Mufownice z oferty firmy Sorex Technic są używane podczas prac obejmujących powiększanie średnicy rynien i rur spustowych. Jest możliwe rozpęczanie końcówki rury na większą średnicę przy zapewnieniu estetycznego i łatwego połączenia rury spustowej z mufą.
Podczas prac z użyciem mufownicy mocowany jest odpowiedni expander do wiertarki, wkrętarki lub żłobiarki. Ręką przytrzymuje się rurę spustową lub rurę, która będzie mufą. Należy załączyć obroty w kierunku prawym, a mufownica zostanie wpuszczona w rurę do odpowiedniego momentu, natomiast po załączeniu lewych obrotów mufownica wysunie się z rury.
Mufownice z oferty firmy Sorex Technic pozwalają na wykorzystanie zalegających końcówek rur spustowych. Zastosowanie obejmuje rozszerzanie rur miedzianych, aluminiowych, a także wykonanych z cynku i ze stali szlachetnej.
Jako zalety mufownicy należy wymienić łatwą adaptację, bowiem przy użyciu dodatkowych końcówek mocujących jest możliwa współpraca z wiertarkami i wkrętarkami o różnych typach uchwytów. Mufownice mają średnice od 50 do 180 mm.

Podsumowanie

Maszyny i narzędzia produkowane przez firmę Sorex Technic cechują się nie tylko oryginalną, ale i prostą konstrukcją. Ważny jest przy tym szereg nowatorskich rozwiązań technicznych. Istotną rolę odgrywa szeroki wachlarz osprzętu dodatkowego, który dodatkowo poszerza funkcjonalność maszyn i urządzeń.

Bendery, rysiki i mufownice firmy Sorex Technic Bendery, rysiki i mufownice firmy Sorex Technic

Sorex Technic
ul. Zamkowa 22A
58-250 Pieszyce

tel. 609 510 305
www.sorex-technic.pl
email: biuro@sorex-technic.pl


Data publikacji: 4 sierpnia, 2016

Autor:Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły