Akcesoria dachowe

Bezpieczeństwo na i pod dachem

Bezpieczeństwo na i pod dachem Braas

Komunikacja dachowa i płotki przeciwśnieżne to jedne z ważniejszych akcesoriów dachowych – odpowiadają za bezpieczeństwo zarówno na, jak i pod dachem.

Remont dachu bądź oczyszczanie przewodu kominowego wiąże się z pracą na wysokościach, przez co łatwo o tragiczny w skutkach wypadek. Aby zminimalizować ryzyko, nie wystarczy tylko uważać, lecz potrzebny jest bezpieczny i stabilny system komunikacji dachowej.

Po pierwsze – stosować

Nie każdy decyduje się na komunikację dachową – czasami ze względu na pozorne oszczędności, a czasami z niewiedzy lub braku wyobraźni. Komunikacja dachowa ułatwia kominiarzom dotarcie do przewodu kominowego, który wymaga cyklicznego oczyszczania i w przypadku wystąpienia usterek stopnie i ławy kominiarskie umożliwiają bezpieczną naprawę lub wymianę elementów pokrycia.

Po drugie – jakość

Aby komunikacja spełniała odpowiednio swoją funkcję, konieczna jest najwyższa jakość produktu. Stąpając po stopniu lub ławie, kominiarz bądź dekarz powinien czuć się pewnie, dachówka musi stabilnie wytrzymać dodatkowy ciężar – nie może się ani chybotać, ani pęknąć, ponieważ jest to niebezpieczne dla zdrowia i życia osób pracujących na dachu. Stopień kominiarski BRAAS mocowany na odpowiedniej dachówce ma specjalnie wyprofilowaną powierzchnię, która zapobiega gromadzeniu się śniegu, oblodzeniu i poślizgnięciu, a aluminiowy uchwyt zdecydowanie podwyższa bezpieczeństwo.

Po trzecie – bezpieczeństwo najważniejsze

Bezpieczeństwo na dachu zapewnia komunikacja dachowa, a pod nim – płotki i belki przeciwśniegowe. Zbierający się, topniejący i zbity śnieg z czasem zsuwa się z połaci i wbrew pozorom jego wcale niemały ciężar może, spadając na głowę osoby przechodzącej pod okapem, nabić solidnego guza lub spowodować poważniejsze obrażenia. Płotki i belki przeciwśnieżne zabezpieczą przed wypadkiem osoby przebywające bezpośrednio w okolicy budynku, bezpieczniejszy będzie także samochód, pod warunkiem oczywiście, że akcesoria przeciwśniegowe będą solidne i wytrzymałe.

5/5 - (2 głosów)

Data publikacji: 10 stycznia, 2017

5/5 - (2 głosów)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły