Akcesoria dachowe

Bezpieczna komunikacja dachowa Toolco

Systemy komunikacji dachowej firmy Toolco umożliwiają kontrolę, naprawę lub konserwację urządzeń znajdujących się na dachu, poprzez bezpieczne dojście do punktów kontrolnych. Poszczególne elementy systemu są mocowane na stałe do konstrukcji nośnej dachów skośnych.

Komunikacja dachowa – Stopnie i ławy kominiarskie

Stopnie kominiarskie umożliwiają bezpieczne dojście do ław kominiarskich na dachach skośnych. Są one wykonane z płaskownika o przekroju 40 x 4 mm oraz z blachy stalowej o grubości 2 mm. Trwałość elementu zapewnia materiał wykonania w postaci ocynkowanej stali, malowanej proszkowo. Zyskuje się więc odporność na działanie warunków atmosferycznych i promieni UV. Wsporniki są dostępne w szerokiej gamie kolorów – czarny, ciemny brązowy, brązowy, kasztanowy, ceglasty, antracyt, zielony oraz na życzenie klienta w kolorach niestandardowych.

Komunikacja dachowa – Ławy kominiarskie

Ławy najczęściej montuje się przy kominach tak aby zapewnić bezpieczeństwo podczas prac kominiarskich. Są one pokryte perforacją antypoślizgową. W zależności od potrzeb dobiera się odpowiednią długość ławy – 400, 600, 800, 1000, 1200, 1500, 2000, 2500, 3000 mm.

Komunikacja dachowa – Łączniki i wsporniki

Za pomocą specjalnych łączników można łączyć ławy kominiarskie tworząc ciągi komunikacyjne. Łączniki usztywniają oraz utrzymają komunikację w jednej linii. Z kolei specjalne mocowniki umożliwiają montaż ławy na dachu o pochyleniu 5° – 70°. Ławy kominiarskie dostępne są również w wersjach wykonania z blachy aluminiowej, nierdzewnej, a także z miedzi.
Oprócz tego specjalne wsporniki umożliwiają mocowanie ławy/stopnia do dachówek ceramicznych lub betonowych, bez uszkodzenia pokrycia. Jako dodatki producent przewiduje komplet śrub ocynkowanych do wspornika z podporą oraz komplet śrub ocynkowanych do wspornika z gumą EPDM. Odpowiednie mocowanie ławy/stopnia można wybrać do dachówki karpiówki oraz do blachodachówki, gontów blach płaskich i trapezowych. Specjalne mocowania umożliwiają montaż ław kominiarskich do ściany lub komina.

Mocowanie do blach na rąbek stojący

Firma Toolco oferuje specjalne mocowania wsporników do blach na rąbek stojący o wysokości od 25 mm do 35 mm. Specjalna pianka zabezpieczająca chroni pokrycie przed uszkodzeniami zewnętrznymi. Do kompletnego mocowania ławy lub stopnia wykorzystuje się wspornik uniwersalny płaski.
Wybierając systemy komunikacji dachowej firmy Toolco zyskuje się gwarancję trwałości.

Bezpieczna komunikacja dachowa - Toolco
ul. Komunalna 11, 15-197 Białystok
tel. +48 508 403 426
e-mail: roofsystem@toolco.pl

4/5 - (1 vote)

Data publikacji: 10 września, 2017

Autor:

4/5 - (1 vote)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Tom-Budowniczy
    środa, 29 listopada, 2023

    Korzystam z akcesorii na dach Toolco i MdM w szczególności.
    Polecam ich oferty na stronie folie-budowlane.pl/akcesoria-dachowe.html

Podobne artykuły