Akcesoria rynnowe

Bezpieczna zima z Devi

„Bezpieczna zima z DEVI” to kampania edukacyjna zorganizowana producenta elektrycznych systemów grzewczych marki DEVI (Danfoss Poland Sp. z o.o.). Akcja skierowana jest do administratorów budynków oraz mieszkańców Grodziska Mazowieckiego, a jej celem jest uświadamianie, w jaki sposób można zapobiegać niebezpieczeństwom, jakie niesie ze sobą zimowa aura, między innymi śliskie chodniki, nawisy śnieżne. Akcja jest objęta patronatem burmistrza Grodziska Mazowieckiego, Grzegorza Benedykcińskiego oraz Straży Miejskiej w Grodzisku Mazowieckim, a realizowana będzie na przełomie 2011/2012 roku.

„DEVI od lat angażuje się w działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, obejmujące między innymi akcje proekologiczne, edukacyjne, dotyczące oszczędności energii i nowoczesnych technologii poprawiających komfort życia oraz działa na rzecz społeczności lokalnej. Przykładem takiej akcji jest zainstalowanie elektrycznego ogrzewania podłogowego w przedszkolu „W Stumilowym Lesie” w Warszawie – powiedziała Dorota Jezierska, Regionalny Dyrektor Sprzedaży i Marketingu, Danfoss Poland Sp. z o.o. Kampania edukacyjna „Bezpieczna zima z DEVI” jest kolejnym projektem wpisującym się w tę sferę działalności firmy.

Danfoss Poland, do której należy marka DEVI, jest firmą znaną w mieście z zaangażowania w działania na rzecz naszej społeczności lokalnej, które przynoszą mieszkańcom również wymierne korzyści. Obecnie realizowana kampania pokazująca zagrożenia, jakie niesie ze sobą zima oraz w jaki sposób można im przeciwdziałać, jest godna poparcia. Warto poznać różne, nie tylko tradycyjne, metody na pozbycie się lodu i śniegu z chodników i dachów – mówi Grzegorz Benedykciński.

Zimowa aura mimo niezaprzeczalnych walorów i uroków niesie ze sobą szereg niebezpieczeństw stanowiących zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia. Ta pora roku nie musi być niebezpieczna, wystarczy się do niej dobrze przygotować.

Śnieg i lód usuwany jest z chodników najczęściej ręcznie lub przy użyciu środków chemicznych. Posypywanie chodników solą, piaskiem czy specjalnymi mieszankami oprócz tego, że zanieczyszcza środowisko, niszczy też nawierzchnię, co wymaga kosztownych remontów i napraw. Gromadzenie się śniegu na dachu i w rynnach oraz niskie temperatury mogą powodować uszkodzenie poszycia dachu, rynien, rur spustowych. Nie można zapominać o bezpieczeństwie ludzi przechodzących w pobliżu budynków ze zwisającymi z krawędzi dachu soplami lodu, które stanowią poważne zagrożenie dla ich zdrowia i życia.

„Należy pamiętać, że to właściciele i administratorzy domów zobligowani są przez prawo do zapewnienia bezpieczeństwa pieszym” – zwraca uwagę Jan Stachurski, Komendant Straży Miejskiej w Grodzisku Mazowieckim. „Dotyczy to przede wszystkim regularnego odśnieżania chodników, terenu wzdłuż posesji oraz usuwania zalegających połaci śniegu z dachu. Ponadto, konsekwencje prawne wypadku, do którego dochodzi na śliskim chodniku czy przez spadające nawisy śnieżne, ponosi właściciel posesji”.

Skutecznym i ekonomicznym rozwiązaniem takich problemów mogą być systemy grzewcze oferowane przez DEVI. Są to m.in. gruntowe, dachowe i rynnowe systemy przeciwoblodzeniowe i systemy grzewcze dla rurociągów.

Gruntowe instalacje przeciwoblodzeniowe są przystosowane do wszelkiego rodzaju nawierzchni i można je instalować pod asfaltem, betonem, terakotą czy kostką brukową. Jednocześnie przyczyniają się do ochrony środowiska naturalnego eliminując potrzebę stosowania soli, żwiru lub pługów odśnieżających.

Dachowe instalacje przeciwoblodzeniowe skutecznie zapobiegają uszkodzeniu konstrukcji dachowych oraz fasad budynków. Ponadto zapobiegają zaleganiu wody z roztopionego śniegu i lodu w rynnach i nie dopuszczają do powstawania niebezpiecznych sopli oraz nawisów śnieżnych.

Systemy DEVI są całkowicie zautomatyzowane. Dobrze zaprojektowany system przeciwoblodzeniowy pozwala utrzymać czystą i suchą powierzchnię przez cały okres zimowy, a jego działanie jest ekonomiczne, ponieważ system grzewczy jest załączany tylko wtedy, gdy jest to niezbędne. Koszt eksploatacji systemu przeciwoblodzeniowego gruntowego dla sezonu grzewczego wynosi około 50 PLN/m², zaś koszt eksploatacji systemu przeciwoblodzeniowego rynnowego dla sezonu grzewczego wynosi około 11 PLN/m. Systemy DEVI są objęte 10-letnią gwarancją, a okres trwałości systemów wynosi co najmniej 50 lat.

Infolinia dla mieszkańców (informacje na temat systemów, kosztów zakupu, dobór systemu): 22 755 06 40 oraz 22 755 06 43
Więcej informacji: www.devi.pl

5/5 - (6 votes)

Data publikacji: 19 grudnia, 2012

Autor:

5/5 - (6 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Ewelina
    piątek, 8 lutego, 2019

    Genialne, że ktoś wymyślił system grzewczy, który spowoduje usuwanie śniegu i lodu na dachu, w rynnie, a nawet na chodniku. Dzięki temu nie musimy się przejmować odśnieżaniem.

Podobne artykuły