Gwoździarki

Bezprzewodowa hybrydowa gwoździarka – Prebena PKT HYBRID

Całkowicie nowa, bezprzewodowa technologia, połączona z bardzo dobrymi parametrami, wysoką wydajnością, dużą siłą wbijania przy wszystkich długościach gwoździ bez konieczności używania gazu, węży i przedłużaczy – to rezultat kilkuletniej pracy niemieckich inżynierów. To ergonomiczny projekt, gwarantujący komfort i skuteczność w każdych warunkach. Mimo niedawnego debiutu na rynku to zdecydowany numer 1!

Produkty firmy Prebena od ponad 50 lat znane są profesjonalistom na całym świecie. W ofercie producenta dostępne są zarówno narzędzia pneumatyczne, łączniki, jak i amunicja (gwoździe, zszywki, sztyfty), niezbędna do pracy z tymi urządzeniami. Na początku bieżącego roku producent poszerzył ofertę urządzeń wbijających o bezprzewodową hybrydową gwoździarkę – Prebena PKT HYBRID, która jest dedykowana dekarzom i cieślom, a także do budowy konstrukcji drewnianych, budynków szkieletowych i domów z prefabrykatów.

Innowacyjna technologia

Ponad trzyletnia praca niemieckich inżynierów zaowocowała stworzeniem jedynego na świecie hybrydowego urządzenia, umożliwiającego wbijanie gwoździ do 100 mm bez naboju gazowego – gwoździarki Prebena PKT HYBRID. Stanowi połączenie dotychczas wykorzystywanego Systemu PKT, który jest oparty o sprężone powietrze, z najnowszymi możliwościami elektronarzędzi. W efekcie powstało całkowicie nowe, ergonomiczne i bezprzewodowe urządzenie, niewymagające stosowania gazu, węży i przedłużaczy, które spełni oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. Bardzo dobre parametry użytkowe, duża siła wbijania niezależna od wielkości gwoździ, wspomagana sprężonym powietrzem i napędem elektrycznym z wysokiej wydajności akumulatora, gwarantuje długą pracę, niezależnie od pogody i temperatury.

Bezprzewodowa hybrydowa gwoździarka – Prebena PKT HYBRID

Wydajność i siła

Generatorem, zapewniającym odpowiednią siłę wbijania jest sprężone powietrze, które przed pierwszym uruchomieniem (przy użyciu dołączonej butli) jest wprowadzane do urządzenia, gdzie „pracuje” w układzie zamkniętym. Elementami wspomagającym pracę gwoździarki Prebena PKT, są wysokoprądowe akumulatory litowo – jonowe LiHD z systemu Cordless Alliance System – CAS. O ich wysokiej jakości, najlepiej świadczą liczby i producenci, którzy je wykorzystują: Metabo, Rothenberger, Mafell, Eisenblätter, Collomix, Haaga, Electrostar (Starmix), Eibenstock, Steinel, Rokamat, Elried/edding, Birchmeier, fischer, Cembre, Pressfit i Jöst – łącznie 17 firm i 180 różnych urządzeń. Wszechstronność zastosowania Gwoździarka Prebena PKT HYBRID, w zależności od rodzajów stosowanych gwoździ, dostępna jest w dwóch wariantach:

  1. Prebena Hybrid PKT-8-PR100. Wykorzystuje gwoździe typu PR łączone papierem przy kącie nachylenia 34° (z łbem ściętym w kształcie litery „D”) o długości od 50 mm do 100 mm i średnicy 2,5 – 3,4 mm.
  2. Prebena Hybrid PKT 8-RKP100. Wykorzystuje gwoździe typu RKP łączone papierem lub plastikiem przy kącie nachylenia 21° (z pełnym łbem) o długości od 50 mm do 100 mm i średnicy 2,5 – 3,4 mm.

Ponadto gwoździarki dostępne są w wersjach z krótkim i długim magazynkiem. Każde urządzenie wyposażone jest w cyfrowy moduł, dzięki któremu w łatwy sposób możemy regulować parametry wbijania. Co więcej, za pośrednictwem modułu użytkownicy są na bieżąco informowani o m.in. konieczności przeglądu narzędzia i jego serwisu.

Ergonomia i komfort pracy

Precyzja wykonania, przykładanie uwagi do najdrobniejszych szczegółów oraz liczne testy i wprowadzane w projektach zmiany, przyczyniły się do skonstruowania narzędzia o bardzo dużej sile wbijania i prędkości pracy, czego efektem jest osiągnięty wynik 1,5 strzału na sekundę. Ponadto, by zagwarantować użytkownikom odpowiednią ergonomię i komfort pracy, projektanci zadbali o wykorzystanie w podzespołach gwoździarki nie tylko trwałych, ale również lekkich materiałów. Większość z nich wykonana jest z wysokiej jakości stopów aluminium i magnezu, dzięki czemu waga urządzenia bez baterii wynosi 3,9 kg.

Urządzenie jest już dostępne w sprzedaży! Sprawdź i sam się przekonaj, że praca z nim jest łatwiejsza.

Prebena Polska
www.prebena.com.pl

4.8/5 - (23 votes)

Data publikacji: 28 kwietnia, 2021

Autor:

4.8/5 - (23 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły