Programy komputerowe

BIM w Normie EXPERT – przeglądarka projektów 3D w procesie przedmiarowania robót

Norma EXPERT wkroczyła na rynek wraz z początkiem 2018 roku. Program ma wiele zalet. Posiada wbudowaną przeglądarkę 3D w technologii  BIM (ang. Building Information Modeling) a także, a może przede wszystkim umożliwia zliczanie robót w projekcie i umieszczanie ich wprost w kosztorysie.

Zaproponowane rozwiązanie daje niesamowite możliwości w zakresie wymiany informacji zarówno o planowanych, jak i realizowanych robotach budowlanych między projektantami, konstruktorami, architektami, a także wykonawcami. Importujemy projekt (wczytywane są pliki w formacie IFC) i otrzymujemy w przeglądarce zwizualizowany model 3D ze strukturą obiektu stworzoną  w  technologii BIM. Całość zachowuje przyjęty przez projektanta standard- podział na budowy, budynki czy kondygnacje, elementy rodzin, a także listę poszczególnych elementów.

Norma EXPERT

Odpowiednio zaprojektowane obiekty z modelu dają możliwość uzyskanie pełnej wiedzy na temat poszczególnych elementów konstrukcyjnych jak fundamenty, słupki, belki, a także architektonicznych – stolarka, stropy, ściany, aż po wyposażenie w urządzenia i meble. Dane te ułatwią pracę kosztorysantowi tworzącemu przedmiar robót i wyceniającemu kosztorys. Każdy obiekt, posiadający wiele parametrów, jak choćby dach, ma je zapisane w programie. Daje to łatwy dostęp do właściwego wymiaru użytego przy wyliczeniu ilości robót. Niewątpliwym atutem Normy EXPERT jest możliwość szybkiej reakcji na zmiany w dokumentacji projektowej poprzez wczytywanie ich wprost do przedmiaru. Program zawiera bowiem wbudowany mechanizm aktualizowania danych z projektów BIM.

Przeglądarka projektów 3D

W programie Norma EXPERT zawarta została przeglądarka projektów 3D w technologii BIM, stwarzająca nowe możliwości przedmiarowania, a także kosztorysowania robót budowlanych. Warto zapoznać się z przedstawionym mechanizmem, a także zaktualizować program, który umożliwi wykorzystanie przeglądarki projektów 3D

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.ath.pl

4.9/5 - (53 votes)

Data publikacji: 22 sierpnia, 2018

Autor:

4.9/5 - (53 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Jula
    niedziela, 7 kwietnia, 2019

    Bardzo dobra aplikacja. Świetnym rozwiązaniem jest sporządzanie od razu kosztorysu. Ułatwia to pracę dla projektującego.

  2. projektant
    poniedziałek, 13 stycznia, 2020

    Projektant dostaje obecnie coraz to doskonalsze narzędzia ułatwiające mu pracę. Program projektowania domów z wizualizacją 3D daje pełny obraz tworzonego projektu, pozwala uniknąć kolizji i przeoczeń a ponadto jest doskonałym materiałem dla kosztorysanta i przyszłego wykonawcy. Pełne zadowolenie również dla inwestora, który ma możliwość dokładnego wyobrażenia o inwestycji, a ponadto zna precyzyjnie określone koszty jej realizacji.

Podobne artykuły