Akcesoria dachowe

BIRDSYSTEM – skuteczna ochrona przed ptakami

Gołębie malowniczo wyglądają jedynie na zdjęciach placu św. Marka w Wenecji, natomiast są prawdziwą zmorą mieszkańców i właścicieli dużych fabryk. Zapaskudzone ptasimi nieczystościami dachy spędzają sen z powiek właścicielom domów i zarządcom publicznych budynków. Jak z tym walczyć?

Obecność gołębi w miejskiej przestrzeni to nie tylko problem estetyki, ptaki te są znanym czynnikiem epidemiologicznym odpowiedzialnym za zachorowania ludzi na choroby odzwierzęce np.: wywoływane przez mikroorganizmy Campylobacter spp., Salmonella spp., i inne odpowiedzialne za choroby układu pokarmowego; groźną dla ludzi gruźlicę ptasią, ornitozę.

Zanieczyszczenia na dachu czy parapecie to okropny widok, który negatywnie wpływa na wygląd budynku. I o ile z parapetu łatwo jest je sprzątnąć, z dachem jest gorzej. Ponadto gołębie, które przebywają w pobliżu kominów mogą stać się prawdziwym zagrożeniem, zwłaszcza w trakcie nadchodzącej zimy, kiedy szukają bezpiecznego schronienia. Znajdują je najczęściej w kominach bądź kanałach wentylacyjnych i zakładają tam swoje gniazda uniemożliwiając tym samym pełny przepływ powietrza.

Konserwacja dachu często wymaga podnośnikaKonserwacja dachu często wymaga podnośnika

Sposób na ptaki

Aby nie dopuścić do takiej sytuacji trzeba zawczasu zabezpieczyć budynek przed problemem. Doskonale zrobią to tzw. BirdSystemy – ekologiczne kolce z tępymi końcówkami mocowane nie tylko na dachach, ale i na gzymsach, parapetach czy bannerach reklamowych. Coraz częściej są widoczne w miejscach użyteczności publicznej. Do najważniejszych zalet tego systemu należą słaba widoczność z kilkunastu metrów oraz duża odporność na zjawiska atmosferyczne.

Właścicielom dużych budynków polecamy skorzystanie z modelu BirdSystem NET, którą stanowi siatka zabezpieczająca duże i nieregularne powierzchnie dachów. Siatki są trwałe, nierozciągliwe, odporne na wszelkie warunki atmosferyczne i promieniowanie UV i można je dostać w różnych kolorach.

Właściciele posesji często bagatelizują problem ptasich zanieczyszczeń. Zapewne nie są świadomi, że długo nie czyszczone odchody wykazują właściwości żrące dachówkę i negatywnie wpływają na konserwację dachu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: www.birdsystem.pl

ASZ

5/5 - (1 głos)

Data publikacji: 17 października, 2013

Autor:

5/5 - (1 głos)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły