Pokrycia bitumiczne

Bitumiczne pokrycia dachowe firmy Technonicol

Firma Technonicol jest producentem i dostawcą rozwiązań w zakresie pokryć dachowych bazujących na bitumie. W efekcie wybrać można odpowiednie materiały pozwalające na wykonanie kompletnego pokrycia dachowego.

Chodzi głównie o produkty takie jak papy podkładowe, pasy kalenicowe i startowe oraz wywietrzniki kalenicowe. Do wyboru są również kleje bitumiczne pozwalające na klejenie gontów, obróbek itp.
O przewadze gontów bitumicznych firmy Technonicol nad produktami konkurencyjnymi decyduje przed wszystkim budowa bazująca na bitumie. Wyroby konkurencyjne niejednokrotnie wykorzystują gont papowy powstający z papy, która jest wycinana z linii papowej. Gont bitumiczny firmy Technonicol cechuje wysoki poziom jakości w niskiej cenie.

Cechy gontów bitumicznych

Gonty bitumiczne znajdują zastosowanie przy budowie nowych dachów oraz przy remontowaniu już istniejących konstrukcji.
W odniesieniu do gontów bitumicznych firmy Technonicol należy podkreślić, że są to produkty wykorzystujące osnowę wykonaną z trwałego i mocnego welonu szklanego. Dodatkowo jest on pokrywany mieszanką bitumiczną lub mieszanką bitumiczną, która jest poddawana modyfikacji.
Kluczową rolę odgrywa wierzchnia cześć dachówki pokryta posypką bazaltową. Tym sposobem zapewniono ochronę przed promieniowaniem ultrafioletowym. Z kolei spodnia część gontów wykorzystuje lepką warstwę bitumu polimerycznego z przykryciem w postaci łatwo zdejmowalnej taśmy silikonowej.
W efekcie działania ciepła z promieni słonecznych następuje sklejanie dachówek zapewniając podwójną warstwę hydroizolacyjną.

Fot. 2. Ranczo szary.
Fot. 2. Ranczo szary.

Bogata oferta

W bogatej ofercie firmy Technonicol na uwagę zasługują również gonty papowe z gwarancją wynoszącą 10 lat. Należy podkreślić, że na dachówki bitumiczne dwu- i więcej warstwowe producent udziela gwarancji wynoszącej 30-60 lat.
Z oferty firmy Technonicol wybrać można przede wszystkim trwałe i estetyczne pokrycie dachowe. Firma ta to również wiodący producent systemów izolacyjnych, które cechuje wysoki poziom zaawansowania technologicznego.

Technonicol Sp. z o.o.
ul. Gen. L. Okulickiego 7/9
05-500 Piaseczno
tel.: +48 22 886 48 86
www.technonicol.pl
@: biuro@technonicol.pl

5/5 - (10 votes)

Data publikacji: 25 września, 2016

Autor:

5/5 - (10 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Wit M.
    środa, 1 maja, 2019

    Mam dach pokryty gontem bitumicznym w kolorze jesienny liść. Mija 12 lat od momentu jego położenia i jak na razie wszystko jest ok. Śmiało więc mogę polecić produkty f-my Technonicol gdyż ich jakość zapewni bezawaryjne użytkowanie.

  2. Mr Nobody
    wtorek, 21 kwietnia, 2020

    Tutaj tylko czas może zweryfikować słuszność wyboru. Ja zaryzykowałem i skusiłem się na gont Technonicol z serii Jazz w odcieniu Terra, ale dopiero 3 zima minęła, chociaż zimą to trudno nazwać. Tak pewnie będzie przez kolejne lata, więc nie spodziewam się jakiś ekstremalnych warunków dla tego pokrycia, oprócz silnych wiatrów, które mam wrażenie coraz częściej występują. Wygląda ładnie jakby go wczoraj położono. Wciąż cieszy oko więc jestem dobrej myśli.

Podobne artykuły