BLACH-BUD rodzinna firma z tradycjami

BLACH-BUD rodzinna firma z tradycjami
BLACH-BUD rodzinna firma z tradycjami 

Firma BLACH-BUD aktywnie działa na rynku dekarskim już od ponad 25 lat. Przez cały ten czas idzie ramię w ramię z dynamicznym rozwojem branży, stawiając na rozwój nowych technologii oraz innowacyjnych narzędzi najwyższej jakości.

BLACH-BUD rodzinna firma z tradycjami

Krótki zarys historii i prezentacja osiągnięć Firma Blach-Bud powstała w 1993 roku w Śremie niedaleko Poznania. Na początku prowadzona była przez założyciela, Sławomira Maćkowiaka, a obecnie jej stery znajdują się w rękach jego syna, Jakuba. Blach-Bud może się pochwalić wieloma certyfikatami poświadczającymi zarówno wysoką wiedzę i umiejętności jego pracowników, jak też jakość prac przez nich wykonywanych. Do najważniejszych certyfikatorów należy zaliczyć m.in. FAKRO, BRAAS, PLANNJA, CREATON, ROTO, BALEX-METAL oraz BLACHPROFIL 2. Firma może też pochwalić się licencją Rekomendowanego Wykonawcy Velux oraz tytułem Experta Velux 2020 przyznanym Jakubowi Maćkowiakowi w 2020 roku.

Kontakt do firmy Blach-Bud na stronie www.dekarstwo-srem.pl
Kontakt do firmy Blach-Bud na stronie www.dekarstwo-srem.pl

Istotnym punktem na osi historii firmy był rok 2016, kiedy to Blach-Bud dołączył do grona członków Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy (PSD).

Obecny szef firmy konsekwentnie poszerza zakres wiedzy i zawodowych umiejętności (tytuł Mistrza w zawodzie dekarza), aktywnie uczestniczy w akcjach związanych z propagowaniem zawodu oraz branży i jest inicjatorem wielu działań na forum stowarzyszenia PSD, czego wyrazem jest nie tylko piastowanie funkcji Orzecznika Technicznego PSD, ale też uzyskanie stanowiska Wiceprezesa Oddziału Wielkopolskiego Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy, czy też współtworzenie Akademii Dekarskiej przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Nietążkowie. Warto też dodać, że Jakub Maćkowiak ma na koncie uczestnictwo w zdobywającej popularność „Nocy Zawodowców” (w subregionie poznańskim), mającej na celu zawodowe ukierunkowanie uczniów kończących szkoły podstawowe. Ponadto pracownicy firmy pod jego kierownictwem wielokrotnie brali udział w Mistrzostwach Polski Młodych Dekarzy, zdobywając II miejsce w kategorii DACH METALOWY aż dwukrotnie: w roku 2018 i 2020. Natomiast w 2017 roku, przy okazji otwartych zawodów dekarskich „Turbo Dekarz” reprezentacja firmy Blach- Bud wzięła udział w biciu Rekordu Polski w kategorii „Najszybsze Zamontowanie Okna Dachowego”, uzyskując doskonały czas 13 min i 6 sekund.

BLACH-BUD rodzinna firma z tradycjami

Zakres usług oferowanych przez Blach-Bud

Firma świadczy kompleksowe usługi w zakresie wszelkich najnowszych technologii dekarskich i blacharskich. Ich wachlarz jest szeroki, a najważniejsze można ująć w następujących punktach:

 • montaż podbitki dachowej,
 • docieplanie poddaszy,
 • odśnieżanie budynków,
 • malowanie dachów,
 • renowacja dachów,
 • remont więźby dachowej,
 • bicie desek,
 • montaż okien dachowych oraz kolektorów słonecznych,
 • realizacja wszelkiego rodzaju pokryć dachowych, takich jak m.in.:
  • dachy płaskie budownictwa jednorodzinnego i przemysłowego (czyli papy termozgrzewalne, izolacja styropianem lub wełną mineralną różnej grubości),
  • orynnowanie i obróbki blacharskie ze wszystkich rodzajów blach,
  • wykonanie nowych hydroizolacji tarasów i dokonanie napraw starych,
  • wykonanie dachów spadzistych (pokrycia dachówką ceramiczną i cementową, gonty papowe, blacha dachówkopodobna i trapezowa).
BLACH-BUD rodzinna firma z tradycjami

Dźwig Klaas i pozostałe zaplecze sprzętowe firmy Blach-Bud

Kierownictwo firmy zdaje sobie sprawę, że aby dobrze wykonywać pracę należy zadbać o właściwie dobrany sprzęt pochodzący od renomowanych wytwórców i dedykowany do profesjonalnych zastosowań. Dlatego pracownicy Blach-Budu korzystają m.in. z narzędzi firm PREBENA i B.PRO, oceniając że sprzęt dekarski, który oferują te marki, spełnia wszelkie – zarówno duże, jak i małe oczekiwania pracowników firmy. Nie bez znaczenia jest też fachowe wsparcie i doradztwo ze strony tych krajowych producentów.

Jednak najistotniejszym elementem zaplecza technicznego firmy, jest dźwig ciesielsko- dekarski na przyczepie KLAAS K17-24 TSHR, czyli najmniejszy model w ofercie tego niemieckiego producenta. Pomimo kompaktowej i lekkiej konstrukcji masa całkowita to jedyne 2 500 kg przy maksymalnym udźwigu 800 kg oraz maksymalnym wysięgu 17 metrów.

Jak pokazała praktyka, sprzęt ten doskonale radzi sobie z często spotykanymi w polskich realiach trudnymi warunkami placu budowy, jak również świetnie sprawdza się w ciasnych przestrzeniach przy niewielkich inwestycjach. Co ciekawe, sprzęt jest łatwy w operowaniu – w zasadzie całkowicie sterowany jest za pomocą zdalnego pilota – i sztuki tej może nauczyć się praktycznie każdy członek zespołu. Dodatkowo, zdaniem ekipy Blach-Bud, maszyna ta jest niezwykle precyzyjna, szybka i wszechstronna oraz – co istotne – niezawodna. Dzięki tym walorom wykonywana przy jej użyciu praca stała się łatwiejsza, a czas potrzebny na jej wykonanie krótszy. Bez względu na zakres usług ciesielsko-dekarskich zleconych firmie Blach-Bud, zastosowanie do ich zrealizowania dźwigu KLAAS K17-24 TSHR uwalnia w parku maszynowym nowe rezerwy robocze firmy.

BLACH-BUD rodzinna firma z tradycjami

Podsumowanie

W firmie Blach-Bud nikt się nie zatrzymuje, każdy dąży do dalszego rozwoju, dlatego jej pracownicy uczestniczą regularnie w szkoleniach i kursach, zdobywając nowe certyfikaty, by osiągać jak najlepsze efekty.

Kładziony jest też duży nacisk na technologiczny rozwój firmy, czego potwierdzeniem jest opis powyżej i może też fakt, że firma powoli przymierza się do zakupu kolejnego dźwigu ciesielsko-dekarskiego. Wszak zdaniem ekipy Blach-Bud, w obecnych czasach wiedza ekspercka musi iść w parze z oferowanymi dla branży usprawnieniami technologicznymi w każdym zakresie tego fachu, bo tylko wówczas możemy mówić o nowoczesnym dekarstwie.


Data utworzenia: 14.04.2021


Komentarze

 • Adam napisał(a):

  Korzystałem z usług firmy Blach-Bud i jestem z niej bardzo zadowolony. Fachowość było widać na każdym etapie prac. Polecam!

 • Łukasz napisał(a):

  25 lat na rynku to dobry staż jak dla firmy dekarskiej. do takich firm klienci sami zgłaszają się bo wiedzą, że mogą zaufać im swój dach w dobre ręce. oby więcej takich firm na rynku.

 • Jan napisał(a):

  Jestem jak najbardziej za firmami rodzinnymi. Właśnie taka ekipa wykończała mój pierwszy dom. Do tej pory nie ma problemu z dachem. Rodzina która po latach kupiła dom ode mnie cały czas jest zadowolona z dachu, a drobne konserwacje nadal robi ktoś z tej firmy, która przeszła w ręce synów. Poszerzyli oni zakres prac i rozbudowali technologicznie. Mało tego jeśli są gdzieś w okolicy to ktoś od nich podjeżdza na kontrolę. Super

dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Podobne artykuły