Blachodachówka

Blachodachówka Gerard Corona na Podhalu

Dach kompleksu Nowa Targowica w Nowym Targu zdobi blachodachówka Gerard Corona z posypką firmy Gerard AHI Roofing. Z powodzeniem zastąpiła gont, który kiedyś był synonimem szyku i elegancji.

Gonty – podstawa stylu podhalańskiego

Wygląd zbliżony do gontu to podstawowa zaleta blachodachówki z posypką Gerard Corona. Gont, od dawien dawna w Europie był kojarzony z prestiżem i w Polsce od lat gości na dachach budynków podhalańskich. Właśnie do tego klasycznego kształtu i kolorów gontów nawiązuje blachodachówka z posypką Gerard Corona. To nowoczesne pokrycie z tradycją 60 lat produkcji zyskuje na popularności, a dzieje się tak głównie z powodu jego lepszej wytrzymałości i wyższej jakości, potwierdzonej pełną 50-letnią gwarancją. Blachodachówka Gerard Corona z posypką, od 25 już lat z powodzeniem zastępuje tradycyjny gont drewniany nie tylko na Podhalu, ale i w innych regionach Polski.

W połączeniu z detalami

Kompleks Nowa Targowica oddany został do użytku w 2016 r. Ma formę pasażu i otwartej powierzchni handlowej. Powierzchnie użytkowe budynków w kondygnacji parteru wynoszą 2 x 540 m2, co daje łącznie ok. 1080 m2. Wielkość kompleksu i dachu jest więc imponująca! Konstrukcja dachu wykorzystuje także spady. Nie oszczędzano na elementach ozdobnych takich jak krokwie czy wsporniki. W więźbie zaprojektowano ozdobne lukarny, okna dachowe oraz zadaszenia nad wejściami, podparte pięknie zdobionymi słupami. Cały dach został pokryty blachodachówka z posypką Grand Corona, dzięki czemu stanowi spójną całość. Z pokryciem ładnie komponują się też precyzyjnie wykonane kosze dachowe. Prace przy wykonywaniu dachu tego okazałego obiektu wymagały od dekarzy i cieśli dokładności i dbałości o najmniejsze szczegóły. Właśnie dlatego rezultat końcowy zachwyca, bo dach nowo powstałego kompleksu w Nowym Targu naprawdę robi wrażenie!

Piękny, trwały i bezpieczny dach

Walory estetyczne to nie jedyna korzyść, jaką uzyskano dzięki wykorzystanie blachodachówki z posypką Gerard Corona na dachu Nowej Targowicy. Naturalny urok dachu idzie w parze z jego bezpieczeństwem, funkcjonalnością, jakością i trwałością. To nowoczesny dach w klasycznej formie.

GRZEGORZ GŁODEK Z FIRMY DOMY DREWNIANE GŁODEK, WYKONAWCA DACHU
W budynku Nowej Targowicy projektanci przewidzieli standardową konstrukcję dachu. Należy jednak podkreślić, że dach nawiązuje również do stylu kanadyjskiego, bowiem takie rozwiązania są nieco rzadziej stosowane na Podhalu. Prace nad dachem o powierzchni ok. 2 tys. m2 , łącznie z foliowaniem i mocowaniem łat, wykonywało osiem osób przez ok. jeden miesiąc. Jesteśmy również wykonawcą więźby dachowej łącznie ze wszystkimi detalami i rzeźbieniami.

Łukasz Malicki
DYREKTOR EUROPA CENTRALNA
Fletcher Building Roof Tile Group
AHI Roofing Kft. Branch in Poland
+48 508 240 400
www.gerardroofs.pl

4.8/5 - (46 votes)

Data publikacji: 14 czerwca, 2017

Autor:

4.8/5 - (46 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. Amaleszyk
  środa, 6 grudnia, 2017

  Fantastyczny pomysł na połączenie tradycji z techniką. Przydało by się wiecej takich rozwiązań.

 2. Artek
  środa, 6 grudnia, 2017

  Już nawet górale idą z duchem czasu i wymieniają drewniane gonty na nowocześniejszą blachodachówkę z posypką. Jej piękny wygląd to nie wszystko, w “gratisie” otrzymuje się wysoką wytrzymałość i funkcjonalność. Nie powinna więc nikogo dziwić 50-letnia gwarancja na tą blachodachówkę.

 3. Alek
  środa, 6 grudnia, 2017

  Blachodachówka z posypką to dla mnie coś nowego. Cała podhalańska budowla prezentuje się doskonale w Gerardzie.

 4. irgon
  środa, 6 grudnia, 2017

  Nowoczesna dachówka na nowym komleksie Targowicy, jest Super. Wszystko współgra ze sobą. Ja jednak jestem tradycjonalistą, konkretnie jeśli chodzi o ‘goralskie” domy,bacówki i wszystkie inne z tamtejszych okolic. Jak tytuł pierwszego akapitu mmówi: gont jest stylem podhalańskim i nie wyobrażam sobie owy gont za jakiś czas zaniknie i wszystko zostanie pokryte nowoczesną blachodacówką. Jeste za utrzymaniemtradycji, bo cobędziemy pokazywać naszym wnukom?

 5. Ujek
  czwartek, 7 grudnia, 2017

  Zdecydowanie zmiana była tutaj potrzebna i jak najbardziej wyszła ona na lepsze. Blachodachówka Gerard Corona to po prostu połączenie jakości z nietuzinkowym wyglądem. Do tego jeszcze 50 lat gwarancji – trwałość na najwyższym poziomie. Na zdjęciach wygląda imponująco, ale na żywo musi wyglądać o niebo lepiej.

 6. Walek
  czwartek, 7 grudnia, 2017

  Blachodachówka Gerard Corona , robi na podhalu niesamowite urocze wrażenie .Jest kojarzona z budowlami góralskimi.Widzi sie że coraz częściej zastepuje gonty drewniane , nie tylko budowle góralskie , ale coraz częsciej w róznych regionach.

 7. Iwko24
  czwartek, 7 grudnia, 2017

  Pięknie wygląda ten kompleks pokryty blachodachówką Gerard Corona.Idealnie pasuje do podhalańskiej budowli.

 8. Pepe
  czwartek, 7 grudnia, 2017

  Blachodachówka Gerard Corona prezentuje się bez zarzutu. Rzeczywiście wyglądem przypomina gont, jednak zalet technicznych ma więcej.

 9. kos
  czwartek, 7 grudnia, 2017

  Bardzo dobrze prezentuje się na dachu kompleksu Nowa Targowica i chciałbym mieć na swym dachu blachodachówkę Gerard Corona.Jej jakość i efekt wizualny wręcz mnie zachwyca,a jej trwałość jest także imponująca.

 10. gonciarz
  czwartek, 7 grudnia, 2017

  Naprawdę pięknie prezentuje się ten dach w Nowym Targu pokryty blachodachówką Gerard Corona z posypką firmy Gerard AHI Roofing. Dodatkowego uroku dodają lukarny, okna i zadaszenia nad wejściami. Osiągnięcie takiego efektu niewątpliwie wymagało od wykonawcy cierpliwości, precyzyjności i naturalnie czasu pracy. I efekt doskonały. Na uwagę zasługuje również długi okres gwarancji blachodachówki.

 11. Janek
  czwartek, 7 grudnia, 2017

  Nie wiedziałem, że firma Gerard AHI Roofing produkuje blachodachówkę z posypką Gerard Corona. Fajnie, że firma stawia na tradycyjny styl, długotrwałą gwarancję 50 lat. Ciekawa alternatywa przy remoncie dachu.

 12. Tadeusz
  piątek, 8 grudnia, 2017

  Niesamowicie prezentuje się to pokrycie, firma Gerard to zdecydowany pionier w dziedzinie dachówek. 50 lat gwarancji to potwierdzenie jakości i rzetelności firmy.

 13. kojak
  poniedziałek, 11 grudnia, 2017

  Ciekawa sprawa. Blachodachówka, o wytrzymałości dachówki mineralnej! Bo jak wszyscy wiemy, zwykła dachówka nie posiada więcej lat gwarancji, a wręcz jest narażona na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Nie tak jak Blachodachówka Gerard Corona z posypką.Technologia dziś dnia to podstawa, i stosując tą blachodachówkę, możemy być pewni, że nasz dach, wytrzyma bez problemu 50 lat!

 14. Alan
  czwartek, 11 lutego, 2021

  Dachówka pewnie ok ale gwarancja tylko na 25 lat Później (od 26 roku użytkowania) to tylko trik reklamowy. W 50 roku użytkownik płaci 98% kosztów naprawy a gwarant tylko 2% 🙂

Podobne artykuły